See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „dowożenie dzieci do szkół w latach 2026-2027”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dowożenie dzieci do szkół oraz odwożenie po skończonych zajęciach szkolnych do domu wraz z zapewnieniem opieki uczniom w trakcie transportu a także dowożenie uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych i odwożenie ich do domu, po zakończonych zajęciach wraz z zapewnieniem opieki. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 3. Zamówienie zostało podzielone na 2 części, tj.: 3.1. Część nr 1 – dowóz uczniów Część ta obejmuje dowóz uczniów do placówek wskazanych w Załączniku nr 2a do SWZ, w którym zostały szczegółowo opracowane trasy. Wszystkie przystanki na trasach dowozu uczniów są oznaczone. 3.2. Część nr 2 – dowóz uczniów niepełnosprawnych Część ta obejmuje dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół i placówek specjalistycznych wskazanych w Załączniku nr 2b do SWZ, w którym zostały szczegółowo opracowane trasy. Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek szkolnych odbywa się na trasie dom ucznia – szkoła, a następnie odwiezienie na trasie szkoła – dom ucznia. Uczniowie będą dowożeni z domu do szkoły i odwożeni ze szkoły do domu według obowiązującego planu lekcji. 4. Dodatkowe wymagania stawiane dla części nr 1 i 2: Pojazdy służące do przewozów uczniów muszą posiadać aktualne badania techniczne, pasy bezpieczeństwa. Określone przez Zamawiającego trasy przewozu uczniów mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb Zamawiającego lub na pisemny wniosek Wykonawcy. W trakcie trwania ferii, świąt lub innych dni wyznaczonych przez Zamawiającego jako wolne od zajęć, przewozy nie będą się odbywały. W przypadku awarii pojazdu lub braku zdolności do świadczenia usług przez wskazanego w ofercie kierowcę lub opiekuna, Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie zapewnić zastępstwo tych osób lub podstawić pojazd zastępczy, zgodnie z wymogami Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 60 minut. Wymagane jest jednak niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o powyższej okoliczności. W każdym pojeździe musi znajdować się jeden opiekun opiekujący się dziećmi, zarówno w czasie jazdy, jak i przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdów. Opiekunów zatrudnia Wykonawca na swój własny koszt. Opiekunowie muszą mieć zapewnione miejsce przy dzieciach, którymi się opiekują. Opiekunami mogą być tylko osoby posiadające przeszkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej. Wykonawca musi zapewnić stały kontakt telefoniczny pomiędzy opiekunem znajdującym się w pojeździe przewożącym uczniów a Zamawiającym. Wykonawca ma obowiązek wyposażyć kierowców i opiekunów w identyfikatory (imię, nazwisko, stanowisko) oraz zawiadomić pisemnie Zamawiającego o każdorazowej zmianie osoby na stanowisku opiekuna lub kierowcy, z tym zastrzeżeniem, że nowa osoba musi posiadać kwalifikacje nie niższe niż osoba zastępowana. Osoby, które będą wykonywać przedmiot zamówienia – kierowcy, opiekunowie – obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów w trakcie przewozu uczniów oraz pod szkołą. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia maksymalnego zakresu usług, przyjmując do rozliczeń ilość uczniów korzystających z dowozu, z tego też powodu Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia odszkodowawcze. 5. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną, kilka lub wszystkie części. 6. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki Wykonawcy wymienione w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 7. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ. 8. Wymogi dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Pzp., określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Przedmiot Zamówienia, a w szczególności praca kierowców oraz opiekunów, powinna być realizowana wyłącznie przez osoby zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Szczegółowe warunki zatrudnienia osób na umowę o pracę i sankcje zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
Interne Kennung: CUW 1-PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60130000 Personensonderbeförderung (Straße), 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: dowóz uczniów
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: dowóz uczniów niepełnosprawnych
Interne Kennung: Część nr 2