2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług z zakresu obsługi bankowej wraz z udzieleniem kredytu obrotowego w rachunku bieżącym dla SPS ZOZ w Lęborku oraz dostawa i obsługa terminali płatniczych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług z zakresu obsługi bankowej wraz z udzieleniem kredytu obrotowego w rachunku bieżącym dla SPS ZOZ w Lęborku oraz dostawa i obsługa terminali płatniczych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: świadczenie usług z zakresu obsługi bankowej wraz z udzieleniem kredytu obrotowego w rachunku bieżącym dla Zamawiającego
Beschreibung: Część nr 1 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług z zakresu obsługi bankowej wraz z udzieleniem kredytu obrotowego w rachunku bieżącym dla Zamawiającego, polegających na: 1) prowadzeniu rachunków bankowych, 2) udzieleniu kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym w złotych polskich w wysokości do 10.000.000,00 zł, 2. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę pełnej obsługi bankowej Zamawiającego wraz udzieleniem odnawialnego kredytu w rachunku bieżącym w wysokości do 10.000.000,00 zł, polegającą w szczególności na: 1) otwarciu i prowadzeniu rachunków bankowych, w tym jednego rachunku bieżącego w PLN i do 25 rachunków pomocniczych/wydzielonych otwieranych na pisemny wniosek Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 48 godziny licząc od momentu złożenia wniosku za pomocą elektronicznych środków przekazu. Aktualnie Zamawiający nie korzysta z rachunków walutowych, jednak zastrzega sobie prawo otwarcia w przyszłości takich rachunków, w zależności od potrzeb (bez dodatkowych opłat), 2) obsłudze kasowej, w tym wykonywaniu operacji gotówkowych: a) wpłat i wypłat gotówkowych z własnych rachunków, b) pobieraniu gotówki przy pomocy czeków gotówkowych lub innego dokumentu dopuszczonego przez Wykonawcę (bank), - (prowizja od wpłat i wypłat zawarta jest w ryczałcie miesięcznym), 3) udostępnieniu usług bankowości elektronicznej – systemu obsługi rachunków bankowych poprzez Internet przez 24 godziny w każdym dniu roboczym, z wykorzystaniem bezpiecznej transmisji danych, umożliwiających jednoczesne funkcjonowanie wszystkich stanowisk w tym samym czasie. W przypadku stosowania sprzętowych systemów zabezpieczeń Wykonawca (bank) dostarczy nieodpłatnie maksymalnie 8 kompletów w/w zabezpieczeń (instalacja i abonament dla maksymalnie 8 stanowisk). 3) obsłudze systemów bankowości elektronicznej: a) w przypadku awarii czas reakcji po zgłoszeniu problemu do call-center banku: maksymalnie 1 godzina od zgłoszenia problemu przez Zamawiającego, b) czas usunięcia usterki: maksymalnie do godziny 12:00 następnego dnia roboczego, 4) w przypadku braku możliwości wykonania dyspozycji płatniczych za pośrednictwem systemów elektronicznych z powodu awarii systemu komputerowego lub telekomunikacyjnego po stronie Wykonawcy (banku), ewentualne, dodatkowe opłaty za przelewy złożone na podstawie dyspozycji w formie papierowej nie będą pobierane, 5) instalację oprogramowania do elektronicznej obsługi bankowej, reinstalację nowej wersji systemu i szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi oprogramowania bankowego (bez dodatkowych opłat), 6) dostarczeniu w wersji elektronicznej (pocztą elektroniczną lub na nośniku danych) szczegółowej dokumentacji użytkowej, umożliwiającej korzystanie z usług w ramach elektronicznego systemu obsługi bankowej, 7) realizowaniu rozliczeń i płatności w obrocie krajowym i zagranicznym, z informacją o dokładnych statusach realizacji wszystkich transakcji, widocznych od momentu wprowadzenia do momentu realizacji przez Wykonawcę (bank) – ok. 2 300 szt. przelewów miesięcznie zleconych z wszystkich prowadzonych obecnie przez Zamawiającego rachunkach, 8) uznawaniu i obciążaniu rachunków bankowych w dniu operacji, 9) uzyskiwaniu w czasie rzeczywistym wiadomości o wszystkich operacjach i saldach na rachunku bieżącym i rachunkach pomocniczych, 10) możliwości składania poleceń przelewów z datą przyszłą z możliwością ich usuwania, przeglądania, modyfikowania przed wysłaniem ich do banku, 11) możliwości tworzenia podsumowania sald na rachunku, historii rachunków, bazy kontrahentów, 12) możliwości wglądu w stan i historię wszystkich operacji przeprowadzanych na rachunkach bankowych, przeszukiwania zbiorów wszystkich operacji na wszystkich rachunkach wg rodzaju operacji, nazwy kontrahenta, daty, kwoty i innych możliwych do wyodrębnienia