2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa okładzin hamulcowych
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych 5000 kompletów okładzin hamulcowych typu Jurid 878 (J1492/J1493) nr rys. C105255/35B5X lub równoważnych, do zastosowania w EZT serii 45WE oraz wagonach piętrowych Pesa Sundeck. Okładziny równoważne muszą być dopuszczone do zastosowania w ww. typie pojazdu oraz wagonach, posiadać identyczne funkcje i parametry, a ich zastosowanie nie będzie wymagać uzyskania zezwolenia na wprowadzenie pojazdu EZT serii 45WE oraz wagonów piętrowych Pesa Sundeck do obrotu. 2.Na jeden komplet okładzin składają się 2 (dwie) okładziny hamulcowe – prawa oraz lewa. 3. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia posiadał: 1)certyfikat UIC, zgodny z normą UIC 541-3, wystawiony na oferowany typ okładziny hamulcowej, 2)rysunek techniczny oferowanego typu okładziny hamulcowej, 3)kartę produktową, uwzględniającą podstawowe parametry techniczne oferowanych okładzin hamulcowych. 4. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, które odwołują się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych, normom, ocenom technicznym, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych, wskazanym w SWZ i załącznikach jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest do wykazania pisemnie równoważności zaoferowanych parametrów technicznych w odniesieniu do przedmiotu zamówienia. Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IV ust. 1 pkt 1)-3) SWZ, w Rozdziale IV ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy). Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający zgodnie z zapisami art. 107 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IV ust. 1 pkt 1)-3) SWZ, w Rozdziale IV ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy). 6. Jeżeli Wykonawca zamierza powołać się na urzędowy certyfikat, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, zobowiązany jest wskazać to w części II sekcji A JEDZ, podając: numer i oznaczenie certyfikatu, pełną nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał dokument, okres ważności certyfikatu oraz dokładny zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału w odniesieniu, do których Wykonawca powołuje się na ten certyfikat.
Interne Kennung: MWZ4.27.59.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy opis, zakres, wymagania, sposób przygotowania ofert oraz zasady ich oceny zostały zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). SWZ zostanie zamieszczona na Platformie Zakupowej "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. pod adresem: https://km.eb2b.com.pl i pod nazwą postępowania „Dostawa okładzin hamulcowych", znak: MWZ4.27.59.2026.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34322100 Bremsvorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych 5000 kompletów okładzin hamulcowych typu Jurid 878 (J1492/J1493) nr rys. C105255/35B5X lub równoważnych, do zastosowania w EZT serii 45WE oraz wagonach piętrowych Pesa Sundeck. Okładziny równoważne muszą być dopuszczone do zastosowania w ww. typie pojazdu oraz wagonach, posiadać identyczne funkcje i parametry, a ich zastosowanie nie będzie wymagać uzyskania zezwolenia na wprowadzenie pojazdu EZT serii 45WE oraz wagonów piętrowych Pesa Sundeck do obrotu. 2. Na jeden komplet okładzin składają się 2 (dwie) okładziny hamulcowe – prawa oraz lewa. 3.Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia posiadał: 1)certyfikat UIC, zgodny z normą UIC 541-3, wystawiony na oferowany typ okładziny hamulcowej, 2)rysunek techniczny oferowanego typu okładziny hamulcowej, 3)kartę produktową, uwzględniającą podstawowe parametry techniczne oferowanych okładzin hamulcowych. 4. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, które odwołują się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych, normom, ocenom technicznym, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych, wskazanym w SWZ i załącznikach jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest do wykazania pisemnie równoważności zaoferowanych parametrów technicznych w odniesieniu do przedmiotu zamówienia. Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IV ust. 1 pkt 1)-3) SWZ, w Rozdziale IV ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy). Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający zgodnie z zapisami art. 107 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IV ust. 1 pkt 1)-3) SWZ, w Rozdziale IV ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy).