See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla obiektów Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla 185 punktów poboru energii należących do Zamawiającego znajdujących się na terenie miasta Opola oraz gmin Opole, Dąbrowa, Prószków, Tarnów Opolski, Izbicko, na okres od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2027 r. Szczegółowy wykaz punktów poboru energii (PPE) oraz zestawienie struktury zużycia energii elektrycznej (wolumen ilościowy i jakościowy) w rozbiciu na grupy taryfowe zawiera Tabela nr 1 - Załącznik nr 9 do SWZ. Całkowita sumaryczna moc zapotrzebowania (umowna): 7305 kW. Zamawiający przewiduje dostawę ciągłą energii elektrycznej z rozliczeniem wg jednej ceny profilowej dla wszystkich przedstawionych punktów poboru energii (dalej: PPE) na napięciu 15 kV oraz 0,4 kV i częstotliwości 50 Hz, podstawowego standardu jakościowego spełniającego wymagania przepisów Eksploatacji Urządzeń Elektrycznych przy zachowaniu przepisów Budowy Urządzeń Elektrycznych, Przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz aktualnych Polskich Norm. Szacunkowa sumaryczna ilość dostarczanej energii elektrycznej w 12-miesięcznym okresie dostawy dla 185 punktów poboru wynosi około: 8256 MWh. Szacunkowa ilość energii elektrycznej dostarczonej przez okres 2 lat wyniesie 16 512 MWh. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z 10.04.1997 r. Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami, jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną.
Interne Kennung: PU-252-26/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany punktów poboru energii (PPE) – w zakresie zarówno ilości, jak i wszelkich ich parametrów (dot. Tabeli 1 - Załącznik nr 9 do SWZ). W związku z powyższym Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie zakupu energii, gdy taka potrzeba wyniknie w trakcie realizacji zamówienia, przy czym maksymalna wartość opcji (zwiększenia) nie przekroczy 20 % zamówienia szacunkowego (podstawowego). Dostawy energii objęte prawem opcji będą nabywane z zastosowaniem ceny energii podanej w ofercie dla zamówienia podstawowego.