2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa, rozbudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie wraz z budową podziemnej infrastruktury medyczno-technicznej spełniającej wymagania budowli ochronnej w standardzie U1, zgodnie z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą
Beschreibung: Przebudowa, rozbudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, podziemnej infrastruktury medyczno-technicznej spełniającej wymagania budowli ochronnej w standardzie U1, zgodnie z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z opisem zawartym w programie funkcjonalno-użytkowym, obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w w/w zakresie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni m.in. jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie: 1. Terminowość rozliczenia dotacji: Umowa z Wojewodą Wielkopolskim Nr 1123/OLIOC/2026 narzuca nieprzekraczalny termin wykonania i opłacenia zadania do dnia 31 grudnia 2026 r. Biorąc pod uwagę datę rozpoczęcia procedury, utrzymanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert, przy uwzględnieniu czasu na rozstrzygnięcie, podpisanie umowy i realizację prac budowlanych oraz procedury odbiorowe, stwarza bezpośrednie ryzyko niedotrzymania terminu rozliczeniowego i utraty dotacji celowej. 2. Kompletność dokumentacji: Szpital posiada pełną dokumentację techniczną i prawną (PFU, uzgodnienia, decyzja celu publicznego), co czyni 15-dniowy termin wystarczającym dla profesjonalnych wykonawców do sporządzenia rzetelnej wyceny, nie naruszając tym samym zasad uczciwej konkurencji. 3. Interes publiczny (Ustawa OLIOC): Inwestycja realizowana jest na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej. Zapewnienie infrastruktury MDS jest priorytetowym zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, mającym na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa państwa i ochrony ludności. Pilna potrzeba realizacji tych zadań jest przesłanką ustawową uzasadniającą przyspieszenie procedur. 4. Zasada gospodarności: Skrócenie terminu jest działaniem nakierowanym na zabezpieczenie interesu ekonomicznego Powiatu, poprzez uniknięcie ryzyka niewykonania zadania w roku budżetowym 2026, co mogłoby skutkować koniecznością finansowania inwestycji ze środków własnych jednostki. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45111300 Abbauarbeiten, 75222000 Zivilverteidigung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45400000 Baufertigstellung, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421111 Einbau von Türrahmen, 45421131 Einbau von Türen, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45421152 Installation von Trennwänden, 45421153 Installation von Einbaumöbeln, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432111 Verlegen von nicht massiven Bodenbelägen, 45442100 Anstricharbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przebudowa, rozbudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie wraz z budową podziemnej infrastruktury medyczno-technicznej spełniającej wymagania budowli ochronnej w standardzie U1, zgodnie z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z opisem zawartym w programie funkcjonalno-użytkowym, obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w w/w zakresie.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji