See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Targowiska Miejskiego w Świdniku
Beschreibung: Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem, funkcjonowania Targowiska Miejskiego położonego w Świdniku w okresie od 01.07.2026 r. do 31.12.2026 r. W ramach czynności zarządzania, prowadzenia i utrzymania Targowiska Miejskiego Zarządca zobowiązuje się w szczególności do: 1. Bieżącego administrowania Targowiskiem i jego eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, dokumentacją powykonawczą, kartami gwarancyjnymi, instrukcjami obsługi, w tym zapewnienia przeprowadzania okresowych przeglądów budynków, budowli i innych urządzeń oraz znajdujących się w nich instalacji; 2. Prowadzenia właściwej eksploatacji instalacji fotowoltaicznej zgodnie z dokumentacją powykonawczą, kartami gwarancyjnymi oraz instrukcjami obsługi, w tym zapewnienia przeprowadzania właściwych przepisami przeglądów, pomiarów i badań oraz ustalanie ich czasookresów w sposób umożliwiający zachowanie ciągłości i sprawności działania instalacji fotowoltaicznej; 3. Wykonywania czynności i obowiązków przewidzianych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i przepisach wykonawczych związanych z zarządzaniem Targowiskiem; 4. Zakładania, prowadzenia i aktualizowania książek obiektów budowlanych zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane; 5. Przestrzegania instrukcji użytkowania przekazanych przez Generalnego Wykonawcę Robót oraz zobowiązania użytkowników Targowiska do ich przestrzegania; 6. Wykonywania bieżących napraw i prac konserwacyjnych budynków, budowli i innych urządzeń oraz instalacji znajdujących się na Targowisku, nieobjętych gwarancją lub rękojmią, niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania; 7. Podejmowania wszelkich działań zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym uregulowanych zapisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny oraz ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania obiektu; 8. Podejmowania wszelkich działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na terenie Targowiska w związku z sytuacjami niemożliwymi do przewidzenia na dzień zawarcia niniejszej Umowy, spowodowanymi siłami wyższymi m.in. choroby zakaźne, epidemie, działania wojenne; 9. Eksponowania i egzekwowania przestrzegania zapisów Regulaminu Targowiska Miejskiego uchwalonego uchwałą Rady Miasta Świdnik; 10. Zapewnienia funkcjonowania obiektu w godzinach określonych w/w Regulaminem; 11. Zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji Targowiska, budynków, stoisk handlowych, urządzeń oraz instalacji w tym instalacji fotowoltaicznej; 12. Zapewnienia bieżącego utrzymania porządku i czystości na terenie Targowiska oraz na terenie, na którym prowadzony jest handel w soboty oraz handel sezonowy; 13. Zapewnienia prawidłowego funkcjonowania toalety publicznej na Targowisku w godzinach jego otwarcia oraz utrzymania czystości i porządku poprzez m.in. zapewnienie środków; 14. Zapewnienia pełnej dostępności Targowiska oraz sprawności budynków, stoisk handlowych, instalacji i urządzeń z wyłączeniem sytuacji, gdy nie jest to możliwe ze względów bezpieczeństwa np. powódź, ponadnormatywne opady śniegu itp.; 15. Usuwania awarii i skutków awarii powstałych na obszarze Targowiska; 16. Egzekwowania od podmiotów korzystających z Targowiska zwrotu kosztów naprawy szkód, spowodowanych przez te podmioty; 17. Zarządzania pawilonami handlowymi znajdującymi się na Targowisku: 1) zawierania, zmiany i wypowiadania umów najmu, 2) przekazywania i odbierania pawilonów protokołem zdawczo-odbiorczym, 3) pobierania, ewidencjonowania i rozliczania kaucji zabezpieczającej, 4) wystawiania faktur za czynsz najmu oraz koszty eksploatacyjne dla najemców, 5) reprezentowania Zamawiającego przed Najemcami, 6) udzielania informacji Najemcom w zakresie realizacji umowy najmu, 7) informowania Zamawiającego o większych naprawach, które są niezbędne do wykonania; 18. Organizacji handlu w soboty, a w szczególności: 1) wdrażania organizacji ruchu, 2) zapewnienia drożności ulicy Targowej oraz ścieżki rowerowej przyległej do niej, 3) egzekwowania od handlujących przestrzegania handlu w wyznaczonym obszarze, 4) zabezpieczania miejsc osobom, z którymi nawiązane zostały umowy rezerwacyjne oraz rozwiązywanie wszystkich ewentualnych konfliktów jakie mogą powstać na tym tle, 5) usuwania osób handlujących poza wyznaczonym terenem - współpraca w tym zakresie ze Strażą Miejską i Policją, 6) utrzymania porządku i czystości w miejscu handlu; 19. Zapewnienia zainteresowanym podmiotom możliwości korzystania z miejsc do handlu; 20. Zawierania, wypowiadania i zmiany w imieniu i na rzecz Zamawiającego umów dzierżawy/najmu gruntu; 21. Zawierania, wypowiadania i zmiany w imieniu i na rzecz Zamawiającego umów najmu pawilonów handlowych i stanowisk handlowych znajdujących się na terenie Targowiska, umów rezerwacyjnych; 22. Zapewnienia dostaw mediów i zawarcia w tym zakresie właściwych umów, w tym na dostawę energii elektrycznej, wody; 23. Zapewnienia niezbędnych usług do prawidłowego funkcjonowania Targowiska i zawarcia w tym zakresie właściwych umów, w tym m.in. na wywóz odpadów stałych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z częstotliwością dostosowaną do potrzeb, odprowadzanie ścieków, inne; 24. Rozliczania najemców pawilonów handlowych i stanowisk handlowych za zużyte media na podstawie wskazań liczników oraz wystawiania faktur w tym zakresie ze wskazaniem rachunku bankowego Zarządcy; 25. Rozliczania Zamawiającego za zużyte media z uwzględnieniem zużycia przez Najemców i wystawiania faktur na rzecz Zamawiającego w tym zakresie; 26. Pobierania opłat za korzystanie z urządzeń targowych określonych w Zarządzeniu Burmistrza Miasta Świdnik w sprawie ustalenia wysokości cen i opłat za korzystanie z Targowiska Miejskiego w Świdniku stanowiącego mienie Gminy Miejskiej Świdnik przy pomocy kasy fiskalnej zarejestrowanej przez Gminę Miejską Świdnik. Do obowiązków Zarz
Interne Kennung: RIZP 271.11.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: RIZP 271.13.2025