See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru cu maxim 3 operatori economici - Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip RCA și CASCO, asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare ale autobuzelor electrice si asigurari de persoane si bagaje
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achizitia sectoriala de servicii de asigurare de tip LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto ( RCA ), LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice, LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice, LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid, LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice, LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje.Cant.min.si max.sunt conform anexe la caiet de sarcini. Astfel, se vor incheia 6 acorduri-cadru cu o durata de 24 luni, pentru fiecare lot in parte. Lot 1 – Asigurare de raspundere civila auto RCA Valoare minima Acord-Cadru de 1.534.000,00 lei, pentru LOT 1 Valoare maxima Acord-Cadru de 3.068.000,00 lei, pentru LOT 1 Valoare minima Contract Subsecvent de 767.000,00 lei, pentru LOT 1 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.534.000,00 lei, pentru LOT 1 Lot 2 – Servicii de asigurare tip CASCO Valoare minima Acord-Cadru de 1.347.500,00 lei, pentru LOT 2 Valoare maxima Acord-Cadru de 2.695.000,00 lei, pentru LOT 2 Valoare minima Contract Subsecvent de 673.750,00 lei, pentru LOT 2 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.347.500,00 lei, pentru LOT 2 Lot 3 – Servicii de asigurare tip CASCO Valoare minima Acord-Cadru de 1.805.000,00 lei, pentru LOT 3 Valoare maxima Acord-Cadru de 3.610.000,00 lei, pentru LOT 3 Valoare minima Contract Subsecvent de 902.500,00 lei, pentru LOT 3 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.805.000,00 lei, pentru LOT 3 Lot 4 – Servicii de asigurare tip CASCO Valoare minima Acord-Cadru de 1.330.000,00 lei, pentru LOT 4 Valoare maxima Acord-Cadru de 2.660.000,00 lei, pentru LOT 4 Valoare minima Contract Subsecvent de 665.000,00 lei, pentru LOT 4 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.330.000,00 lei, pentru LOT 4 Lot 5 – Servicii de asigurare tip bunuri Valoare minima Acord-Cadru de 80.600,00 lei, pentru LOT 5 Valoare maxima Acord-Cadru de 161.200,00 lei, pentru LOT 5 Valoare minima Contract Subsecvent de 40.300,00 lei, pentru LOT 5 Valoare maxima Contract Subsecvent de 80.600,00 lei, pentru LOT 5 Lot 6 – Servicii de asigurare tip persoane si bagaje Valoare minima Acord-Cadru de 96.174,00 lei, pentru LOT 6 Valoare maxima Acord-Cadru de 192.348,00 lei, pentru LOT 6 Valoare minima Contract Subsecvent de 48.087,00 lei, pentru LOT 6 Valoare maxima Contract Subsecvent de 96.174,00 lei, pentru LOT 6 Valoarea estimata totala a acordului-cadru, fara TVA: intre 6.193.274,00 lei si 12.386.548,00 lei Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Atribuirea contractului subsecvent se va realiza fara reluarea competitiei. Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Se estimeaza ca se va incheia un contract subsecvent pe an, cuantumul valoric a fiecarui contract subsecvent va fi stabilit in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si a resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2), art. 173 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/info. suplimentare în a 11-a zi de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3 din Instructiuni pt. ofertanti., respectiv cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4/1219301/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de asigurari de raspundere civila auto RCA
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achizitia sectoriala de servicii de asigurare de tip LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto ( RCA ), LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice, LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice, LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid, LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice, LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje. Astfel, se vor incheia 6 acorduri-cadru cu o durata de 24 luni, pentru fiecare lot in parte. LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto RCA CANTITATE ESTIMATĂ ACORD-CADRU / CONTRACT SUBSECVENT Lot 1 – Asigurare de raspundere civila auto RCA Cantitate maxima Acord-Cadru = 350 polite asigurări auto RCA LOT 1 Cantitate minimă Acord-Cadru = 175 polițe de asigurări auto RCA LOT 1 Cantitate maxima Contract Subsecvent = 175 polițe de asigurări auto RCA LOT 1 Cantitate minimă Contract Subsecvent = 87 polițe de asigurări auto RCA LOT 1 Valoare minima Acord-Cadru de 1.534.000,00 lei, pentru LOT 1 Valoare maxima Acord-Cadru de 3.068.000,00 lei, pentru LOT 1 Valoare minima Contract Subsecvent de 767.000,00 lei, pentru LOT 1 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.534.000,00 lei, pentru LOT 1 Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achizitia sectoriala de servicii de asigurare de tip LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto ( RCA ), LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice, LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice, LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid, LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice, LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje. Astfel, se vor incheia 6 acorduri-cadru cu o durata de 24 luni, pentru fiecare lot in parte. LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice CANTITATE ESTIMATĂ ACORD-CADRU / CONTRACT SUBSECVENT Lot 2 – Servicii de asigurare tip CASCO Cantitate maxima Acord-Cadru = 100 polite asigurări auto CASCO LOT 2 Cantitate minimă Acord-Cadru = 50 polițe de asigurări auto CASCO LOT 2 Cantitate maxima Contract Subsecvent = 50 polițe de asigurări auto