See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Miasta Łomża i miejskich jednostek organizacyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej oraz usługa ubezpieczenia komunikacyjnego Miasta Łomża i miejskich jednostek organizacyjnych. 2. Podmioty objęte ubezpieczeniem: Miasto Łomża i jednostki organizacyjne zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ – Wykaz ubezpieczonych, w tym wszystkie jednostki nowoutworzone lub przekształcone w okresie realizacji umowy o wykonanie zamówienia. 3. Niniejsze postępowanie zostało podzielone na dwie części. 4. Opis poszczególnych części zamówienia: 1) Część I - ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej zwana dalej „Część I”. Przedmiot zamówienia w Części I obejmuje następujące rodzaje ubezpieczenia: A. Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej; D. Ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń; E. Ubezpieczenie kosztów leczenia poza granicami RP; F. Ubezpieczenie mienia w transporcie - cargo. 2) Część II - ubezpieczenia komunikacyjne zwana dalej „Część II”. Przedmiot zamówienia w Części II obejmuje następujące rodzaje ubezpieczenia: A. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. Ubezpieczenie autocasco; C. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. Ubezpieczenie assistance. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dla Części I - Załącznik nr 5 i 5A do SWZ, dla Części II - Załącznik nr 5 i 5B do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 257422-2025
Interne Kennung: BZP.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie mowa art. 132 ustawy Pzp, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia w Części I obejmuje następujące rodzaje ubezpieczenia: A. Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej; D. Ubezpieczenie maszyn od uszkodzeń; E. Ubezpieczenie kosztów leczenia poza granicami RP; F. Ubezpieczenie mienia w transporcie - cargo. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części I zawiera - Załącznik nr 5 i 5A do SWZ. 3. Przewidywany okres ubezpieczenia: Część I zamówienia - 21 miesięcy w okresie od 01.09.2025 r. do 31.05.2027 r. (I rok polisowy trwa 9 m-cy tzn. do 31 maja 2026 r., II rok polisowy trwa 12 m-cy), z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy tzn. od 01.06.2027 r. do 31.05.2028 r.
Interne Kennung: Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 ustawy, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach prawa opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. 1) Opcja A – polegająca na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz za cenę określoną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (dla części I – załącznik nr 1A), 2) Opcja B Cześć I – w następujących rodzajach ubezpieczeń: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego oraz opcjonalnego (w przypadku skorzystania z Opcji A) - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia w każdym roku polisowym; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego oraz opcjonalnego (w przypadku skorzystania z Opcji A) - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia w każdym roku polisowym. Po przekroczeniu limitu wysokości dla Opcji B zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 3) Ceny/ stawki świadczenia usług w ramach Opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w ofercie dla zamówienia podstawowego w załączniku nr 1A - Formularzu ofertowym – część I. 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 1) Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 2) Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/ stawki określone w formularzu cenowym. Składki/ stawki muszą być tożsame ze stawkami dotyczącymi zamówienia podstawowego liczonymi w odniesieniu do 12 – miesięcznego okresu ubezpieczenia. 3) Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilno - prawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 4) Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/ stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/ stawki za 12 - miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 5) Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 6) Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 7) Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 7.1) niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 7.2) Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część II - ubezpieczenia komunikacyjne
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia w Części II obejmuje następujące rodzaje ubezpieczenia: A. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. Ubezpieczenie autocasco; C. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. Ubezpieczenie assistance. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części II zawiera - Załącznik nr 5 i 5B do SWZ. 3. Przewidywany okres ubezpieczenia: Części II zamówienia - 24 miesiące w okresie od 01.06.2025 r. do 31.05.2027 r. (dwa lata polisowe – każdy po 12 m-cy), z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy tzn. od 01.06.2027 r. do 31.05.2028 r.
Interne Kennung: Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Beschreibung der Optionen: 1.Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 ustawy, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach prawa opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. 1) Opcja A – polegająca na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz za cenę określoną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (dla części II – załącznik nr 1B), 2) Opcja B Cześć II – w następujących rodzajach ubezpieczeń: A. ubezpieczenie obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenia autocasco; C. ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów; D. ubezpieczenia assistance maksymalnie do wysokości 50% wartości zamówienia oraz opcjonalnego (w przypadku skorzystania z Opcji A) w każdym okresie polisowym. Po przekroczeniu limitu wysokości dla Opcji B zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 3) Ceny/ stawki świadczenia usług w ramach Opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w ofercie dla zamówienia podstawowego w załączniku nr 1B – Formularzu ofertowym – część II. 3.Okoliczności skorzystania z opcji: 1) Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 2) Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/ stawki określone w formularzu cenowym. Składki/ stawki muszą być tożsame ze stawkami dotyczącymi zamówienia podstawowego liczonymi w odniesieniu do 12 – miesięcznego okresu ubezpieczenia. 3) Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilno - prawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 4) Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/ stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/ stawki za 12 - miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 5) Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 6) Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 7) Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 7.1) niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 7.2) Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.