See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Negociátor podmínek Koinvestičního fondu
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je uzavření rámcové dohody (dále také smlouva) na podporu, supervizi a negociaci smluvních podmínek pro zřízení fondové struktury (dále jen „Fondu"). Dodavatel poskytne odborné znalosti a návrhy pro tvorbu struktury, podmínek a podpůrné vyjednávací argumenty a služby pro podporu v jednání ze strany MMR pro vznik Investice 3 v rámci Prováděcího rozhodnutí Rady ze dne 10.10. 2023 u komponenty 2.10 Dostupné bydlení a zajištění veřejného zájmu MMR jako veřejného „sponzora" ve věci zřízení fondové struktury, kde by měla ČR – MMR, vystupovat jako jeden z koinvestorů fondu spravovaného implementačním partnerem dle Prováděcího rozhodnutí Rady, kterým se mění prováděcí rozhodnutí (EU) (ST 11047/21 INIT; ST 11047/21 ADD 1; ST 11047/21 COR 1) ze dne 8. září 2021 o schválení posouzení plánu pro oživení a odolnost Česka. Negociační a právní podpora pro MMR může zahrnovat následující činnosti: a) monitoring jednání v zájmu MMR jako poskytovatele veřejné ekvitní investice, b) přehled evropských investičních institucionálních produktů se zaměřením/participací na residenční nemovitosti a komparace podmínek, c) analýza vztahů a podpora negociace MMR vůči Implementačnímu partnerovi, investorům do Fondu, správci a depozitáři Fondu, manažerovi Fondu, MFČR, státnímu rozpočtu, veřejnosti, d) doporučení pro právní postavení MMR ve Fondu 3 jako poskytovatele veřejných ekvitních prostředků, e) doporučení ohledně právní a regulatorní struktury Fondu z hlediska nejlepší praxe a atraktivity pro renomované institucionální investory, f) doporučení ohledně ESG charakteristiky Fondu z hlediska nejlepší praxe a atraktivity pro renomované institucionální investory, g) doporučení cílového stavu a udržitelné transformace Fondu, h) doporučení a podpora negociace exitové strategie veřejného podílu, i) doporučení podmínek MMR ve smlouvách s NRI, j) podpora negociace skladby investorů a uspořádání jejich podílů, k) podpora negociace investiční strategie a exitové strategie fondu, l) podpora negociace investorských vztahů a podmínek převodů podílů, prodejů aktiv, působností realizačních týmů a rámcových podmínek při obhospodařování Fondu, m) podpora negociace oceňování, rozdělování zisků a dividendové politiky, n) podpora negociace znění ustanovujících dokumentů fondu, vyhrazených záležitostí vyžadujících souhlas veřejného sponzora, o) podpora negociace diskrece realizačních týmů a vlivu investorů na každodenní provoz, p) podpora negociace podmínek a jurisdikce pro řešení sporů, případně arbitrážní příslušnost, q) podpora při uzavření fondu (closing), r) poradenství se zřetelem na perspektivu budoucích kol fundraisingu včetně zahraničních investorů, s) supervize nad přípravou dokumentace ve dvou rovnocenných jazykových verzích, t) jakékoli další poradenství a podpora negociace v souvislosti s Investici č. 3 dle Komponenty 2.10 Dostupné bydlení dle pokynů MMR. S účastníkem, jehož nabídka bude vybrána jako nejvhodnější, bude uzavřena rámcová dohoda (rámcová dohoda s jediným účastníkem podle § 131 ZZVZ). Podrobný popis předmětu plnění je uveden v závazném návrhu smlouvy (dále „smlouva“), který je přílohou této zadávací dokumentace.
Interne Kennung: VZ/2024/056/1088
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79140000 Rechtsberatung und -auskunft, 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich, 79110000 Juristische Beratung und Vertretung, 79130000 Rechtliche Dokumentations- und Beglaubigungsdienste, 79420000 Dienstleistungen im Bereich Unternehmensleitung, 66150000 Verwaltung von Finanzmärkten, 66171000 Finanzberatung, 66170000 Finanzberatung, Bearbeitung und Clearing von Finanzgeschäften
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79130000 Rechtliche Dokumentations- und Beglaubigungsdienste, 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich, 79140000 Rechtsberatung und -auskunft, 79110000 Juristische Beratung und Vertretung, 79420000 Dienstleistungen im Bereich Unternehmensleitung, 66150000 Verwaltung von Finanzmärkten, 66171000 Finanzberatung, 66170000 Finanzberatung, Bearbeitung und Clearing von Finanzgeschäften