2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług serwisu dla urządzeń drukujących
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług serwisu dla urządzeń drukujących. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy wraz z załącznikami, stanowiący załącznik nr 10 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych: Przedmiot zamówienia nie może zostać podzielony na części, gdyż stanowi jednorodne zamówienie. W ocenie Zamawiającego charakter przedmiotu zamówienia, tj. świadczenie usług serwisu urządzeń drukujących i wskazanych we wzorze umowy jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Kraków nie uzasadnia dokonania podziału zamówienia na części – podział taki zasadniczo zagrażałby spójności w jego prawidłowej realizacji. W przypadku świadczenia przez jednego wykonawcę usług, ryzyko nieprawidłowej realizacji zamówienia, w tym braku zapewnienia ciągłości usługi wydruku (szczególnie w zakresie stanowisk SRP-Źródło, tj. usług świadczonych bezpośrednio dla obywatela) jest zminimalizowane. Zamawiający nie ogranicza natomiast możliwości ubiegania się o niniejsze zamówienie małym lub średnim przedsiębiorcom. 3. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwaną dalej „ustawą”. 4. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudniania na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) osób wykonujących czynności serwisowe będące przedmiotem zamówienia, o których mowa w załączniku nr 2 do wzoru umowy, bezpośrednio przy urządzeniach. Wykonywanie tych czynności polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2025, poz. 277 ze zm.). (Wymóg ten nie dotyczy składających oferty: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólników spółek osobowych, którzy zobowiążą się do osobistego świadczenia tych czynności na rzecz spółki). 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 8. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
Interne Kennung: IT-07-1.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50310000 Wartung und Reparatur von Büromaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50313200 Wartung von Fotokopiergeräten, 50313100 Reparatur von Fotokopiergeräten, 50323000 Wartung und Reparatur von Computerperipheriegeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług serwisu dla urządzeń drukujących. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy wraz z załącznikami, stanowiący załącznik nr 10 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych: Przedmiot zamówienia nie może zostać podzielony na części, gdyż stanowi jednorodne zamówienie. W ocenie Zamawiającego charakter przedmiotu zamówienia, tj. świadczenie usług serwisu urządzeń drukujących i wskazanych we wzorze umowy jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Kraków nie uzasadnia dokonania podziału zamówienia na części – podział taki zasadniczo zagrażałby spójności w jego prawidłowej realizacji. W przypadku świadczenia przez jednego wykonawcę usług, ryzyko nieprawidłowej realizacji zamówienia, w tym braku zapewnienia ciągłości usługi wydruku (szczególnie w zakresie stanowisk SRP-Źródło, tj. usług świadczonych bezpośrednio dla obywatela) jest zminimalizowane. Zamawiający nie ogranicza natomiast możliwości ubiegania się o niniejsze zamówienie małym lub średnim przedsiębiorcom. 3. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 4. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudniania na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) osób wykonujących czynności serwisowe będące przedmiotem zamówienia, o których mowa w załączniku nr 2 do wzoru umowy, bezpośrednio przy urządzeniach. Wykonywanie tych czynności polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2025, poz. 277). (Wymóg ten nie dotyczy składających oferty: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólników spółek osobowych, którzy zobowiążą się do osobistego świadczenia tych czynności na rzecz spółki). 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 8. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.