2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa infrastruktury zasilającej inwestycję Port Polska, w tym budynki RPZ (110 kV/15 kV), budynek stacji GPO-C (110 kV/15 kV), budynki stacji agregatów prądotwórczych oraz linie kablowe 110 kV łączące inwestycję Port Polska z krajową siecią elektroenergetyczną
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa infrastruktury zasilającej inwestycję Port Polska, w tym budynki RPZ (110 kV/ 15 kV), budynek stacji GPO-C (110 kV/ 15 kV), budynki stacji agregatów prądotwórczych oraz linie kablowe 110 kV łączące inwestycję Port Polska z krajową siecią elektroenergetyczną”. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 Zadań, przy czym wszystkie Zadania będą przedmiotem jednej Umowy. Szczegółowy przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Potrzeb i Wymagań (OPW).
Interne Kennung: FZA.2510.32.2026/RPI/70
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. Zgodnie z art. 174 ust. 2 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: ustawy Pzp) Zamawiający informuje, że do udziału w dialogu zostanie zaproszonych 5 Wykonawców. Jeśli liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w Postępowaniu i niepodlegających wykluczeniu będzie wyższa niż przewidziana w zdaniu poprzednim, Zamawiający zastosuje kryteria selekcji, określone w Rozdziale VI Podrozdział II Opisu potrzeb i wymagań (dalej: OPW). Jeśli liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w Postępowaniu i niepodlegających wykluczeniu będzie niższa niż 3, Zamawiający może na podstawie art. 258 ust. 1 ustawy Pzp unieważnić Postępowanie. II. Zamawiający nie przewiduje: 1) nagród dla Wykonawców, którzy podczas dialogu przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert; 2) zwrotu kosztów udziału w Postępowaniu dla Wykonawców; 3) podziału dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań, które będą przedmiotem dialogu na kolejnych etapach. III. Zgodnie z art. 177 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, w celu ograniczenia liczby Wykonawców zapraszanych do dialogu, których wnioski nie podlegały odrzuceniu, Zamawiający zastosuje kryteria selekcji, o których mowa w Rozdział VI Podrozdział II ust. 2 pkt 1-3 OPW, o ile liczba Wykonawców, których wnioski nie podlegały odrzuceniu, będzie większa niż 5 (pięć). IV. W przypadku, gdy więcej niż jeden Wykonawca uzyska tę samą liczbę punktów w ramach kryteriów selekcji, wyższą pozycję w rankingu uzyska Wykonawca, który zdobył większą liczbę punktów w kryterium opisanym w Rozdziale VI Podrozdział II ust. 2 pkt 1) OPW. W sytuacji, gdy liczba punktów w tym kryterium będzie również taka sama, Zamawiający będzie porównywał liczbę punktów w ramach warunku selekcji wskazanego w ust. 2 pkt 3) ww. Rozdziału OPW i wybierze tego z Wykonawców, który zdobył większą liczbę punktów w tym kryterium. V. W przypadku, gdy na ostatnim miejscu w rankingu, dopuszczającym do zaproszenia do dialogu, znajdzie się dwóch lub więcej Wykonawców, Zamawiający zaprosi do udziału w dialogu Wykonawcę, który zdobył większą liczbę punktów w kryterium opisanym w Rozdziale VI Podrozdział II ust. 2 pkt 1) OPW. W sytuacji, gdy liczba punktów w tym kryterium będzie również taka sama, Zamawiający będzie porównywał liczbę punktów w ramach warunku selekcji wskazanego w ust. 2 pkt 3) tegoż Rozdziału i wybierze tego z Wykonawców, który zdobył większą liczbę punktów w tym kryterium. Jeżeli pomimo zastosowania ww. zasad okaże się, że Wykonawcy posiadają taką samą liczbę punktów w każdym kryterium, Zamawiający zaprosi wszystkich tych Wykonawców do udziału w dialogu. VI. Zamawiający może unieważnić Postępowanie także na podstawie art. 257 ustawy Pzp. VII. Zamawiający zastrzega prawo do unieważnienia postępowania (na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego) albo do odstąpienia lub rozwiązania lub wypowiedzenia umowy (na etapie realizacji umowy) w przypadku niepozyskania środków na finansowanie (w tym współfinansowanie) realizacji Zamówienia od podmiotów trzecich (np. banków, agencji kredytów eksportowych, funduszy inwestycyjnych). Zasady dotyczące takiego odstąpienia lub rozwiązania lub wypowiedzenia będą przedmiotem dialogu z Wykonawcami.