See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „DOSTAWA I MONTAŻ ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII DLA MIESZKAŃCÓW GMINY STARE MIASTO” (w systemie „zaprojektuj i wybuduj”)
Beschreibung: Przedsięwzięcie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Realizacja inwestycji ma na celu produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii takich jak mikroinstalacje fotowoltaiczne, ich magazynowanie w dedykowanych urządzeniach, tj. magazynach energii. Instalacje te będą produkować energię elektryczną, która zostanie spożytkowana na potrzeby obiektów prywatnych skutkując obniżeniem kosztów związanych z opłatami za zakup energii elektrycznej, oraz uzyskaniem efektu ekologicznego w postaci redukcji emisji do atmosfery dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych gazów. Ponadto do zakresu przedmiotowej inwestycji należy wykonanie instalacji pomp ciepła pracujących w układzie biwalentnym służących do zaspokojenia części zapotrzebowania na ciepło na cele ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej z odnawialnych źródeł energii w postaci pomp ciepła pracujących w układzie montowalnym, przy czym w okresach szczytowych pracę układu wspomagać będzie grzałka elektryczna. Montaż pomp ciepła ma na celu zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie energetycznym poszczególnych budynków, a w konsekwencji obniżenie kosztów eksploatacyjnych obiektów. Planowane przedsięwzięcie skutkować będzie uzyskaniem efektu ekologicznego w postacie redukcji emisji do atmosfery CO2 oraz innych szkodliwych gazów, co przyczyni się do ograniczenia ich emisji. Obiekty, w których planowana jest realizacja przedsięwzięcia zlokalizowane są na terenie Gminy Stare Miasto, a wskazane w Załączniku nr 1 do niniejszego programu funkcjonalno – użytkowego. Program funkcjonalno – użytkowy stanowi podstawę do sporządzenia oferty cenowej na kompleksową realizację zadania obejmującego wszelkie prace budowlano – montażowe, przeprowadzenia szkolenia właścicieli obiektów, w których zostały zamontowane instalacje w zakresie bezpiecznej obsługi instalacji fotowoltaicznych, instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii oraz instalacji grzewczych opartych o pompy ciepła. Oferta dostarczona przez Oferentów powinna być zgodna z niniejszym programem funkcjonalno – użytkowym. Oferta powinna obejmować pełny zakres dostaw i usług niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia, wraz z przeprowadzeniem formalności związanych ze zgłoszeniem przyłączenia instalacji do sieci, aż do przekazania jej Zamawiającemu. Co więcej, od Wykonawcy wymaga się także wykonanie wszelkich prac dodatkowych i elementów instalacji, które nie zostały wyszczególnione, aczkolwiek są ważne bądź niezbędne dla poprawnego funkcjonowania i stabilności działania oraz wymaganych prac konserwacyjnych jak również dla uzyskania gwarancji sprawnego i bezawaryjnego działania mikroinstalacji fotowoltaicznych, mikroinstalacji fotowoltaicznych z magazynem energii oraz grzewczych opartych o pompy ciepła. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: Część 1 – Instalacje fotowoltaiczne: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie instalacji OZE w miejscach i na obiektach wskazanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym: 184 mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocach nie mniejszych niż: - 3,68 kWp – 3x - 5 kWp – 40x - 7 kWp – 59x - 10 kWp – 80x - 30 kWp – 1x - 49,5kWp i nie większej niż 50 kWp – 1x Wśród powyższych instalacji 117 będzie w zestawie z magazynem energii o mocy minimum 5 kWh netto. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w Programie Funkcjonalno-Użytkowym– załącznik nr 10 do SWZ Część 2 – Pompy ciepła: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie instalacji OZE w miejscach i na obiektach wskazanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym: 70 instalacji pomp ciepła o mocach nie mniejszych niż dla warunków (A-7/W55): - 7 kW – 6x - 9 kW – 38x - 12 kW – 26x Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w Programie Funkcjonalno-Użytkowym– załącznik nr 10 do SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym Zamawiający wskazuje na art. 139 ust. 2 Ustawy i informuje, że Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie, wskazanym przez Zamawiającego dokumentów wskazanych w pkt. 2.2.SWZ.Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w projektach umów będących ZAŁĄCZNIKIEM NR 9A i 9B do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Instalacje fotowoltaiczne:
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie instalacji OZE w miejscach i na obiektach wskazanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym: 184 mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocach nie mniejszych niż: - 3,68 kWp – 3x - 5 kWp – 40x - 7 kWp – 59x - 10 kWp – 80x - 30 kWp – 1x - 49,5kWp i nie większej niż 50 kWp – 1x Wśród powyższych instalacji 117 będzie w zestawie z magazynem energii o mocy minimum 5 kWh netto. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w Programie Funkcjonalno-Użytkowym– załącznik nr 10 do SWZ
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Pompy ciepła:
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie instalacji OZE w miejscach i na obiektach wskazanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym: 70 instalacji pomp ciepła o mocach nie mniejszych niż dla warunków (A-7/W55): - 7 kW – 6x - 9 kW – 38x - 12 kW – 26x Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w Programie Funkcjonalno-Użytkowym– załącznik nr 10 do SWZ