526983-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Dostawa autobusów elektrycznych zasilanych wodorem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa autobusów elektrycznych zasilanych wodorem
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 14 fabrycznie nowych, niskopodłogowych, przyjaznych środowisku autobusów miejskich standardowych o napędzie elektrycznym zasilanych ogniwami wodorowymi i długości w przedziale od 11,8 m do długości zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2024.502 ze zm.). Za fabrycznie nowy autobus uznaje się pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż 3 miesiące przed datą dostawy danej partii zamówienia i nieeksploatowany (przebieg autobusu w momencie dostawy nie wyższy niż 500 km). Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia, z uwzględnieniem zapisów projektu umowy. W ramach realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie również do: - przeprowadzenia szkoleń szczegółowo określonych w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ, - udzielenie autoryzacji na wykonywanie obsługi technicznej oraz napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych każdego z dostarczonych autobusów, - dostarczenia Zamawiającemu wszelkiej dokumentacji w języku polskim wymaganej do prawidłowej eksploatacji autobusów, w tym pełnej dokumentacji naprawczej i obsługowej, - dostarczenia dokumentacji niezbędnej (zgodnie z polskimi przepisami prawa) do dokonania przez Zamawiającego rejestracji każdego z dostarczonych autobusów, w celu ich eksploatacji na rynku polskim, - dostarczenia wraz z dostawą pierwszego autobusu danego typu, nośników z wymaganym oprogramowaniem oraz urządzeń niezbędnych do obsługi zakupionych autobusów, w tym urządzeń diagnostycznych, - bieżącej aktualizacji oprogramowania oraz dostarczonej dokumentacji przez okres od momentu ich wydania Zamawiającemu do momentu upływu 10 lat licząc od zakończenia okresu gwarancji całopojazdowej dla ostatniego z wydanych autobusów, bez dodatkowego wynagrodzenia, zgodnie z postanowieniami projektu umowy, - udzielenia nieograniczonej w czasie licencji na korzystanie z dostarczonego oprogramowania oraz dokumentacji na zasadach i w zakresie uregulowanym w projekcie umowy, - realizacji obowiązków wynikających z udzielonej gwarancji jakości, zgodnie z postanowieniami projektu umowy. Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%. Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia w tym zakresie w Formularzu Oferty (art. 393 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp). Wykonawca w ofercie poda producenta, model i kraj pochodzenia oferowanych autobusów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakresu obowiązków Wykonawcy oraz zasady współpracy i wzajemnych rozliczeń Wykonawcy z Zamawiającym zawarte są w: - projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ, - Opisie technicznym przedmiotu zamówienia - autobusy jednoczłonowe zasilane ogniwami wodorowymi – załącznik nr 9 do SWZ.
Interne KennungBZP.271.110.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
LosLOT-0001