See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rymanów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rymanów w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (SWZ i załączniki). Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) stanowi dokumenty zamówienia.
Interne Kennung: NK.270.8.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - leśnictwo Bieszczady
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Bieszczady. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 1 - leśnictwo Bieszczady
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - leśnictwo Bukowica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Bukowica. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 2 - leśnictwo Bukowica
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 - leśnictwo Darów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Darów. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 3 - leśnictwo Darów
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 - leśnictwo Lipowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Lipowiec. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 4 - leśnictwo Lipowiec
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 - leśnictwo Moszczaniec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Moszczaniec. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 5 - leśnictwo Moszczaniec
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 - leśnictwo Rudawka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Rudawka. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 6 - leśnictwo Rudawka
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 - leśnictwo Szachty
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Szachty. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 7 - leśnictwo Szachty
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 - leśnictwo Szklary
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Szklary. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 8 - leśnictwo Szklary
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 - leśnictwo Wisłok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Wisłok. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 9 - leśnictwo Wisłok
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 - leśnictwo Wola Niżna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Wola Niżna. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 10 - leśnictwo Wola Niżna
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11 - leśnictwo Klimkówka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Klimkówka. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 11 - leśnictwo Klimkówka
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12 - leśnictwo Pastwiska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Pastwiska. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 12 - leśnictwo Pastwiska
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13 - leśnictwo Posada Zarszyńska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Posada Zarszyńska. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 13 - leśnictwo Posada Zarszyńska
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14 - leśnictwo Puławy 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Puławy 1. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 14 - leśnictwo Puławy 1
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15 - leśnictwo Puławy 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Puławy 2. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 15 - leśnictwo Puławy 2
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16 - leśnictwo Rymanów Zdrój
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Rymanów Zdrój. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 16 - leśnictwo Rymanów Zdrój
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet 17 - leśnictwo Wola Sękowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej (zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach) obejmujące prace z zakresu zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego, utrzymania dróg leśnych i kancelarii leśnictw, realizowane na terenie leśnictwa Wola Sękowa. Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 17 - leśnictwo Wola Sękowa