527278-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Udbud vedrørende 8 delaftaler af forsikringsydelser
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud vedrørende 8 delaftaler af forsikringsydelser
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af forsikringsydelser fordelt på følgende delaftaler: Delaftale 1 All risks forsikring, bygning, løsøre, driftstab Delaftale 2 Erhvervs- og produktansvar Delaftale 3 Arbejdsskadeforsikring Delaftale 4 Motorkøretøjsforsikring Delaftale 5 Rejseforsikring Delaftale 6 Kriminalitetsforsikring Delaftale 7 Cyberforsikring Delaftale 8 Sundhedsforsikring
Interne Kennung2
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: All risks forsikring, bygning og løsøre
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på all risks forsikring, bygning og løsøre.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Arbejdsskadeforsikring
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Motorkøretøjsforsikring
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Rejseforsikring
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på rejseforsikring.
Interne Kennung6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring.
Interne Kennung7
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7: Cyberforsikring
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på cyberforsikring.
Interne Kennung8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0008
TitelDelaftale 8: Sundhedsforsikring
BeschreibungDansk Retursystem A/S ønsker tilbud på sundhedsforsikring.
Interne Kennung9