kryteriów za cały okres umowy, 13) możliwości elektronicznego dokonywania operacji bankowych (przelewów, zakładania lokat, zestawień operacji itp.), w tym: a) umożliwienie użytkownikowi dwuosobowego autoryzowania przelewów / zleceń płatniczych w systemie bankowości elektronicznej, b) możliwości łączenia dowolnej liczby pojedynczych przelewów bankowych w grupy, pozwalające na złożenie na nich akceptacji przez osoby upoważnione, c) umożliwienie nadawania oraz zmiany uprawnień użytkowników systemu w dowolnym momencie, na podstawie pisemnej dyspozycji, 14) generowaniu i przekazywaniu wyciągów bankowych z operacji przeprowadzonych na poszczególnych rachunkach bankowych Zamawiającego z możliwością ich drukowania u Zamawiającego. Wykonawca (bank) zobowiązany jest dostarczyć wyciągi w formie elektronicznej w formacie PDF najpóźniej do godz. 10:00 następnego dnia roboczego. W przypadku braku możliwości przekazania wyciągu w formie elektronicznej, Wykonawca (bank) zobowiązany jest przekazać wyciąg w formie papierowej. Wyciągi będą zawierały co najmniej: a) wszystkie informacje o płatnościach, jakie zostały umieszczone przez kontrahentów w opisie płatności, b) pełną nazwę rachunku, c) walutę rachunku, d) nazwę posiadacza rachunku, e) informację o przeprowadzonych wpłatach i wypłatach, f) numer rachunku beneficjenta g) numer rachunku zleceniodawcy i jego pełną nazwę, h) datę wpłaty i wypłaty, i) kursie jaki był zastosowany w przypadku operacji zagranicznych, j) informacje na temat otrzymanego kredytu, k) informacje na temat założonych lokat, l) kwoty i okresy naliczonych odsetek. 15) imporcie danych z systemów Zamawiającego do systemu bankowego Wykonawcy: a) przelewów przygotowanych w systemie finansowo-księgowym (możliwość obsługi przelewów zbiorczych - import danych z pliku) Proffice PLI 2, b) bazy danych - kontrahentów Zamawiającego, 16) wydawaniu opinii bankowych o prowadzonym rachunku bankowym oraz innych opinii i zaświadczeń bankowych (...) Pozostałe informacje zamieszczone są w SWZ
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: n.d.
Los: LOT-0002
Titel: 4. Dostawa i obsługa ośmiu (w tym dwóch mobilnych) terminali płatniczych działających w oparciu o łączność przewodową lub bezprzewodową GPRS
Beschreibung: 4. Dostawa i obsługa ośmiu (w tym dwóch mobilnych) terminali płatniczych działających w oparciu o łączność przewodową lub bezprzewodową GPRS, zainstalowanych w obiektach SPS ZOZ przy ul. Juliana Węgrzynowicza 13, 84-300 Lębork oraz zapewnienia: 1) realizowania płatności (głównie z tytułu usług medycznych, wnoszenia opłat dodatkowych oraz odsetek za zwłokę) z uwzględnieniem przekazywania płatności z danego terminala POS na rachunek bankowy SPS ZOZ w Lęborku, 2) zapewnienia codziennej (24 godziny na dobę) obsługi transakcji płatniczych dokonywanych kartami płatniczymi (wydanymi w Polsce, UE i poza UE), 3) wyposażenia terminali POS w czytniki umożliwiające przyjmowanie płatności w technologii zbliżeniowej tzw. Contactless payment i realizowania płatności przy ich wykorzystaniu, 4) dostarczenia i zainstalowania zestawów POS (jedna sztuka zestawu POS składa się z terminalu POS + urządzenia PIN PAD + urządzenia do komunikacji) 5) przeszkolenia, wskazanych przez Zamawiającego, pracowników (w liczbie 20), w uzgodnionych przez Strony terminach, w zakresie przeprowadzania transakcji przy użyciu kart płatniczych i obsługi zestawu POS. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielania bieżącej pomocy i wyjaśnień w sprawach związanych z obsługą kart płatniczych, 6) zapewnienia bezpieczeństwa przesyłu danych podczas operacji dokonywanych za pomocą zestawów POS, 7) zapewnienia w okresie obowiązywania umowy opieki - poprzez przydzielenie Zamawiającemu opiekuna sprawującego nadzór i asystę w przypadku wystąpienia problemów z przyjmowaniem płatności lub ich rozliczaniem. Zamawiający dopuszcza również możliwość, aby wszystkie kwestie dotyczące rozliczeń kartowych oraz problemów dotyczących przyjmowania płatności były zgłaszane bezpośrednio do Użytkowników Wykonawcy. Wykonawca w terminie do 7 dni od daty podpisania umowy przekaże Zamawiającemu bezpośrednie kontakty do Użytkowników Wykonawcy, tj. numery telefonów stacjonarnych oraz e-maile do poszczególnych osób. 5. Kosztem dostawy i obsługi terminali płatniczych będzie miesięczna opłata za dzierżawę 8 szt. oraz prowizja od wartości transakcji nie większa niż 1%.
Haupteinstufung (cpv): 66133000 Bearbeitung und Clearing