2. Verfahren
Verfahren
Titel: Infrastruktura kanalizacyjna i elektroniczny system zarządzania dostawami wody w gminie Żarki - Wymiana wodomierzy na wodomierze ze zdalnym odczytem
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje wymianę 1945 sztuk wodomierzy w Gminie Żarki w sołectwach Przybynów, Ostrów, Zaborze, Suliszowice, Czatachowa, Jaworznik, Zawada, Jaroszów, Kotowice: a) dostawę i montaż nowych wodomierzy z modułem przystosowanym do odczytu radiowego, b) dostawa i montaż systemu radiowego do zdalnego odczytu, c) dostawa drukarki – kserokopiarki wielofunkcyjnej kompatybilnej z systemem d) dostawa komputera wraz oprogramowaniem do obsługi systemu, e) szkolenie pracowników Zamawiającego z obsługi systemu 2. Ilość wodomierzy a) DN 15 - 249 szt b) DN 20 - 1688 szt c) DN 25 - 4 szt d) DUET 32/15 - 2 szt e) DN 50 - 2 szt f) Plomba zatrzaskowa plastikowa lub zaciskowa (żyłkowa lub linkowa) - 1945 szt g) Uszczelka fibrowa 1) DN 15 - 498 szt 2) DN 20 - 3376 szt 3) DN 25 - 8 szt 4) DUET 32/15 - 4 szt 5) DN 50 - 4 szt. Szczegółowy zakres opisany jest w załączniku do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: RZP IX.271.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, podjął decyzję o przyspieszeniu procedury przetargowej poprzez skrócenie terminów przewidzianych dla danego trybu postępowania. Przyspieszenie postępowania jest uzasadnione wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, wynikającej z okoliczności niezależnych od Zamawiającego, których nie można było wcześniej przewidzieć. Zamawiający dysponuje ograniczonym czasem na realizację zadania polegającego na wymianie 1945 wodomierzy, co jest warunkiem koniecznym do wykorzystania przyznanej dotacji. Zachowanie standardowych terminów postępowania mogłoby uniemożliwić terminową realizację zamówienia, a tym samym skutkować utratą środków finansowych pochodzących z dotacji. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminów nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, a zastosowane terminy pozostają wystarczające do przygotowania i złożenia ofert przez wykonawców działających na rynku, w szczególności przez podmioty posiadające doświadczenie w realizacji zamówień o podobnym charakterze i skali.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51210000 Installation von Messgeräten