526993-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nickel-Kadmium-Akkumulatoren – ,,Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice’’ – împărțită în 2 loturi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice’’ – împărțită în 2 loturi
Beschreibung: ,,Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice” – împărțită în 2 loturi, respectiv: Lot 1: ,, Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice cu capacitatea nominala: minim 55 Ah” Lot 2: ,, Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice cu capacitatea nominala: minim 80 Ah” Cod CPV principal: 31432000-3 – Acumulatori cu cadmiu-nichel (Rev.2) Operatorul economic va putea solicita clarificari in termen de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11-zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: SNTFCMR 36/2026 - RO11054545-2026, poz. 397.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31432000 Nickel-Kadmium-Akkumulatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice cu capacitatea nominala: minim 55 Ah
Beschreibung: Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice cu capacitatea nominala: minim 55 Ah Cantitati estimate pentru acordul cadru: minim 90 buc. - maxim 3600 buc. Cantitati estimate pentru cel mai mare contract subsecvent: minim 90 buc. - maxim 1800 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice cu capacitatea nominala: minim 80 Ah
Beschreibung: Elemente Ni-Cd pentru baterii de acumulatoare de pe locomotivele electrice cu capacitatea nominala: minim 80 Ah Cantitati estimate pentru acordul cadru: minim 90 buc. - maxim 450 buc. Cantitati estimate pentru cel mai mare contract subsecvent: minim 90 buc. - maxim 270 buc.
Interne Kennung: 2