527171-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów oraz na potrzeby oświetlenia drogowego na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów oraz na potrzeby oświetlenia drogowego na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o łącznym szacowanym wolumenie 3739,918 MWh. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie dla potrzeb: lokali i obiektów oraz oświetlenia drogowego. Usługi dystrybucyjne są świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy Zamawiającymi (odbiorcami/płatnikami) a operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD): ENEA Operator Sp. z o.o. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r. poz. 919 ze zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 904 ze zm.). Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów. 1) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną: 93 szt. 2) Całkowita umowna moc dla punktów poboru energii elektrycznej: 1478 kW. 3) Szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy: 2863,386 MWh. Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego. 1) Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną: 109 szt. 2) Całkowita umowna moc dla punktów poboru energii elektrycznej: 463 kW. 3) Szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy: 876,532 MWh.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów oraz na potrzeby oświetlenia drogowego na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka”. Zamawiającymi są jednostki organizacyjne Gminy Nowa Wieś Wielka (strony zawartego porozumienia), tj.: 1) Gmina Nowa Wieś Wielka - Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka, 86-060 Nowa Wieś Wielka ul. Ogrodowa 2, 2) Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej, 86-060 Nowa Wieś Wielka ul. Ogrodowa 1, NIP 5542751515, 3) Przedszkole Samorządowe „Stokrotka” w Nowej Wsi Wielkiej, 86-060 Nowa Wieś Wielka ul. Kwiatowa 20, NIP 9532268564, 4) Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie, 86-061 Brzoza ul. Powstańców Wielkopolskich 31, NIP 9532268558, 5) Przedszkole Samorządowe „Jarzębinka” w Brzozie, 86-061 Brzoza ul. Łabiszyńska 23, NIP 5542535303, 6) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, 86-060 Nowa Wieś Wielka ul. Ogrodowa 2A, NIP 5542244267, 7) Zakład Gospodarki Komunalnej, 86-060 Nowa Wieś Wielka ul. Rolna 6, NIP 5542251126. Gminie Nowa Wieś Wielka powierzono przeprowadzenie postępowania w imieniu i na rzecz stron zawartego porozumienia w sprawie wspólnego przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów oraz na potrzeby oświetlenia drogowego na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka”, zgodnie z dyspozycją art. 38 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art.132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793). 3. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5. Zamówienie nie zostało podzielone na części ze względu na charakter zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą będą prowadzone w PLN. Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych. 8. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty.
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji