526070-2025 - Wettbewerb
Polen – Beaufsichtigung der Bauarbeiten – Pełnienie usługi Zespołu Inżyniera Kontraktu dla Projektu „Budowa Centrum Usług Społecznych i Gminnego Ośrodka Kultury wraz z infrastrukturą niezbędną na potrzeby Urzędu Gminy Grodziec”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPełnienie usługi Zespołu Inżyniera Kontraktu dla Projektu „Budowa Centrum Usług Społecznych i Gminnego Ośrodka Kultury wraz z infrastrukturą niezbędną na potrzeby Urzędu Gminy Grodziec”.
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację usługi Zespołu Inżyniera Kontraktu dla Projektu „Budowa Centrum Usług Społecznych i Gminnego Ośrodka Kultury wraz z infrastrukturą niezbędną na potrzeby Urzędu Gminy Grodziec”. 2. Zespół Inżyniera Kontraktu składa się z części: a) Zespół Nadzoru Budowlanego (skład obejmuje: między innymi Inspektora Nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, Inspektora Nadzoru w specjalności sanitarnej, Inspektora Nadzoru w specjalności elektrycznej, Inspektora Nadzoru w specjalności drogowej), b) Zespół Zarządzający Projektem ( skład obejmuje: min. 2 osoby w tym Koordynatora projektu, który koordynuje prace w zakresie związanym z rozliczeniem projektu oraz osobę z wykształceniem prawniczym, o której mowa w dalszej części SWZ), 3. Wykonawca wyznaczy Koordynatora Zespołu Inżyniera Kontraktu (koordynuje pracę osób odpowiedzialnych za realizację usługi Inżyniera Kontraktu, w tym Zespołu Nadzoru Budowlanego a także Zespołu Zarządzającego Projektem), który zapewni sprawną komunikację między wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego. 4. Koordynator Zespołu Inżyniera Kontraktu odpowiedzialny jest za opracowanie mechanizmu współpracy Zespołu Nadzoru Budowlanego i Zespołu Zarządzania Projektem, a Inwestorem i Wykonawcą robót. Zamawiający dopuszcza możliwość pełnienia funkcji Koordynatora Zespołu Inżyniera Kontraktu z Koordynatorem projektu. 5. Kody Wspólnego Słownika Zamówień ( CPV): 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi 71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy 71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne 71311300-4 - Usługi doradcze w zakresie robót infrastrukturalnych 71315210-4 - Usługi doradcze w zakresie budownictwa 71315200-1 - Budowlane usługi doradcze 6. Aspekty środowiskowe: Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem min. jednego pojazdu samochodowego w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. z 2024 r. poz. 834. ze zm.), spełniającym wymogi normy emisji spalin EURO 6. 7. Aspekty społeczne: Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osoby wykonującej następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: Koordynator Projektu. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy stanowiącym Załącznik nr 2. Zamawiający realizuje niniejsze zamówienie w ramach uzyskanego dofinansowania w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 - Priorytet 10 „Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej” Działania 10.04 „Zregenerowane środowisko przyrodnicze”.
Interne KennungIP.271.1.5.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensWykonawca zobowiązany jest do złożenia na wezwanie Zamawiającego: podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie: 1.1. braku podstaw wykluczenia: - informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, które stanowi Załącznik nr 8 do SWZ; - oświadczenia Wykonawcy, które stanowi Załącznik nr 9 do SWZ o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 pzp,; - oświadczenia Wykonawcy dotyczące braku przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 ze zm. oraz art. 7 ust. 1 ustawy, - wykazu usług wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy - potwierdzającego spełnienie warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej określonego w pkt VII.1.4 SWZ, który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. Okresy wyrażone w latach lub miesiącach, o których mowa powyżej, liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert. - wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - potwierdzającego spełnienie warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej określonego w pkt VII.1.4 SWZ, który stanowi Załącznik nr 11 do SWZ.; - dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia nie mniejszej niż 700 000,00 złotych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71315200 Bautechnische Beratung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację usługi Zespołu Inżyniera Kontraktu dla Projektu „Budowa Centrum Usług Społecznych i Gminnego Ośrodka Kultury wraz z infrastrukturą niezbędną na potrzeby Urzędu Gminy Grodziec”. 2. Zespół Inżyniera Kontraktu składa się z części: a) Zespół Nadzoru Budowlanego (skład obejmuje: między innymi Inspektora Nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, Inspektora Nadzoru w specjalności sanitarnej, Inspektora Nadzoru w specjalności elektrycznej, Inspektora Nadzoru w specjalności drogowej), b) Zespół Zarządzający Projektem ( skład obejmuje: min. 2 osoby w tym Koordynatora projektu, który koordynuje prace w zakresie związanym z rozliczeniem projektu oraz osobę z wykształceniem prawniczym, o której mowa w dalszej części SWZ), 3. Wykonawca wyznaczy Koordynatora Zespołu Inżyniera Kontraktu (koordynuje pracę osób odpowiedzialnych za realizację usługi Inżyniera Kontraktu, w tym Zespołu Nadzoru Budowlanego a także Zespołu Zarządzającego Projektem), który zapewni sprawną komunikację między wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego. 4. Koordynator Zespołu Inżyniera Kontraktu odpowiedzialny jest za opracowanie mechanizmu współpracy Zespołu Nadzoru Budowlanego i Zespołu Zarządzania Projektem, a Inwestorem i Wykonawcą robót. Zamawiający dopuszcza możliwość pełnienia funkcji Koordynatora Zespołu Inżyniera Kontraktu z Koordynatorem projektu. 5. Kody Wspólnego Słownika Zamówień ( CPV): 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi 71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy 71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne 71311300-4 - Usługi doradcze w zakresie robót infrastrukturalnych 71315210-4 - Usługi doradcze w zakresie budownictwa 71315200-1 - Budowlane usługi doradcze 6. Aspekty środowiskowe: Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem min. jednego pojazdu samochodowego w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. z 2024 r. poz. 834. ze zm.), spełniającym wymogi normy emisji spalin EURO 6. 7. Aspekty społeczne: Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osoby wykonującej następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: Koordynator Projektu. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy stanowiącym Załącznik nr 2.
Interne KennungIP.271.1.1.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71315200 Bautechnische Beratung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros