526773-2026 - Ergebnis
Rumänien – Öffentliche Fernsprechdienste – Acord-cadru privind achiziția de „servicii de telefonie publică-fixă, linii închiriate analogice/digitale, linii închiriate digitale și fibră optică ”, pentru toate unităţile M.A.I., pentru o perioada de 48 de luni”, cu un singur operator economic.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru privind achiziția de „servicii de telefonie publică-fixă, linii închiriate analogice/digitale, linii închiriate digitale și fibră optică ”, pentru toate unităţile M.A.I., pentru o perioada de 48 de luni”, cu un singur operator economic.
Beschreibung: Autoritatea contractantă achiziţionează „servicii de telefonie publică (fixă), linii închiriate analogice/digitale, linii închiriate digitale și fibră optică în vederea încheierii unui acord-cadru cu un singur operator economic, pentru o perioadă de 48 de luni, pentru toate unităţile M.A.I., conform cerințelor din caietul de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singura data, in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru clarificarile solicitate cu 18 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor, precizat la sectiunea I.3) Comunicare din fisa de date.
Interne Kennung: 4267095/2024/26.27
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64211000 Öffentliche Fernsprechdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord-cadru: Valoare minima estimată Acord-cadru (fără T.V.A)-71.025,44 lei Valoare minima estimată Acord-cadru (fără T.V.A)-13.601,98 euro Valoare maximă estimată Acord-cadru (fără T.V.A.)-27.520.949,36 lei Valoare maximă estimată Acord-cadru (fără T.V.A.)-5.270.496,08 euro Cantitatile minime si maxime Acord cadru (48 de luni)- se regasesc in Anexa nr. 1 la documentatia de atribuire (denumirile si cantatile serviciilor estimate) Contract subsecvent Valoare minimă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.)-13.317,27 lei Valoare minimă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.)- 2.550,37euro Valoare maximă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.) -441.309,13 lei Valoare maximă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.)-84.514,46 euro -Cantitatile minime si maxime contract subsecvent (9 luni)- se regasesc in Anexa nr. 2 la documentatia de atribuire (denumirile si cantatile serviciilor estimate) Nota: 1. La calculul valorilor estimate s-a considerat un curs de schimb B.N.R. de 1 euro = 4,9730 lei conform cursului BNR din data 05.01.2024, la care s-a adăugat marja de 5% rezultând un „Curs acoperitor” în valoare de 5,2217 lei. 2. Autoritatea contractanta nu are obligatia de a achizitiona servicii astfel incat sa acopere cantitatea maxima si/sau valoarea maxima a acordului-cadru.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64214400 Vermietung von Kommunikations-Bodenleitungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: In baza art. 221 din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta/revizui acordul cadru/contractul pana la concurenta cantitatii/valorii maxime prezentata pentru o perioada de 6 luni de la momentul semnarii contractului.