52541-2026 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen von Ingenieurbüros – Teknisk rådgiveraftale til separatkloakering i Lumby
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTeknisk rådgiveraftale til separatkloakering i Lumby
BeschreibungUdbuddet vedrører teknisk rådgivning og bistand i forbindelse med VandCenter Syds udførelse af separatkloakring i Odenses nordlige bydel, Lumby. En nærmere beskrivelse af udbuddet, herunder bl.a. krav til ydelsen, aftalevilkår mv. fremgår af det vedlagte udbudsmateriale. Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling efter Forsyningsvirksomhedsdirektivet.
Vorherige Bekanntmachung828929-2025
Interne Kennung618162
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensAlle interesserede ansøgere kan indsende en ansøgning om deltagelse i udbuddet. Ordregiver prækvalificerer 3 ansøgere, som opfordres til at afgive tilbud. Ordregiver forventer at afholde ét forhandlingsmøde med hver af prækvalificerede tilbudsgivere. Ordregiver forbeholder sig dog ret til at tildele aftalen på baggrund af det indledende tilbud uden gennemførelse af forhandlinger. Forhandlingsforløbet er nærmere beskrevet i Udbudsbetingelserne afsnit 14.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0000