See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego do jednostek Policji w województwie kujawsko-pomorskim
Beschreibung: 1)Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa Paliwa Gazowego – sprzedaż i świadczenie usługi dystrybucji gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) o nominalnym cieple spalania 39,5 MJ/m3 przy ciśnieniu nie wyższym niż 0,5 MPa. Miejsca odbioru gazu oraz ilości gazu objęte zamówieniem wskazane zostały w załączniku nr 1 do SWZ. Punkty poboru gazu ziemnego są punktami w rejonie działania Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. i są wyróżnikiem obszaru gdańskiego. Wskazane ilości gazu ziemnego mają charakter szacunkowy, a faktyczna ilość dostawy gazu będzie zależna od rzeczywistych potrzeb zamawiającego, ale nie mniej niż 70% wartości umowy. 2) Obecnie kompleksową dostawę gazu ziemnego do dnia 31.08.2026 r. dla punktów określonych w załączniku nr 1 do SWZ świadczy firma UNIMOT Energia i Gaz Sp. z o.o. Dla wybranego Wykonawcy na dokonanie zmiany sprzedawcy w imieniu i na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zostanie dołączone pełnomocnictwo wymagane zgodnie z zapisami pkt. 15.5 Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD). 3) W jednostkach Policji w Bydgoszczy, dostarczane paliwo gazowe wykorzystane będzie dla celów własnych i na potrzeby Zamawiającego tj. na potrzeby centralnego ogrzewania (C.O) i podgrzania wody użytkowej (C.W.U.) jest zwolnione w 100% z podatku akcyzowego. Stosowne oświadczenie o sposobie wykorzystania nabywanych wyrobów gazowych, przeznaczeniu paliwa gazowego stanowić będzie załącznik do umowy. 4)Głównym elementem postępowania jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego z grupy E, należącego do grupy paliw pierwotnych (kopalnych). Do pierwszej grupy gazów zalicza się: gaz ziemny, gaz kopalniany i gaz płynny. Paliwo gazowe należy traktować jako przedmiot o ustalonych standardach jakościowych przez obowiązujące regulacje prawne. Jakość dostarczanego gazu (gaz ziemny wysokometanowy, symbol grupy E, liczba Wobbego 45,0 MJ/m3 < Ws < 56,9 MJ/m3) określa norma„PN-C-04750:2011 – Paliwa gazowe i klasyfikacja paliw”. Opłaty ponoszone są na podstawie zatwierdzonej Taryfy OSD przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki i ich wysokość dla wszystkich odbiorców tej samej grupy taryfowej w danej sieci jest taka sama (opłata stała i zmienna). Ze względów technicznych, wynikających z posiadanych przez Policję odbiorników gazu jak również w wyniku wydanych warunków technicznych przyłączenia do sieci nie ma możliwości zakupu za pośrednictwem w/w sieci innego rodzaju gazu. Powyższa norma określa zgodnie z obowiązującymi przepisami ustalone standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech sprzedawanego gazu. Dostawa paliwa gazowego następuje za pomocą sieci OSD, w związku z czym za parametry techniczne oraz jakość paliwa odpowiada Operator Systemu Dystrybucyjnego gazu zgodnie z §38 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1382). Zasady świadczenia usług dystrybucji określone są w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD), zatwierdzonej decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (PURE). Wobec tego IRiESD wyznacza standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech dystrybucji gazu. 5)Wszystkie punkty poboru gazu (ppg) są w obszarze „ gdańskim” gdzie w rejonie działania OSD jest Polska Spółka Gazownictwa sp. zoo w zakresie taryf wymienionych w załączniku nr 1 i 2 do SWZ. 6)Zamawiający informuje, że nie podlega ustawie z dnia 26 stycznia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. z2022 r., poz. 202 ze zm).
Vorherige Bekanntmachung: 267098-2006
Interne Kennung: WZPiFP-34-26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0001