2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usunięcie i zagospodarowanie zgodnie z przepisami odpadów niebezpiecznych nielegalnie zmagazynowanych w Sosnowcu.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia, transportu i unieszkodliwienia odpadów niebezpiecznych zmagazynowanych w Sosnowcu przy: 1) ul. Brynicznej 9 (działka ozn. ew. 4882/2 obręb 9); 2) ul. Mikołajczyka 59a (działka ozn. ew. 703/3 obręb 12), dalej zwanej „Odpadami”. Zadanie polega na prawidłowym i bezpiecznym dla środowiska usunięciu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów nielegalnie zmagazynowanych na wskazanym terenie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, wspólny dla obu części zamówienia. 3. Zastosowanie procesu D5 będzie dopuszczalne jedynie, w przypadku, gdy Wykonawca wykaże, że unieszkodliwienie odpadów w procesie D10 jest niemożliwie. Na potwierdzenie braku możliwości zastosowania procesu D10 Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia pisemnego oświadczenia instalacji do przetwarzania odpadów niebezpiecznych potwierdzającego brak takiej możliwości. 4. Zamawiający w zakresie części 1 i 2 zamówienia wymaga wniesienia wadium. 5. Wykonawca przed zawarciem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącej 10% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wykonawca wnosi zabezpieczenie odrębnie na każdą z części, na która jego oferta została uznana za najkorzystniejszą.
Interne Kennung: WZP.271.1.61.2026.MW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp - jednak nie krótszy niż 15 dni licząc od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UPUE (a więc od dnia wszczęcia postępowania) - ponieważ w zakresie niniejszego przedmiotu zamówienia podpisano umowę Nr IFXII.3127.16.13.4.2026 w dniu 09.06.2026 r. z Skarbem Państwa - Wojewodą Śląskim w przedmiocie dotacji celowej z terminem rozliczenia do dnia 15.12.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Usunięcie i zagospodarowanie zgodnie z przepisami odpadów niebezpiecznych nielegalnie zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Brynicznej 9.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia, transportu i unieszkodliwienia odpadów niebezpiecznych zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Brynicznej 9 (działka ozn. ew. 4882/2 obręb 9), dalej zwanej „Odpadami”. Zadanie polega na prawidłowym i bezpiecznym dla środowiska usunięciu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów nielegalnie zmagazynowanych na wskazanym terenie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. 2.Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO. 1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp (o ile został sformułowany), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 3.W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4.W przypadku, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.2. i pkt 4.3. SWZ, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7) USTAWY PZP. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY. 1.Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. z 2025 r., poz. 277, ze zmianami) pracowników wykonujących prace związane z: transportem odpadów niebezpiecznych i procesem ostatecznego odzysku i unieszkodliwia odpadów na instalacji. 2.Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w Rozdziale II, ust. 5, pkt 5.1. SWZ oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w Rozdziale II, ust. 5, pkt 5.1. SWZ oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych dla części 1 i części 2 zamówienia stanowiących załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH. 1. Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 2. Zamawiający przewiduje uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o ile zgodnie z Rozdziałem II, ust. 6, pkt. 6.1. SWZ wymaga ich złożenia wraz z ofertą, a Wykonawca ich nie złożył bądź złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne. WIZJA LOKALNA. Zamawiający informuje, że organizuje dla zainteresowanych niniejszym zamówieniem Wykonawców wizję lokalną w odrębnych terminach dla każdej z części. Szczegółowe informacje dotyczące wizji zawarto w Rozdziale I, ust. 7 SWZ.
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0003
Titel: Usunięcie i zagospodarowanie zgodnie z przepisami odpadów niebezpiecznych nielegalnie zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 59a.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompletna usługa usunięcia, transportu i unieszkodliwienia odpadów niebezpiecznych zmagazynowanych w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 59a (działka ozn. ew. 703/3 obręb 12), dalej zwanej „Odpadami”. Zadanie polega na prawidłowym i bezpiecznym dla środowiska usunięciu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów nielegalnie zmagazynowanych na wskazanym terenie. Zadanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. 2.Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO. 1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp (o ile został sformułowany), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 3.W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4.W przypadku, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.2. i pkt 4.3. SWZ, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7) USTAWY PZP. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY. 1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. z 2025 r., poz. 277, ze zmianami) pracowników wykonujących prace związane z: transportem odpadów niebezpiecznych i procesem ostatecznego odzysku i unieszkodliwia odpadów na instalacji. 2. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w Rozdziale II, ust. 5, pkt 5.1. SWZ oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w Rozdziale II, ust. 5, pkt 5.1. SWZ oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych dla części 1 i części 2 zamówienia stanowiących załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH. 1. Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 2. Zamawiający przewiduje uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o ile zgodnie z Rozdziałem II, ust. 6, pkt. 6.1. SWZ wymaga ich złożenia wraz z ofertą, a Wykonawca ich nie złożył bądź złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne. WIZJA LOKALNA. Zamawiający informuje, że organizuje dla zainteresowanych niniejszym zamówieniem Wykonawców wizję lokalną w odrębnych terminach dla każdej z części. Szczegółowe informacje dotyczące wizji zawarto w Rozdziale I, ust. 7 SWZ.
Interne Kennung: część 2