See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie operatu siedliskowego z wyróżnieniem i skartowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony, dla Nadleśnictw: Podanin i Kaczory, według stanu na 1 stycznia 2029 r.
Beschreibung: Wykonanie operatu siedliskowego z wyróżnieniem i skartowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony, dla Nadleśnictw: Podanin i Kaczory, według stanu na 1 stycznia 2029 r. Nadleśnictwo Podanin: 1. Ogólna powierzchnia – 18459,30 ha. 2. Liczba obrębów leśnych – 2. 3. Ilość kompleksów leśnych (wg aktualnej rewizji) – 94 szt. 4. Liczba leśnictw – 11. 5. Układ siedlisk - Udział % grup siedlisk wg żyzności (bory, bory mieszane, lasy) oraz wg stopni wilgotności (suche, świeże, wilgotne, bagienne), wg na stan 27.07.2026 r. Układ siedlisk ( % ) Udział wg żyzności Bory 14 Bory mieszane 39 Lasy 47 Udział wg stopnia wilgotności ( % ) Świeże 93 Wilgotne 5 Bagienne 2 6. Powierzchnia objęta opracowaniem – 17450,26 ha, w tym: • grunty leśne zalesione i niezalesione – 17450,26 ha, • grunty do zalesienia – 0,00 ha. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, ostatecznego ustalenia gruntów przeznaczonych do zalesienia, co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. 7. Celem prac jest rozpoznanie i zinwentaryzowanie siedlisk, które są wyrażone jednostkami siedliskowymi (gleba, typ siedliskowy lasu, stan siedliska, zespół lub zbiorowisko roślinne wraz z przyporządkowaniem do nich siedlisk przyrodniczych, typ drzewostanu), oraz przedstawienie wyników w umownej for¬mie opisowej i kartograficznej w postaci elaboratu siedliskowego i map siedliskowych. W ramach opracowania przewidziano wykonanie pełnej (§ 2 ust. 4 IUL cz. II z 2023 r.) dokumentacji siedliskowej. II. Nadleśnictwo Kaczory 1. Ogólna powierzchnia – 16705,48 ha. 2. Liczba obrębów leśnych – 1. 3. Ilość kompleksów leśnych (wg aktualnej rewizji) – 104. 4. Liczba leśnictw – 10. 5. Układ siedlisk - Udział % grup siedlisk wg żyzności (bory, bory mieszane, lasy) oraz wg stopni wilgotności (suche, świeże, wilgotne, bagienne), wg na stan 27.07.2026 r. Układ siedlisk ( % ) Udział wg żyzności Bory 16 Bory mieszane 27 Lasy 57 Udział wg stopnia wilgotności ( % ) Świeże 95 Wilgotne 3 Bagienne 2 6. Powierzchnia objęta opracowaniem – 15881,56 ha, w tym: • grunty leśne zalesione i niezalesione – 15879,30 ha, • grunty do zalesienia – 2,26 ha. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, ostatecznego ustalenia gruntów przeznaczonych do zalesienia, co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. 7. Celem prac jest rozpoznanie i zinwentaryzowanie siedlisk, które są wyrażone jednostkami siedliskowymi (gleba, typ siedliskowy lasu, stan siedliska, zespół lub zbiorowisko roślinne wraz z przyporządkowaniem do nich siedlisk przyrodniczych, typ drzewostanu), oraz przedstawienie wyników w umownej for¬mie opisowej i kartograficznej w postaci elaboratu siedliskowego i map siedliskowych. W ramach opracowania przewidziano wykonanie pełnej (§ 2 ust. 4 IUL cz. II z 2023 r.) dokumentacji siedliskowej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231900 Sektorale Forstplanung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231400 Forstinventur, 71351500 Bodenuntersuchungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie operatu siedliskowego z wyróżnieniem i skartowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony, dla Nadleśnictwa Podanin, według stanu na 1 stycznia 2029 r.
Beschreibung: Nadleśnictwo Podanin: 1. Ogólna powierzchnia – 18459,30 ha. 2. Liczba obrębów leśnych – 2. 3. Ilość kompleksów leśnych (wg aktualnej rewizji) – 94 szt. 4. Liczba leśnictw – 11. 5. Układ siedlisk - Udział % grup siedlisk wg żyzności (bory, bory mieszane, lasy) oraz wg stopni wilgotności (suche, świeże, wilgotne, bagienne), wg na stan 27.07.2026 r. Układ siedlisk ( % ) Udział wg żyzności Bory 14 Bory mieszane 39 Lasy 47 Udział wg stopnia wilgotności ( % ) Świeże 93 Wilgotne 5 Bagienne 2 6. Powierzchnia objęta opracowaniem – 17450,26 ha, w tym: • grunty leśne zalesione i niezalesione – 17450,26 ha, • grunty do zalesienia – 0,00 ha. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, ostatecznego ustalenia gruntów przeznaczonych do zalesienia, co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. 7. Celem prac jest rozpoznanie i zinwentaryzowanie siedlisk, które są wyrażone jednostkami siedliskowymi (gleba, typ siedliskowy lasu, stan siedliska, zespół lub zbiorowisko roślinne wraz z przyporządkowaniem do nich siedlisk przyrodniczych, typ drzewostanu), oraz przedstawienie wyników w umownej for¬mie opisowej i kartograficznej w postaci elaboratu siedliskowego i map siedliskowych. W ramach opracowania przewidziano wykonanie pełnej (§ 2 ust. 4 IUL cz. II z 2023 r.) dokumentacji siedliskowej.
Haupteinstufung (cpv): 71351500 Bodenuntersuchungen
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie operatu siedliskowego z wyróżnieniem i skartowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony, dla Nadleśnictwa Kaczory, według stanu na 1 stycznia 2029 r.
Beschreibung: Nadleśnictwo Kaczory: 1. Ogólna powierzchnia – 16705,48 ha. 2. Liczba obrębów leśnych – 1. 3. Ilość kompleksów leśnych (wg aktualnej rewizji) – 104. 4. Liczba leśnictw – 10. 5. Układ siedlisk - Udział % grup siedlisk wg żyzności (bory, bory mieszane, lasy) oraz wg stopni wilgotności (suche, świeże, wilgotne, bagienne), wg na stan 27.07.2026 r. Układ siedlisk ( % ) Udział wg żyzności Bory 16 Bory mieszane 27 Lasy 57 Udział wg stopnia wilgotności Świeże 95 Wilgotne 3 Bagienne 2 6. Powierzchnia objęta opracowaniem – 15881,56 ha, w tym: • grunty leśne zalesione i niezalesione – 15879,30 ha, • grunty do zalesienia – 2,26 ha. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, ostatecznego ustalenia gruntów przeznaczonych do zalesienia, co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. 7. Celem prac jest rozpoznanie i zinwentaryzowanie siedlisk, które są wyrażone jednostkami siedliskowymi (gleba, typ siedliskowy lasu, stan siedliska, zespół lub zbiorowisko roślinne wraz z przyporządkowaniem do nich siedlisk przyrodniczych, typ drzewostanu), oraz przedstawienie wyników w umownej formie opisowej i kartograficznej w postaci elaboratu siedliskowego i map siedliskowych. W ramach opracowania przewidziano wykonanie pełnej (§ 2 ust. 4 IUL cz. II z 2023 r.) dokumentacji siedliskowej.