2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodu specjalnego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa samochodu specjalnego”, tj.: pojazdu asenizacyjnego typu wozu kombinowanego do czyszczenia i odsysania osadów ze zbiornikiem na nieczystości. (czyszczenie + odsysanie, równolegle), Podwozie typu uterenowione dostoswane do poruszania się po drogach gruntowych, nieutwardzonych, pojazd przystosowany do zimowego utrzymania dróg – praca z pługiem śnieżnym Pojazd o prostej i sprawdzonej konstrukcji technicznej, wyposażony wyłącznie w systemy elektroniczne wymagane przepisami prawa oraz niezbędne do prawidłowej eksploatacji pojazdu i zabudowy specjalistycznej. Zamawiający wymaga pojazdu charakteryzującego się wysoką niezawodnością eksploatacyjną, prostotą obsługi i ograniczoną liczbą układów elektronicznych niewpływających na podstawowe funkcje pojazdu, pozwalające w trybie awaryjnym na ręczne sterowanie podstawowymi funkcjami pojazdu i zabudowy. Rozwiązania konstrukcyjne zapewniające wysoką trwałość i niezawodność podczas intensywnej eksploatacji komunalnej, umożliwiające prowadzenie podstawowych czynności diagnostycznych i serwisowych bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi oraz rozbudowanych systemów elektronicznych 2. Zamówienie obejmuje dostawę jednego samochodu i nie zostało podzielone na części. Zamówienie obejmuje dostawę jednego kompletnego pojazdu specjalnego wraz z zabudową. Podział zamówienia na części miałby charakter sztuczny, uniemożliwiałby prawidłową realizację zamówienia oraz prowadziłby do problemów związanych z odpowiedzialnością gwarancyjną i serwisową. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Opis przedmiotu zamówienia, natomiast projektowane postanowienia umowy określa Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: IZP.271.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający stosuje skrócony termin składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach zadania współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z umową o dofinansowanie zakończenie realizacji zadania, rozumiane jako wykonanie przedmiotu zamówienia, dokonanie wszystkich płatności oraz złożenie wniosku o rozliczenie zadania, musi nastąpić do dnia 31 grudnia 2026 r. Z postanowień umowy wynika ponadto, że wypłata środków dotacji oraz ich rozliczenie są ograniczone terminami wynikającymi z umowy, a wystąpienie opóźnień może skutkować brakiem możliwości wykorzystania lub przesunięcia niewykorzystanych środków na kolejne lata budżetowe. Zamawiający nie posiada możliwości wydłużenia terminu realizacji i rozliczenia zadania określonego w umowie o dofinansowanie. W konsekwencji zastosowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby zagrozić terminowemu zawarciu umowy, realizacji zamówienia oraz prawidłowemu rozliczeniu przyznanej dotacji, co stwarzałoby ryzyko utraty środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione ochroną interesu publicznego i koniecznością zapewnienia terminowego wykorzystania oraz rozliczenia środków finansowych przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144410 Schlammsaugwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa samochodu specjalistycznego do czyszczenia kanalizacji z funkcją odzysku wody wraz z przeszkoleniem personelu i świadczeniami gwarancyjnymi.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung