526325-2025 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na potrzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na potrzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części: a. Część I – Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na po-trzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno – w zadaniu pn.: „Regulacja stosunków wodnych w Leśnictwie Trzcinno nr 1”. b. Część II – Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na po-trzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno – w zadaniu pn.: „Budowa trzech zastawek na rowie w Leśnictwie Złotowo”. c. Część III - Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na po-trzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno – w zadaniu pn.: „Regulacja stosunków wodnych w Leśnictwie Trzcinno nr 2”. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub większą ilość części zamówienia. Oferta złożona na daną część musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tej części.
Interne KennungS.270.1.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I – Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na potrzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno – w zadaniu pn.: „Regulacja stosunków wodnych w Leśnictwie Trzcinno nr 1”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Celem zadania jest opóźnienie spływu wód z terenów leśnych w szczególności z mokradeł położonych w trasie śródleśnego rowu melioracyjnego, oraz zmniejszenie erozji poprzez korektę spadku podłużnego dolnego odcinka rowu odpływowego o dł. ok. 200 m gdzie różnica rzędnych dna na początku i końcu odcinka dochodzi do 3 m. Korekta spadku zostanie osiągnięta poprzez wykonanie 3-4 szt. zastawek na tym odcinku o wysokości stabilizacji (piętrzenia) poniżej 1,0 m. Ilość zastawek i dokładna lokalizacja zostaną określone na etapie projektu po opracowaniu map do celów projektowych. Zastawka górna decydować będzie o rzędnej piętrzenia i poziomie stabilizacji lustra wody w mokradle powyżej o pow. ok. 4,0 ha, poziom ten zostanie określony na etapie opracowywania koncepcji w oparciu o mapy do celów projektowych w uzgodnieniu z inwestorem, poziom stabilizacji dostosowany będzie do istniejącego ekosystemu. W odległości ok. 750 m od dolnej zastawki w górę rowu, powyżej drogi leśnej zlokalizowane jest następne obniżenie terenowe wymagające stabilizacji lustra wody. Projektuje się w tym miejscu wykonanie zastawki powyżej wlotu do przepustu z wysokością stabilizacji poniżej 1 m. Zastawka ta ustabilizuje poziom wody w mokradle na pow. ok. 0,5 ha. Zakłada się, że warstwa wody w mokradłach średnio wyniesie ok. 10-15 cm, natomiast w trasie rowu retencja korytowa na długości 200 m wyniesie ok 500-700 m3. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w SWZ wraz z załącznikami.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art.441 ustawy Prawo zamówień publicznych
LosLOT-0002
TitelCzęść II – Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na potrzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno – w zadaniu pn.: „Budowa trzech zastawek na rowie w Leśnictwie Złotowo”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Celem zadania jest zatrzymanie wody w rowie poprzez budowę 3 zastawek piętrzących. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w SWZ wraz z załącznikami.
Interne KennungCzęść II
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych
LosLOT-0003
TitelCzęść III – Wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski na potrzeby budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Tuczno – w zadaniu pn.: „Regulacja stosunków wodnych w Leśnictwie Trzcinno nr 2”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Celem zadania jest opóźnienie spływu wód z terenów leśnych w szczególności z mokradła położonego w trasie cieku rzeki Bukówka, oraz zmniejszenie erozji koryta cieku poprzez korektę spadku podłużnego dolnego odcinka odpływowego o dł. ok. 280 m gdzie różnica rzędnych dna na początku i końcu odcinka dochodzi do 3,0 a spadek podłużny ok 1%, szerokość dna na tym odcinku to 1,0-1,4 m przy istn. głębokości 0,6-1 m. Korekta spadku zostanie osiągnięta poprzez wykonanie zabudowy progowej w postaci progów drewnianych (palisada lub ścianka) o wysokości do 30 cm w ilości ok. 10-12 szt. Dokładna ilość zostanie określona na etapie projektu po opracowaniu map do celów projektowych. W górnym końcu odcinka objętego zadaniem w miejscu przejścia rowu pod drogą leśną wybudowany zostanie przepust, powyżej którego rozciąga się niewielka (ok. 1 ha) wypłaszczona dolina o charakterze okresowo zalewanego mokradła. Dla ustabilizowania lustra wody w tym kompleksie przepust wykonany zostanie wraz z zastawką piętrzącą od strony wlotu, wariantowym rozwiązaniem może być posadowienie przepustu na odpowiednio wysokim poziomie i rzędnej pozwalającej na ustabilizowanie lustra wody w mokradle, dobór optymalnego rozwiązania będzie możliwy po opracowaniu map do celów projektowych. Zakłada się, że warstwa wody w mokradłach średnio wyniesie ok. 10-15 cm. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w SWZ wraz z załącznikami.
Interne KennungCzęść III