527179-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur- und Wartungsdienste – Servicii de reparare și de întreținere, pentru vehiculele din parcul tehnic al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “BANAT” al judeţului TIMIȘ
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparare și de întreținere, pentru vehiculele din parcul tehnic al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “BANAT” al judeţului TIMIȘ
Beschreibung: Achiziția de servicii de reparații și întreținere autovehicule, inclusiv piese și consumabile (în conformitate cu necesarul estimat în caietul de sarcini) este necesară pentru un număr de 130 mijloace tehnice, de la unul sau mai mulți prestatori, achiziție structurată pe 6 loturi, astfel: Lot I / autovehicule de serviciu și muncă operativă multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv: – 31 autovehicule; Lot II / autovehicule SMURD multimarcă, cu masa maxim autorizată până în 3,5 tone inclusiv: - 18 autovehicule; Lot III / remorci cu masa maxim autorizată până în 3,5 tone inclusiv:– 18 remorci; Lot IV / -motociclete:– 2 motociclete; Lot V / vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone:- 61 vehicule (multimarcă, peste 3,5t); Lot VI / Reparare pneuri pentru autoturisme și autocamioane- 128 vehicule, din care: – 67 vehicule -remorci și șasiu autoturism pâna în 3,5t; – 61 vehicule -șasiu camion peste 3,5t.
Interne Kennung: 4250794_2024_PAAPD1456910
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de reparații autovehicule de serviciu și muncă operativă multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv
Beschreibung:  reparaţii motoare;  reparaţii sistem transmisie, rulare;  reparaţii sistem frânare;  reparaţii sistem direcţie;  reparaţii sistem electric (climatizare, iluminat etc.);  reparaţii vopsitorie-tinichigerie; Cantitate minimă acord cadru: 1 serviciu reparatie Cantitate maximă acord cadru: 58 servicii reparatie Cantitate minimă contract subsecvent :1 serviciu reparatie Cantitate maximă contract subsecvent: 12 servicii reparatie
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de reparații autovehicule SMURD multimarcă, cu masa maxim autorizată până în 3,5 tone inclusiv
Beschreibung:  reparaţii motoare;  reparaţii sistem transmisie, rulare;  reparaţii sistem frânare;  reparaţii sistem direcţie;  reparaţii sistem electric (climatizare, iluminat etc.);  reparaţii vopsitorie-tinichigerie Cantitate minimă acord cadru: 1 serviciu reparatie Cantitate maximă acord cadru: 174 servicii reparatie Cantitate minimă contract subsecvent :1 serviciu reparatie Cantitate maximă contract subsecvent: 35 servicii reparatie
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de reparații remorci cu masa maxim autorizată până în 3,5 tone inclusiv
Beschreibung:  reparaţii sistem rulare;  reparaţii sistem frânare;  reparaţii sistem electric (iluminat etc.);  reparaţii vopsitorie-tinichigerie; Cantitate minimă acord cadru: 1 serviciu reparatie Cantitate maximă acord cadru: 15 servicii reparatie Cantitate minimă contract subsecvent :1 serviciu reparatie Cantitate maximă contract subsecvent: 5 servicii reparatie
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de reparații motociclete
Beschreibung:  reparaţii motoare;  reparaţii sistem transmisie, rulare;  reparaţii sistem frânare;  reparaţii sistem direcţie;  reparaţii sistem electric (iluminat etc.);  reparaţii vopsitorie-tinichigerie; Cantitate minimă acord cadru: 1 serviciu reparatie Cantitate maximă acord cadru: 4 servicii reparatie Cantitate minimă contract subsecvent :1 serviciu reparatie Cantitate maximă contract subsecvent: 2 servicii reparatie
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de reparații vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone
Beschreibung:  reparaţii motoare;  reparaţii sistem transmisie, rulare;  reparaţii sistem frânare;  reparaţii sistem direcţie;  reparaţii sistem electric (climatizare, iluminat etc.) ;  reparaţii vopsitorie-tinichigerie; Cantitate minimă acord cadru: 1 serviciu reparatie Cantitate maximă acord cadru: 40 servicii reparatie Cantitate minimă contract subsecvent :1 serviciu reparatie Cantitate maximă contract subsecvent: 8 servicii reparatie
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de reparare a pneurilor pentru autoturisme și autocamioane
Beschreibung:  demontare/montare roată de pe vehicul  demontare/montare anvelopă de pe jantă  echilibrare;  vulcanizare/ înlocuire valvă, cameră aer, manșon Cantitate minimă acord cadru: 1 serviciu reparatie Cantitate maximă acord cadru: 200 servicii reparatie Cantitate minimă contract subsecvent :1 serviciu reparatie Cantitate maximă contract subsecvent: 100 servicii reparatie
Interne Kennung: 6