See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A AMBULANTELOR
Beschreibung: Servicii de reparare si intretinere a ambulantelor marcile: Renault, Mercedes, Citroen, Fiat, Volkswagen, necesare pentru buna functionare a parcului auto de ambulante si desfasurarii in conditii optime a activitatii Serviciului de Ambulanta Dambovita, privind acordarea serviciilor medicale de urgenta si transport sanitar.
Interne Kennung: 001PAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A AMBULANTELOR MARCA RENAULT
Beschreibung: Servicii de reparare si intretinere a ambulantelor marca Renault, conform cerintelor/specificatiilor din Caietul de sarcini. Valoarea estimata a contractului/lotului pana la data de 31.12.2026 este de 210.988 lei fara TVA, respectiv 310.427 lei fara TVA, pentru perioada cu suplimentari conform Art. 165 din HG nr. 395/2016. OFERTELE SE VOR ELABORA SI EVALUA AVAND IN VEDERE VALOAREA ESTIMATA A CONTRACTULUI PANA LA DATA DE 31.12.2026
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Valoarea maxima estimata a contractului este de 310.427 lei fara TVA, pentru perioada cu suplimentari, conform Art. 165 din HG nr. 395/2016. Suplimentarea cantitatilor este conditionata de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie. OFERTELE SE VOR ELABORA SI EVALUA AVAND IN VEDERE VALOAREA ESTIMATA A CONTRACTULUI PANA LA DATA DE 31.12.2026, respectiv 210.988 lei
Los: LOT-0002
Titel: SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A AMBULANTELOR Mercedes - Citroen - Fiat
Beschreibung: Valoarea estimata a contractului/lotului pana la data de 31.12.2026 este de 306.981 lei fara TVA, respectiv 456.586 lei fara TVA, pentru perioada cu suplimentari, conform Art. 165 din HG nr. 395/2016. OFERTELE SE VOR ELABORA SI EVALUA AVAND IN VEDERE VALOAREA MINIMA ESTIMATA A CONTRACTULUI PANA LA DATA DE 31.12.2026, RESPECTIV 306.981 lei
Interne Kennung: 2
Beschreibung der Optionen: Valoarea estimata a contractului/lotului pana la data de 31.12.2026 este de 306.981 lei fara TVA, respectiv 459.586 lei fara TVA, pentru perioada cu suplimentari, conform Art. 165 din HG nr. 395/2016.
Los: LOT-0003
Titel: SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A AMBULANTELOR MARCA VOLKSWAGEN
Beschreibung: Servicii de reparare si intretinere a ambulantelor marca Volkswagen. Valoarea estimata a contractului pana la date de 31.12.2026 este de 383.998 lei fara TVA, respectiv 562.165 lei fara TVA pentru perioada cu suplimentari conform Art. 168 din HG 395/2016. Ofertele se vor elabora si evalua, avand in vedere valoarea minima estimata a contactului/lotului pana la data de 31.12.2026.
Interne Kennung: 3
Beschreibung der Optionen: Valoarea maxima estimata a contractului este de 562.165 lei fara TVA, pentru perioada cu suplimentari, conform Art. 165 din HG nr. 395/2016. Suplimentarea cantitatilor este conditionata de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie. Ofertele se vor elabora si evalua, avand in vedere valoarea minima estimata a contactului/lotului pana la data de 31.12.2026, respectiv 383.998 lei