524964-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Haftpflichtversicherungen – Nukleáris kárfelelősség biztosítás 2027.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nukleáris kárfelelősség biztosítás 2027.
Beschreibung: Nukleáris kárfelelősség biztosítás 2027. évre
Interne Kennung: EKR001167582026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Nukleáris kárfelelősség biztosítás 2027. évre
Beschreibung: Az atomenergiáról szóló 1996. évi CXVI. törvény előírja az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. mint engedélyes (Biztosított) részére, hogy „az engedélyes köteles az 52. § (1) bekezdése szerinti atomkár-felelősségi összeg erejéig biztosításról vagy más pénzügyi fedezetről gondoskodni”. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2026. december 31. 24:00-ig rendelkezik kárfelelősség biztosítással, ezért, mint engedélyes köteles gondoskodni a 2027. évre vonatkozó kárfelelősség biztosításról. Nukleáris kárfelelősség biztosítás 2027. évre: A kártérítési limit biztosítási eseményenként 100.000.000 SDR-nek, biztosítási időszakra vonatkozóan pedig 125.000.000 SDR-nek megfelelő összegben. További limitek: Az atomkár* miatt érvényesített, megalapozott kárigények kamatai tekintetében a limit 115.000 SDR-nek megfelelő forint, az MNB a nukleáris baleset bekövetkezésének időpontjában irányadó hivatalos középárfolyamán számolva/biztosítási időszak. A bíróság által a Biztosított terhére az atomkárral összefüggésben megállapított költségek tekintetében a limit 115.000 SDR-nek megfelelő forint, az MNB a nukleáris baleset bekövetkezésének időpontjában irányadó hivatalos középárfolyamán számolva/biztosítási időszak. A bíróság által atomkár megtérítésével összefüggésben a Biztosított oldalán felmerülő jogi képviseleti költségek tekintetében a limit 230.000 SDR-nek megfelelő forint, az MNB a nukleáris baleset bekövetkezésének időpontjában irányadó hivatalos középárfolyamán számolva/biztosítási időszak. *Az atomenergiáról szóló 1996. évi CXVI. törvény 2. § 23. pontja alapján: az emberélet elvesztése, a személyek testi épsége és egészsége megsértése folytán keletkezett nem vagyoni sérelem, minden anyagi kár, az ezekkel együttesen jelentkező környezeti kár ésszerű mértékű helyreállításának költsége, valamint a nem vagyoni sérelem és a kár csökkentése vagy elhárítása érdekében ténylegesen végrehajtott, ésszerű és szükséges intézkedéssel kapcsolatosan felmerült költség, amennyiben azokat a nukleáris üzemanyag, a nukleáris létesítményben lévő radioaktív termék, hulladék vagy a nukleáris létesítményből származó, abból kiszállított, vagy oda küldött nukleáris anyag révén a nukleáris létesítményben vagy a szállítás során bekövetkezett rendkívüli esemény okozta Műszaki leírás minimumkövetelménye: Biztosítási esemény bekövetkezése esetén a Biztosító megtéríti a további limitek (Általános biztosítási feltételekre vonatkozó Szerződéstervezet 4.1-4.3 pontok) összegének erejéig a bíróság által az atomkár megtérítésével összefüggésben a biztosított terhére megállapított kamatokat, költségeket és a Biztosított jogi képviseleti költségeit. A részletes leírást a Közbeszerzési dokumentum (KD) tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001167582026/1