2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sdílený informační systém TA ČR - etapa 3
Beschreibung: Předmětem plnění nadlimitní veřejné zakázky je pokračování projektu SISTA formou rámcové dohody s názvem: „Sdílený informační systém TA ČR - etapa 3”. TA ČR ve spolupráci s účastníky rámcové dohody buduje SISTA jako cloud native informační systém. TA ČR přijala DevOps přístup mezi interním ICT týmem/jednotlivými dodavateli a vytvořila další potřebné prerekvizity (GCP, CI/CD, pravidla vývoje, vedení dokumentace, design systém, knihovnu UI komponent a katalog služeb) pro řešení druhé etapy projektu SISTA. TA ČR přistoupil k obnovení rámcového vztahu (jako etapy 3) s ohledem na dosažené výsledky projektu, které umožňují podpořit směr řešení od hledání způsobu jak, přes ověření k jeho funkčním dílčím realizacím v rutinním provozu nebo poloprovozu. Cílem etapy 3 je obnovit a zvýšit výkon na straně programátorských kapacit a podporu rutinního provozu u stávajících modulů či funkčních částí (produktů) projektu SISTA. Stále však nejde o zcela rutinní programování podle dokumentace, neboť s přibývajícím náročností výměny informací a jejcih synchronizace, je nutné tyto výměny informací (dat) optimalizovat. Ruku v ruce s tím jde také o kvalitní dokumentaci pro rutinní provoz, nasazení i budoucí rozvoj. To vše lze zajistit větším počtem účastníků rámcové smlouvy, kteří se zaměří na vývoj dílčích částí zvoleného způsobu řešení SISTA dle pravidel a způsobů nalezených v předchozích rámcových smlouvách. Proto je účelné uzavřít novou rámcovou dohodu, kde hlavním cílem je rozšířit portfolio potencionálních vývojářů ochotných a schopných nad stanovenými principy, pravidly, zásadami či hotovými řešeními v tomto projektu vzniklými, pokračovat plynule dále. TA ČR předpokládá, že dosavadní výsledky projektu umožňují jeho dílčí a z pohledu autorských či licenčních plateb bezplatné využití i u jiných veřejných zadavatelů. Za tím účelem je do rámcového vztahu přesunuta licenční politika, která byla uplatňována v jednotlivých minitendrech dle jejich účelu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postup dle zákona č. 134/2016 Sb.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste, 72232000 Entwicklung von Transaktionsverarbeitungssoftware und kundenspezifischer Software, 72263000 Software-Implementierung, 72320000 Datenbankdienste, 72317000 Datenspeicherung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: MT091 - Sdílený informační systém TA ČR – etapa 3 - povinné obnovení soutěže
Beschreibung: Agenda změnových řízení projektů patří mezi komplexnější procesní agendy TA ČR. Při řešení podpořených projektů dochází ke změnám, které příjemci musí poskytovateli oznamovat nebo musí poskytovatele požádat o schválení zamýšlené změny. V posledních třech letech se počet podaných žádostí o změnu projektu stabilně pohyboval okolo 1200 ročně, což svědčí o potřebě úprav v průběhu realizace projektů. Běžně se v průběhu kalendářního roku podává průměrně 50 až 100 žádostí o změnu, nicméně v období měsíců října a listopadu dochází k výraznému nárůstu, kdy toto číslo stoupá až na přibližně 200 žádostí měsíčně. Tento skokový nárůst je obvykle způsoben nutností zpracovat přesuny rozpočtových prostředků mezi jednotlivými roky financování projektů, a to vše před podáním monitorovací zprávy. Byznysový TRS bude pro účely zpracování změnového požadavku spolupracovat zejména s těmito TRSy: ● Vyhlášení veřejné soutěže - poskytuje parametry Veřejné soutěže, které ovlivňují změny (např. určují, jaké typy organizací jsou povolené pro účastníky/příjemce). ● Podání návrhu programového projektu - poskytuje data podaných návrhů programových projektů spolu s UI pro jejich editaci pro potřeby změnového řízení (načtení formuláře přihlášky do UI změnového řízení). ● Uzavření smlouvy o poskytnutí podpory - změnové řízení může probíhat už v období uzavírání smlouvy o poskytnutí podpory, většina změn však probíhá po uzavření smlouvy. Tento TRS také poskytuje šablony a procesní zpracování aktualizací smluvní dokumentace a kontroly organizací, které do projektu přistupují po uzavření smlouvy o poskytnutí podpory. ● Správa expertů - na vyžádání poskytne vhodného experta a zajistí jeho zasmluvnění na vybranou činnost - hodnocení žádosti o změnu. ● Správa projektů - služba poskytuje data projektů a přejímá schválené změny dat projektů. ● Správa projektů - služba poskytuje data projektů a přejímá schválené změny dat projektů.
Interne Kennung: MT091 - Sdílený informační systém TA ČR – etapa 3 - povinné obnovení soutěže
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste, 72232000 Entwicklung von Transaktionsverarbeitungssoftware und kundenspezifischer Software, 72320000 Datenbankdienste, 72317000 Datenspeicherung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Inflační doložka - účastník je oprávněn, a to nejdříve po dvou letech účinnosti rámcové dohody, na každý rok ze zbývajících dvou let jednostranně zvyšovat cenu za služby poskytované na základě výběru v minitendru vyhlášeného na základě této rámcové dohody (pro potřeby tohoto odstavce jako “služby”), a to v případě, že procentuálně vyjádřená meziroční inflace oproti předchozímu roku převýší 2 %. V případě, že vznikne právo na zvýšení cen za poskytnuté služby dle této inflační doložky v prvním roce ze zbývajících dvou let, platí, že maximální nabídková cena uvedená v příloze č. 1 rámcové dohody se zvyšuje o míru inflace za předchozí rok. V případě, že vznikne právo na zvýšení cen za poskytnuté služby dle této inflační doložky v druhém roce ze zbývajících dvou let, platí, že maximální nabídková cena uvedená v příloze č. 1 rámcové dohody se zvyšuje o rozdíl meziroční inflace mezi prvním a druhým zbývajícím rokem, je-li takový číselně vyjádřený rozdíl vyšší než 0. Účastník je povinen při zvyšování cen za služby vycházet z oficiálních informací poskytovaných ČNB či Českým statistickým úřadem nebo jinou k tomu oprávněnou či pověřenou institucí. Navýšení musí přesně odpovídat procentuální hodnotě míry inflace stanovené institucí uvedenou výše, případně může být nižší. O zvýšení maximální nabídkové ceny je účastník povinen zadavatele informovat.