527276-2026 - Ergebnis
Rumänien – Mobiltelefondienste – Acord-cadru de servicii de telefonie mobilă (voce și date) și servicii de internet mobil, pentru toate unitățile M.A.I
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de servicii de telefonie mobilă (voce și date) și servicii de internet mobil, pentru toate unitățile M.A.I
Beschreibung: Initierea si derularea procedurii de achizitie se va realiza prin asocierea in comun a mai multor autoritati contractante,conform prevederilor art. 44 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Autoritatea contractantă achiziţionează pe bază de acord-cadru, servicii de telefonie mobilă (voce și date) și servicii de internet mobil, pentru toate unitățile M.A.I. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singura data, in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru clarificarile solicitate cu 18 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor, precizat la sectiunea I.3) Comunicare din fisa de date.
Interne Kennung: 4267095/2024/35,36
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64212000 Mobiltelefondienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord-cadru: Valoare minima estimată Acord-cadru (fără T.V.A)-28.821,66 lei Valoare minima estimată Acord-cadru (fără T.V.A)-5515,32 euro Valoare maximă estimată Acord-cadru (fără T.V.A.)-103,673.428,09 lei Valoare maximă estimată Acord-cadru (fără T.V.A.)-19.838.975,70 euro 1 Abonament GSM tip I -cantitate minima 38 -maxim 30,415 2 Abonament GSM tip II -cantitate minima38 -maxim24,578 3 Abonament GSM tip III -cantitate minima38 -maxim110,717 4 Abonament GSM tip IV -cantitate minima38 -maxim482,448 5 Abonament GSM tip V -cantitate minima38 -maxim1,038,586 6 Abonament GSM tip VI -cantitate minima38 -maxim125,126 7 Abonament SMS tip I -cantitate minima38 -maxim21,113 8 Abonament SMS tip II -cantitate minima38 -maxim6,749 9 Abonament SMS tip III -cantitate minima38 -maxim28,774 10 Abonament de internet mobil tip I -cantitate minima38 -maxim82,627 11 Abonament de internet mobil tip II -cantitate minima38 -maxim110,215 12 Abonament de internet mobil tip III -cantitate minima38 -maxim168,857 13 Abonament de internet mobil tip IV -cantitate minima38 -maxim507,574 14 Abonament IP STATIC -cantitate minima38 -maxim130,279 15 Abonament M2M -cantitate minima38 -maxim307,526 - cantitate minimă Acord cadru (38 de luni)- Anexa nr. 1.1 la documentatia de atribuire (denumirile si cantatile serviciilor estimate) -cantitate maximă Acord cadru (38 de luni)- Anexa nr. 1.1 la documentatia de atribuire (denumirile si cantatile serviciilor estimate) Contract subsecvent Valoare minimă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.)-1741.68 euro Valoare minimă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.)- 9101.58 lei Valoare maximă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.) -2.157.474,74 lei Valoare maximă estimată pentru cel mai mare contract subsecvent (fără T.V.A.)-412.854,96 euro 1 Abonament GSM tip I -cantitate minima12 -maxim516 2 Abonament GSM tip II -cantitate minima12 -maxim540 3 Abonament GSM tip III -cantitate minima12 -maxim1,200 4 Abonament GSM tip IV -cantitate minima12 -maxim10,800 5 Abonament GSM tip V -cantitate minima12 -maxim9,600 6 Abonament GSM tip VI -cantitate minima12 -maxim1,320 7 Abonament SMS tip I -cantitate minima12 -maxim600 8 Abonament SMS tip II -cantitate minima12 -maxim516 9 Abonament SMS tip III -cantitate minima12 -maxim600 10 Abonament de internet mobil tip I -cantitate minima12 -maxim2,292 11 Abonament de internet mobil tip II -cantitate minima12 -maxim4,788 12 Abonament de internet mobil tip III -cantitate minima12 -maxim1,080 13 Abonament de internet mobil tip IV -cantitate minima12 -maxim5,304 14 Abonament IP STATIC -cantitate minima12 -maxim3,600 15 Abonament M2M -cantitate minima12 -maxim12,000 -cantitate minimă cel mai mare contract subsecvent (12 de luni) - Anexa nr. 1.1 la documentatia de atribuire (denumirile si cantatile serviciilor estimate) -cantitate maximă cel mai mare contract subsecvent (12 de luni)- Anexa nr. 1.1 la documentatia de atribuire (denumirile si cantatile serviciilor estimate) Nota: 1. Detalierea valorilor estimate a acordului cadru si a celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr.1 si anexa nr.2 la Documentatia de atribuire. La calculul valorii estimate s-a considerat un curs de schimb B.N.R. de 1 Euro =4.9769 lei +marja de 5%=1 euro :5.2257 lei 2. Autoritatea contractanta nu are obligatia de a achizitiona servicii astfel incat sa acopere cantitatea maxima si/sau valoarea maxima a acordului-cadru.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72400000 Internetdienste