See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa krzeseł i foteli biurowych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa krzeseł i foteli biurowych, zwanych dalej „meblami”, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 39112000-0. 3. Pod pojęciem „sukcesywnej dostawy” należy rozumieć realizację zamówień częściowych w różnych ilościach, w terminie i miejscu wskazanych przez Zamawiającego, składanych drogą elektroniczną. 4. Za datę złożenia zamówienia przyjmuje się datę przesłania drogą elektroniczną zamówienia do Wykonawcy na adres e-mail. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia - załączniku nr 6 do SWZ. 6. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) sukcesywną dostawę mebli w ramach zamówień częściowych, 2) wyładunek, wniesienie oraz montaż mebli w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, 7. Minimalna wartość jednego zamówienia częściowego wynosi 2000 zł brutto. 8. Miejscem realizacji zamówień będą jednostki organizacyjne Uniwersytetu Gdańskiego - zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ. 9. Zamawiający wymaga gwarancji na meble na okres 24 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 10. Zamawiający informuje, że podane w formularzu ofertowym - załączniku nr 1 do SWZ, ilości poszczególnych pozycji mebli są ilościami przewidywanymi (szacunkowymi), nie wiążącymi Zamawiającego i mogą ulec zmianie, co nie będzie stanowić zmiany umowy. Rzeczywista ilość poszczególnych pozycji mebli wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego, a łączne wynagrodzenie brutto Wykonawcy nie przekroczy łącznej ceny oferty. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z części zamówienia poprzez rezygnację maksymalnie o 10% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy. W tym przypadku Wykonawcy nie przysługują roszczenia odszkodowawcze wobec Zamawiającego. Przewidziana w niniejszym punkcie rezygnacja spowoduje odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Skorzystanie z tego prawa nie stanowi zmiany umowy. Rezygnacja z części zamówienia może nastąpić wyłącznie w zakresie wynikającym z rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. 12. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6 do SWZ, zostały wskazane normy, o których mowa w art. 101 ust. 1 - 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych, gwarantujących, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia normy nie gorsze od opisanych przez Zamawiającego w załączniku nr 6 do SWZ. Zamawiający uzna za równoważne takie normy, które będą sporządzone przez niezależny podmiot, które u podstaw oparte są na przejrzystości, dobrowolności, bezstronności, efektywności, wiarygodności, spójności oraz uzgadnianiu na poziomie krajowym i europejskim. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w SWZ normach. 13. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w pkt 5 formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ, jakie normy zostały zamienione i podać jakie w ich miejsce proponuje, podając ich opis i parametry. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp), w szczególności w zakresie: a) ergonomii i regulacji (zakresy regulacji siedziska, oparcia, zagłówka i podłokietników), b) bezpieczeństwa i trwałości (np. zgodność z PN‑EN 1335‑1/‑2 dla krzeseł obrotowych i PN‑EN 16139 dla krzeseł stacjonarnych lub norm równoważnych), c) palności (EN 1021‑1/‑2 lub równoważne), d) odporności tkanin (min. Martindale / pilling / odporność na światło nie gorsze niż wskazane minimalne poziomy), e) nośności i stabilności (nośność deklarowana i potwierdzona badaniami nie mniejsza niż wymagana w załączniku nr 6 opis przedmiotu zamówienia). 14. Kryteria oceny równoważności obejmują w szczególności: spełnienie minimalnych zakresów regulacji z załącznika nr 6 do SWZ opis przedmiotu zamówienia (dopuszcza się równoważne lub szersze zakresy), osiągnięcie co najmniej poziomów badań i klas w powołanych normach, dostarczenie raportów z badań albo deklaracji producenta popartych wynikami badań wykonanych przez niezależny podmiot. 15. Wymagania co do materiałów (np. PA+GF, sklejka min. 6 warstwowa) należy rozumieć jako wskazujące minimalny poziom trwałości i funkcji, dopuszcza się materiały równoważne, o ile zapewniają nie gorsze właściwości użytkowe i bezpieczeństwa (co musi wykazać Wykonawca). 16. Zdjęcia w załączniku nr 6 do SWZ opis przedmiotu zamówienia mają charakter poglądowy i nie stanowią wskazania konkretnego producenta/modelu.
Vorherige Bekanntmachung: 103965-2026
Interne Kennung: 5B10.291.1.9.2026.RR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39111000 Sitze
5. Los
Los: LOT-0001