CASCO LOT 2 Cantitate minimă Contract Subsecvent = 25 polițe de asigurări auto CASCO LOT 2 Valoare minima Acord-Cadru de 1.347.500,00 lei, pentru LOT 2 Valoare maxima Acord-Cadru de 2.695.000,00 lei, pentru LOT 2 Valoare minima Contract Subsecvent de 673.750,00 lei, pentru LOT 2 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.347.500,00 lei, pentru LOT 2 Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achizitia sectoriala de servicii de asigurare de tip LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto ( RCA ), LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice, LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice, LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid, LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice, LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje. Astfel, se vor incheia 6 acorduri-cadru cu o durata de 24 luni, pentru fiecare lot in parte. LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice CANTITATE ESTIMATĂ ACORD-CADRU / CONTRACT SUBSECVENT Lot 3 – Servicii de asigurare tip CASCO Cantitate maxima Acord-Cadru = 94 polite asigurări auto CASCO LOT 3 Cantitate minimă Acord-Cadru = 47 polițe de asigurări auto CASCO LOT 3 Cantitate maxima Contract Subsecvent = 47 polițe de asigurări auto CASCO LOT 3 Cantitate minimă Contract Subsecvent = 24 polițe de asigurări auto CASCO LOT 3 Valoare minima Acord-Cadru de 1.805.000,00 lei, pentru LOT 3 Valoare maxima Acord-Cadru de 3.610.000,00 lei, pentru LOT 3 Valoare minima Contract Subsecvent de 902.500,00 lei, pentru LOT 3 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.805.000,00 lei, pentru LOT 3 Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achizitia sectoriala de servicii de asigurare de tip LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto ( RCA ), LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice, LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice, LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid, LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice, LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje. Astfel, se vor incheia 6 acorduri-cadru cu o durata de 24 luni, pentru fiecare lot in parte. LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid CANTITATE ESTIMATĂ ACORD-CADRU / CONTRACT SUBSECVENT Lot 4 – Servicii de asigurare tip CASCO Cantitate maxima Acord-Cadru = 76 polite asigurări auto CASCO LOT 4 Cantitate minimă Acord-Cadru = 38 polițe de asigurări auto CASCO LOT 4 Cantitate maxima Contract Subsecvent = 38 polițe de asigurări auto CASCO LOT 4 Cantitate minimă Contract Subsecvent = 19 polițe de asigurări auto CASCO LOT 4 Valoare minima Acord-Cadru de 1.330.000,00 lei, pentru LOT 4 Valoare maxima Acord-Cadru de 2.660.000,00 lei, pentru LOT 4 Valoare minima Contract Subsecvent de 665.000,00 lei, pentru LOT 4 Valoare maxima Contract Subsecvent de 1.330.000,00 lei, pentru LOT 4 Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achizitia sectoriala de servicii de asigurare de tip LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto ( RCA ), LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice, LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice, LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid, LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice, LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje. Astfel, se vor incheia 6 acorduri-cadru cu o durata de 24 luni, pentru fiecare lot in parte. LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice CANTITATE ESTIMATĂ ACORD-CADRU / CONTRACT SUBSECVENT Lot 5 – Servicii de asigurare tip bunuri Cantitate maxima Acord-Cadru = 124 polite asigurări bunuri LOT 5 Cantitate minimă Acord-Cadru = 62 polițe de asigurări bunuri LOT 5 Cantitate maxima Contract Subsecvent = 62 polițe de asigurări bunuri LOT 5 Cantitate minimă Contract Subsecvent = 31 polițe de asigurări bunuri LOT 5 Valoare minima Acord-Cadru de 80.600,00 lei, pentru LOT 5 Valoare maxima Acord-Cadru de 161.200,00 lei, pentru LOT 5 Valoare minima Contract Subsecvent de 40.300,00 lei, pentru LOT 5 Valoare maxima Contract Subsecvent de 80.600,00 lei, pentru LOT 5 Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de asigurare de persoane si bagaje
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achizitia sectoriala de servicii de asigurare de tip LOT 1 – Servicii de asigurari de raspundere civila auto ( RCA ), LOT 2 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare termice, LOT 3 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare electrice, LOT 4 – Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru motoare hibrid, LOT 5 – Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare electrice, LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje. Astfel, se vor incheia 6 acorduri-cadru cu o durata de 24 luni, pentru fiecare lot in parte. LOT 6 – Servicii de asigurare de persoane si bagaje CANTITATE ESTIMATĂ ACORD-CADRU / CONTRACT SUBSECVENT Lot 6 – Servicii de asigurare tip persoane si bagaje Cantitate maxima Acord-Cadru = 330 polite asigurări persoane si bagaje LOT 6 Cantitate minimă Acord-Cadru = 165 polițe de asigurări persoane si bagaje LOT 6 Cantitate maxima Contract Subsecvent = 165 polițe de asigurări persoane si bagaje LOT 6 Cantitate minimă Contract Subsecvent = 82 polițe de asigurări persoane si bagaje LOT 6 Valoare minima Acord-Cadru de 96.174,00 lei, pentru LOT 6 Valoare maxima Acord-Cadru de 192.348,00 lei, pentru LOT 6 Valoare minima Contract Subsecvent de 48.087,00 lei, pentru LOT 6 Valoare maxima Contract Subsecvent de 96.174,00 lei, pentru LOT 6 Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform caietului de sarcini si anexei nr. 1, aferenta fiecarui lot in parte pentru o durata a acordului-cadru de 24 de luni.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen