2. Verfahren
Verfahren
Titel: "EDUTECH campus“ - Komplexná rekonštrukcia školského internátu
Beschreibung: Predmetom diela je komplexná rekonštrukcia školského internátu situovaného v EDUTECH campuse. Internát je budova s jedným podzemným podlažím a 7 nadzemnými podlažiami. V rámci rekonštrukcie budú vnútorné priestory internátu zrekonštruované, na podlažiach, kde budú ubytovacie jednotky sa zmení systém z izbového na bunkový, každá bunka bude mať samostatné hygienické zázemie (kúpeľňa so sprchou a WC). K internátu bude pristavané nové požiarne schodisko, 7.NP, ktoré je t.č. realizované ako podkrovie bude ostránené a riešené ako nová nadstavba s plochou strechou. V rámci internátu budú priestory pre ubytovanie, vyučovanie, administratívu a prevádzku. Všetky vnútorné inštalácie budú nové, doplnený bude systém protipožiarnej ochrany objektu (EPS a HSP), na strechu budú inštalované fotovoltické panely a v suteréne objektu bude zriadená baterkáreň na ukladanie energie. V rámci budovy bude vymenený výťah. - Dielo musí byť zhotovené tak, aby bolo v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/852 z 18. júna 2020 o vytvorení rámca na uľahčenie udržateľných investícií a o zmene nariadenia (EÚ) 2019/2088 (ďalej len "nariadenie o taxonómii") ako aj so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“, ktorý je obsiahnutý v Článku 9 ods. 4 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2021/1060 z 24. júna 2021, ktorým sa stanovujú spoločné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde plus, Kohéznom fonde, Fonde na spravodlivú transformáciu a Európskom námornom, rybolovnom a akvakultúrnom fonde a rozpočtové pravidlá pre uvedené fondy, ako aj pre Fond pre azyl, migráciu a integráciu, Fond pre vnútornú bezpečnosť a Nástroj finančnej podpory na riadenie hraníc a vízovú politiku. Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“ sú uvedene v Prílohe E. 4 súťažných podkladov: “Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou nespôsobovať významnú škodu”. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch a ich prílohách.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214700 Bauarbeiten für Studentenwohnheime
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: EDUTECH campus - Komplexná rekonštrukcia školského internátu
Beschreibung: Predmetom diela je komplexná rekonštrukcia školského internátu situovaného v EDUTECH campuse. Internát je budova s jedným podzemným podlažím a 7 nadzemnými podlažiami. V rámci rekonštrukcie budú vnútorné priestory internátu zrekonštruované, na podlažiach, kde budú ubytovacie jednotky sa zmení systém z izbového na bunkový, každá bunka bude mať samostatné hygienické zázemie (kúpeľňa so sprchou a WC). K internátu bude pristavané nové požiarne schodisko, 7.NP, ktoré je t.č. realizované ako podkrovie bude ostránené a riešené ako nová nadstavba s plochou strechou. V rámci internátu budú priestory pre ubytovanie, vyučovanie, administratívu a prevádzku. Všetky vnútorné inštalácie budú nové, doplnený bude systém protipožiarnej ochrany objektu (EPS a HSP), na strechu budú inštalované fotovoltické panely a v suteréne objektu bude zriadená baterkáreň na ukladanie energie. V rámci budovy bude vymenený výťah. - Dielo musí byť zhotovené tak, aby bolo v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/852 z 18. júna 2020 o vytvorení rámca na uľahčenie udržateľných investícií a o zmene nariadenia (EÚ) 2019/2088 (ďalej len "nariadenie o taxonómii") ako aj so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“, ktorý je obsiahnutý v Článku 9 ods. 4 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2021/1060 z 24. júna 2021, ktorým sa stanovujú spoločné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde plus, Kohéznom fonde, Fonde na spravodlivú transformáciu a Európskom námornom, rybolovnom a akvakultúrnom fonde a rozpočtové pravidlá pre uvedené fondy, ako aj pre Fond pre azyl, migráciu a integráciu, Fond pre vnútornú bezpečnosť a Nástroj finančnej podpory na riadenie hraníc a vízovú politiku. Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou „nespôsobovať významnú škodu“ sú uvedene v Prílohe E. 4 súťažných podkladov: “Podmienky pre zabezpečenie súladu projektu so zásadou nespôsobovať významnú škodu”
Interne Kennung: 82/2026