2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa oczyszczalni ścieków "Ptaszkowa" w miejscowości Cieniawa
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres: • Przebudowa istniejącego budynku oczyszczalni — zmiana układu oraz funkcji istniejących pomieszczeń technicznych i technologicznych (budynek B), przy zachowaniu dotychczasowej technologii • Rozbudowa budynku oczyszczalni o nowy budynek Reaktora Biologicznego wraz z pomieszczeniami technologicznymi i technicznymi (Budynek A), przy zachowaniu dotychczasowej technologii -Budowa nowego budynku sita tercjalnego (Budynek C), -Budowa płyty fundamentowej na stopach fundamentowych pod biofiltr (D), -Budowa instalacji powietrza do dezodoryzacji z biofiltrem, -Budowa instalacji kanalizacji opadowej, -Budowa instalacji kanalizacji sanitarnej i ścieków oczyszczonych, -Przebudowa instalacji elektrycznej, -Budowa ciągów pieszych, dojść i drogi dojazdowej, -Demontaż instalacji zewnętrznych kolidujących z inwestycją: odcinków kanalizacji sanitarnej i studzienek kanalizacyjnych opadowej oraz instalacji prądu. W chwili obecnej oczyszczalnia ścieków „Ptaszkowa” w miejscowości Cieniawie posiada przepustowość wynoszącą Qśrd = 140 m3/dobę przy RLM = 1400. Po wykonaniu planowanej rozbudowy oczyszczalnia ta zdolna będzie do obsługi RLM = 5400 i posiadać będzie przepustowość wynoszącą Qśrd - 540 m3/dobę. Oczyszczalnia musi funkcjonować nieprzerwanie przy obciążeniu 100% przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia. I.1.W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. 1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dot. zdolności ekonomicznej lub finansowej. 1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej, 1.4.1 Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał co najmniej jedno zadanie, polegające na remoncie, budowie, przebudowie lub rozbudowie oczyszczalni ścieków w technologii przepływowej o łącznej wartości robót co najmniej 7 000 000,00 zł brutto PLN (słownie: siedem milionów złotych 00/100); 1.4.2 Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: 1. Kierownik Budowy 1. Uprawnienia budowlane do kierowania robotami specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów a które umożliwiają pełnienie funkcji kierownika budowy w powyższym zakresie podczas realizacji przedmiotu zamówienia oraz wykazać przynależność tej osoby do właściwej izby samorządu zawodowego, 2. Doświadczenie w kierowaniu minimum jedną robotą budowlaną przy remoncie, budowie, rozbudowie oczyszczalni ścieków. 2. Technolog w zakresie oczyszczania ścieków – Kierownik Robót Sanitarnych1.Uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów a które umożliwiają pełnienie funkcji kierownika robót w powyższym zakresie podczas realizacji przedmiotu zamówienia oraz wykazać przynależność tej osoby do właściwej izby samorządu zawodowego, 2. Doświadczenie: przy prowadzeniu rozruchu co najmniej jednej oczyszczalni ścieków. 3. Kierownik Robót Drogowych1.Uprawnienia do kierowania robotami w specjalności drogowej lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane w świetle wcześniej obowiązujących przepisów prawa, które dają mu możliwość kierowania robotami drogowymi w celu realizacji przedmiotu zamówienia oraz wykazać przynależność tej osoby do właściwej izby samorządu zawodowego. 4. Kierownik Robót Elektrycznych 1.Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub uprawnienia równoważne oraz wykazać przynależność tej osoby do właściwej izby samorządu zawodowego. Zamawiający dopuszcza rozdzielenie funkcji Kierownika Robót Sanitarnych od pełnienia funkcji Technologa zgodnie z zapisami SWZ pkt 8.1.4.2. II. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 Pzp. oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (...)
Vorherige Bekanntmachung: 384240-2025
Interne Kennung: ZWiK.271.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232421 Abwasserbehandlungsanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa oczyszczalni ścieków ,,Ptaszkowa” w miejscowości Cieniawa
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres: • Przebudowa istniejącego budynku oczyszczalni — zmiana układu oraz funkcji istniejących pomieszczeń technicznych i technologicznych (budynek B), przy zachowaniu dotychczasowej technologii • Rozbudowa budynku oczyszczalni o nowy budynek Reaktora Biologicznego wraz z pomieszczeniami technologicznymi i technicznymi (Budynek A), przy zachowaniu dotychczasowej technologii • Budowa nowego budynku sita tercjalnego (Budynek C), • Budowa płyty fundamentowej na stopach fundamentowych pod biofiltr (D), • Budowa instalacji powietrza do dezodoryzacji z biofiltrem, • Budowa instalacji kanalizacji opadowej, • Budowa instalacji kanalizacji sanitarnej i ścieków oczyszczonych, • Przebudowa instalacji elektrycznej, • Budowa ciągów pieszych, dojść i drogi dojazdowej, • Demontaż instalacji zewnętrznych kolidujących z inwestycją: odcinków kanalizacji sanitarnej i studzienek kanalizacyjnych opadowej oraz instalacji prądu. W chwili obecnej oczyszczalnia ścieków „Ptaszkowa” w miejscowości Cieniawie posiada przepustowość wynoszącą Qśrd = 140 m3/dobę przy RLM = 1400. Po wykonaniu planowanej rozbudowy oczyszczalnia ta zdolna będzie do obsługi RLM = 5400 i posiadać będzie przepustowość wynoszącą Qśrd - 540 m3/dobę. Oczyszczalnia musi funkcjonować nieprzerwanie przy obciążeniu 100% przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia.