See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2025 roku oraz prace w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy i z zakresu obsługi systemu ochrony przeciwpożarowej do wykonania w latach 2026-2028 Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz prace w Gospodarstwie Szkółkarskim i z zakresu obsługi systemu ochrony ppoż wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia został podzielony na zadania częściowe („Pakiety”) 1) prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Kotlarnia, Borowiec i Lubieszów 2) prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Krasiejów, Stanica i Baborów 3) prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Bargłówka, Rudy i Ponięcice 4) prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Solarnia, Nędza i Szymocice 5) prace z zakresu obsługi Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy oraz systemu przeciwpożarowego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie w latach 2026-2028 Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość zadań częściowych (Pakietów), przy czym jednak, nie może on składać oferty na to samo zadanie częściowe (Pakiet) jednocześnie jako konsorcjant i jako Wykonawca samodzielny albo konsorcjant w kilku różnych konsorcjach. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji Zamawiający odrzuci wszystkie oferty złożone z udziałem tego Wykonawcy/konsorcjanta w danym zadaniu częściowym (Pakiecie). Oferta złożona na dane zadanie częściowe (Pakiet) musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego zadania (Pakietu). Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Realizacja prac wchodzących w skład Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych zadań częściowych (Pakietów) będzie się odbywała na obszarze leśnictw oraz Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy. – właściwych dla danego zadania częściowego (Pakietu) Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w Istotnych Postanowieniach Umowy (załączniki nr 12 i 12A do SWZ). DOKŁADNY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZOSTAŁ ZAWARTY W PKT 3 SWZ ORAZ ZAŁĄCZNIKACH DO SWZ TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA DLA ZADAŃ CZĘŚCIOWYCH (PAKIETÓW) nr 1-4- OD DNIA ZAWARCIA UMOWY DO 31.12.2026 ROKU TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA DLA ZADANIA CZĘŚCIOWEGO (PAKIETU) nr 5- OD DNIA ZAWARCIA UMOWY DO 31.12.2028 ROKU Jeżeli zawarcie Umowy dla któregokolwiek zadania częściowego (Pakietu) nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r.Terminy realizacji poszczególnych prac (w każdym z zadań częściowych - Pakietów) będą określane w Zleceniach sporządzanych przez Przedstawiciela Zamawiającego.
Interne Kennung: SA.270.12.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Kotlarnia, Borowiec i Lubieszów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Kotlarnia, Borowiec i Lubieszów do wykonania w 2026 roku Szczegółowy opis prac zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) oraz załączniki do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.12.2025 Zadanie częściowe (Pakiet) nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego zadania częściowego (Pakietu) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 Istotnych Postanowień Umowy stanowiących Załączniki nr 12 i 12A do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Wskazane w SWZ ilości prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty), niezależnie od jednostki miary, w której zostały wyrażone, mają charakter szacunkowy. Ilości prac zleconych do wykonania w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy mogą być mniejsze od ilości przedstawionej w SWZ, co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od ich podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartość 70 % Wynagrodzenia. (dla zadań częściowych nr 1-4).
Los: LOT-0002
Titel: prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Krasiejów, Stanica i Baborów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Krasiejów, Stanica i Baborów do wykonania w 2026 roku Szczegółowy opis prac zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) oraz załączniki do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.12.2025 Zadanie częściowe (Pakiet) nr 2
Los: LOT-0003
Titel: prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Bargłówka, Rudy i Ponięcice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Bargłówka, Rudy i Ponięcice do wykonania w 2026 roku Szczegółowy opis prac zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) oraz załączniki do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.12.2025 Zadanie częściowe (Pakiet) nr 3
Los: LOT-0004
Titel: prace z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach Solarnia, Nędza i Szymocice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Solarnia, Nędza i Szymocice do wykonania w 2026 roku Szczegółowy opis prac zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) oraz załączniki do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.12.2025 Zadanie częściowe (Pakiet) nr 4
Los: LOT-0005
Titel: prace z zakresu obsługi Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy oraz systemu przeciwpożarowego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu obsługi Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy oraz systemu przeciwpożarowego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie w latach 2026-2028 Szczegółowy opis prac zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) oraz załączniki do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.12.2025 Zadanie częściowe (Pakiet) nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231800 Führung von Waldbaumschulen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego zadania częściowego (Pakietu) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 Istotnych Postanowień Umowy stanowiących Załączniki nr 12 i 12A do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Wskazane w SWZ ilości prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy (a wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty), niezależnie od jednostki miary, w której zostały wyrażone, mają charakter szacunkowy. Ilości prac zleconych do wykonania w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy mogą być mniejsze od ilości przedstawionej w SWZ, co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od ich podstawy prawnej. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartość 50 % Wynagrodzenia. (dla zadania częściowego nr 5).