2. Verfahren
Verfahren
Titel: Produse alimentare : Lot I - Legume radacinoase, Lot II - Fructe
Beschreibung: Furnizarea de Legume radacinoase si fructe, la sediul centrelor subordonate DGASPC Hunedoara, prevazute in caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 de zile Autoritatea/entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare: pana in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9819433-2026-11
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Legume radacinoase
Beschreibung: Autoritatea contractanta va incheia un acord-cadru cu o durata de [ 24 ] luni, cu maxim 2 operatori economici, in masura in care exista un numar suficient de operatori economici, care au indeplinit cerintele de calificare si selectie si care au prezentat oferte admisibile. Caracteristicile tehnice raman nemodificate pe toata durata acordului-cadru. Ofertantii vor depune oferta pentru toate produsele. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini si modelele clauzelor contractuale din sectiunea „Formulare”. Se vor atribui contracte subsecvente, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Contractele subsecvente se atribuie cu urmatoarea frecventa: semestrial. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lot 1 - 160.341,70 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime /cantități maxime: conform caietului de sarcini, model clauze contractuale. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): semestrial.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Fructe
Beschreibung: Autoritatea contractanta va incheia un acord-cadru cu o durata de [ 24 ] luni, cu maxim 2 operatori economici, in masura in care exista un numar suficient de operatori economici, care au indeplinit cerintele de calificare si selectie si care au prezentat oferte admisibile. Caracteristicile tehnice raman nemodificate pe toata durata acordului-cadru. Ofertantii vor depune oferta pentru toate produsele. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini si modelele clauzelor contractuale din sectiunea „Formulare”. Se vor atribui contracte subsecvente, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Contractele subsecvente se atribuie cu urmatoarea frecventa: semestrial. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lot 2 - 258.215,18 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime /cantități maxime: conform caietului de sarcini, model clauze contractuale. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): semestrial
Interne Kennung: 2