See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lesnícke práce pestovateľská činnosť v NP Veľká Fatra
Beschreibung: Pestovateľské činnosti Lesnícke služby na účely tohto verejného obstarávania predstavujú súbor prác, zahrňujúcich čistenie plôch od zvyškov po ťažbe, príprava pôdy na obnovu lesa, obnovu lesa sadbou alebo sejbou, následnú starostlivosť o mladé lesné porasty ich ochranou proti burine, zveri a ich výchovu prerieďovaním a odstraňovaním nežiaducich drevín z porastu za účelom ich skvalitnenia a stability. Túto základnú starostlivosť doplňujú práce v ochrane lesa, zamerané na prevenciu a priamu obranu proti škodlivým činiteľom, práce na odstraňovaní inváznych bylín a drevín, ostatné pestovateľské práce, práce na zachovaní a reprodukcii genofondu lesných drevín a práce na udržiavaní lesnej dopravnej siete pre potreby realizácie pestovateľskej činnosti. Ide o odbornú činnosť, zameranú na trvalo udržateľné hospodárenie v lesoch takým spôsobom a v takom rozsahu, aby sa uchovala ich biologická diverzita, odolnosť, produkčná a obnovná schopnosť, životnosť a schopnosť plniť produkčné, sociálne a ekologické funkcie lesov. Ide o diferencované hospodárenie v lesoch, pri ktorom sa zohľadňujú rozmanité prírodné, porastové, hospodárske, ekonomické a spoločenské podmienky a požiadavky, uplatnené pri vyhotovení a realizácií programu starostlivosti o lesy a postupy podľa osobitných predpisov pri odstraňovaní následkov mimoriadnych okolností a nepredvídaných škôd na lesoch. Špecifické požiadavky na sadbový materiál Predmetom zákazky je dodávka sadeníc, ktoré spĺňajú kvalitatívne a technické podmienky materiálu a budú sa posudzovať podľa STN 48 22 11 a technickej špecifikácie (Parametre výsadby schopného materiálu...). Sadenice musia spĺňať špecifikáciu podľa semenárskych oblastí a lesných vegetačných stupňov. Osobitné požiadavky na plnenie: - Koreňový systém sadbového materiálu ošetrený antitranspirantom. - Doklad o pôvode sadeníc vrátane rastlinného pasu bude dodaný spolu so sadenicami. Verejný obstarávateľ predpokladá vydávanie konkrétnych čiastkových zákaziek v dopredu neurčitých, nepravidelných intervaloch, ktoré budú závisieť od aktuálnych potrieb verejného obstarávateľa. Presná špecifikácia čiastkových zákaziek bude uvedená v konkrétnej Výzve na predkladanie ponúk. Vyššie uvedené činnosti majú informatívny charakter.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ID:542811