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45213331 Bau von Flughafengebäuden, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232221 Umspann-Unterstation, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45233140 Straßenarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa infrastruktury zasilającej inwestycję Port Polska, w tym budynki RPZ (110 kV/ 15 kV), budynek stacji GPO-C (110 kV/ 15 kV), budynki stacji agregatów prądotwórczych oraz linie kablowe 110 kV łączące inwestycję Port Polska z krajową siecią elektroenergetyczną”. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 Zadań, przy czym wszystkie Zadania będą przedmiotem jednej Umowy. II. Podział Zamówienia na Zadania: 2.1. Zadanie 1 - wykonanie robót budowlanych i niezbędnych prac projektowych dla przyłącza do Stacji 110/110 kV PGE wraz z liniami 110 kV po wschodniej i południowej stronie lotniska; 2.2. Zadanie 2 - wykonanie robót budowlanych i niezbędnych prac projektowych dla stacji Rozdzielczego Punktu Zasilającego: RPZ-1 wraz z systemem SCADA; 2.3. Zadanie 3 - wykonanie robót budowlanych i niezbędnych prac projektowych dla stacji Rozdzielczego Punktu Zasilającego: RPZ-2 wraz z systemem SCADA; 2.4. Zadanie 4 - wykonanie robót budowlanych i niezbędnych prac projektowych dla stacji Rozdzielczego Punktu Zasilającego: RPZ-3 wraz z systemem SCADA; 2.5. Zadanie 5 - wykonanie robót budowlanych i niezbędnych prac projektowych dla stacji Rozdzielczego Punktu Zasilającego: RPZ-4 wraz z systemem SCADA; 2.6. Zadanie 6 - wykonanie robót budowlanych i niezbędnych prac projektowych dla przyłącza do Stacji 400/110 kV PSE wraz z liniami 110 kV po zachodniej i północnej stronie lotniska; 2.7. Zadanie 7 - wykonanie robót budowlanych i niezbędnych prac projektowych stacji GPO-C wraz z przyłączem do sieci 110 kV i systemem SCADA. III. Szczegółowy przedmiot zamówienia został opisany w OPW.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45213331 Bau von Flughafengebäuden, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232221 Umspann-Unterstation, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45233140 Straßenarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45400000 Baufertigstellung, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: I. Zamawiający planuje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji. Zamawiający planuje, że zakres opcjonalny Zamówienia obejmować może: 1) Prawo Opcji nr 1 - Wykonanie tras rezerwowych torów kablowych na potrzeby linii zasilających 110kV od stacji 400/110kV PSE oraz stacji 110/110kV PGE; 2) Prawo Opcji nr 2– Realizacja robót budowlanych w zakresie budowy budynków agregatów (SG-1, SG-2, SG-3, SG-4) oraz infrastruktury towarzyszącej wraz z niezbędną dokumentacją projektową; 3) Prawo Opcji nr 3 - Wyprowadzenie linii SN w kierunku placu budowy i przełączenie zasilania ze stacji GPO-C. II. W toku dialogu zostanie omówiony i uszczegółowiony między innymi zakres przedmiotowy poszczególnych Zakresów Opcjonalnych oraz sposób realizacji poszczególnych Praw Opcji, w tym terminy na ich wykonanie przez Zamawiającego, jak również skutki ich wykonania dla wynagrodzenia i terminów realizacji Umowy. III. Szczegółowy opis każdego Zakresu Opcjonalnego i każdego Prawa Opcji zostanie przedstawiony w SWZ, w szczególności w projekcie Umowy i projekcie PFU. Może on stanowić uzupełnienie, konkretyzację, względnie inną modyfikację przedstawionego powyżej ogólnego określenia tego Zakresu Opcjonalnego i Prawa Opcji.