526787-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – Servicii de reparare, revizii si intretinere a autovehiculelor si echipamentelor conexe ale acestora, din dotarea S.A.J. Buzau.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparare, revizii si intretinere a autovehiculelor si echipamentelor conexe ale acestora, din dotarea S.A.J. Buzau.
Beschreibung: Serviciul de Ambulanta Judetean Buzau isi propune sa achizitioneze servicii de reparare, revizii si intretinere a autosanitarelor, prin semnarea unui acord cadru cu durata de 24 luni: Octombrie 2026 - Octombrie 2028, defalcat pe loturi astfel: LOT NR. 1 – Servicii de reparare şi întreţinere autovehicule – RENAULT = 20 bucati Acordul cadru se încheie pe 24 luni, începând cu Octombrie 2026 și până în Octombrie 2028; LOT NR. 2 - Servicii de reparare şi întreţinere autovehicule marca VOLKSWAGEN Transporter 13 bucati si VOLKSWAGEN Crafter 15 bucati Acordul cadru se încheie pe 24 luni, începând cu Octombrie 2026 și până în Octombrie 2028; LOT NR. 3 - Servicii de reparare şi întreţinere autovehicule marca MAN 2 bucati. Acordul cadru se încheie pe 24 luni, începând cu Octombrie 2026 și până în Octombrie 2028. Termenul limita pana la care un operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 7482969/2026/02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de reparare si intretinere a autosanitarelor marca Renault - 20 autovehicule
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent : minimum 175.313,18 lei fara TVA si maximum 566.270,19 lei fara TVA. Cantitatile maxime si minime de piese de schimb si ore manopera, aferente acordului cadru sunt mentionate in cadrul Anexei nr. 1 din caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime de piese de schimb si ore manopera, aferente celui mai mare contract subsecvent sunt mentionate in cadrul Anexei nr. 1.1 din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de reparare si intretinere a autosanitarelor marca Volkswagen Transporter - 13 autosanitare si marca Volkswagen Crafter - 15 autosanitare
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent : minimum 573.137.88 lei fara TVA si maximum 1.242.370,08 lei fara TVA. Cantitatile maxime si minime de piese de schimb si ore manopera, aferente acordului cadru sunt mentionate in cadrul Anexelor nr. 2A si 2B din caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime de piese de schimb si ore manopera, aferente celui mai mare contract subsecvent sunt mentionate in cadrul Anexelor nr. 2A.1 si 2B.1 din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de reparare si intretinere a autosanitarelor marca MAN - 2 autosanitare
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent : minimum 23.507,36 lei fara TVA si maximum 37.275,49 lei fara TVA. Cantitatile maxime si minime de piese de schimb si ore manopera, aferente acordului cadru sunt mentionate in cadrul Anexei nr. 3 din caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime de piese de schimb si ore manopera, aferente celui mai mare contract subsecvent sunt mentionate in cadrul Anexei nr. 3.1 din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3