2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa systemu do kompleksowego zarządzania i obsługi windykacyjnej dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Dostawa systemu do kompleksowego zarządzania i obsługi windykacyjnej dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. I) Zakres podstawowy umowy zawiera: 1. Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu opracowań analizy przedwdrożeniowej oraz wykonanie innych prac towarzyszących, niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia, jak na przykład: prace analityczne, projektowe, dokumentacja. 2. Opracowanie i wdrożenie systemu do kompleksowego zarządzania i obsługi windykacyjnej dla MZK. Dostarczony system ma zapewnić kompletne rozwiązanie w zakresie dochodzenia wierzytelności cywilnoprawnych, w tym moduł windykacji polubownej, sądowej i egzekucyjnej (komorniczej). 3. Opracowanie i wdrożenie Systemu zarządzającego Urządzeniami Kontrolerskimi i Kontrolerami. 4. Udzielenie bezterminowej licencji na rzecz Zamawiającego do Platformy. 5. Dostawa 11 Urządzeń Kontrolerskich wraz z aplikacją do kontroli biletów oraz generowania opłat dodatkowych (wraz z możliwością wydrukowania z oznaczeniem formy zapłaty (przelew) i wnoszenia opłat z wykorzystaniem Kart płatniczych, BLIK i innych instrumentów płatniczych. Karty SIM dostarczy Zamawiający. Na etapie Projektu systemu, strony uzgodnią rozwiązania docelowe: oparte o dedykowany APN lub zestawiony tunel VPN. 6. Zapewnienie przez Wykonawcę, w okresie wdrożenia oraz w okresie świadczenia usług płatniczych (na Urządzeniach Kontrolerskich, w zakresie wnoszenia opłaty dodatkowej za brak biletu/uprawnienia) i serwisowych (okres utrzymania), pełnej infrastruktury chmury obliczeniowej oraz licencje niezbędne do korzystania z usług chmurowych do obsługi Platformy. 7. Funkcjonowanie systemu w okresie utrzymania (w tym przeglądów gwarancyjnych, kosztów utrzymania dedykowanej bramki SMS, kosztów wynikających z umowy z Agentem rozliczeniowym) w ustalonej liczbie miesięcy. 8. Obowiązek przeniesienia (migracji) danych pasażerów z obecnie funkcjonującego systemu do obsługi windykacji do nowego systemu. Migracja powinna zostać przeprowadzona w sposób zapewniający kompletność przenoszonych danych, z zapewnieniem możliwości dokonywania (w procesie migracji i po jej zakończeniu) korekt, zmian w danych lub usunięć danych np. nieaktualnych linii, ulic itp. podczas wykonywania tego procesu. Ostateczny proces migracji winien być poprzedzony migracją (migracjami) testową, w celu weryfikacji poprawności i kompletności wykonania tego procesu. Obecnie Zamawiający wykorzystuje oprogramowanie Municom firmy PZI TARAN sp. z o.o. (Grupa R&G PLUS Sp. z o.o). Środowisko bazodanowe oparte jest o silnik DB2, posadowione jest na lokalnym serwerze Zamawiającego. Wszelkie dostępy do środowiska zostaną udzielone Wykonawcy po podpisaniu umowy. 9. Zapewnienie przez Wykonawcę dostępu do w pełni funkcjonalnego Systemu, umożliwiającego Zamawiającemu przeprowadzenie weryfikacji i odbioru w środowisku odzwierciedlającym warunki produkcyjne (środowisko szkoleniowo - testowe). 10. Szkolenie użytkowników Systemu wskazanych przez Zamawiającego. [Warunki utrzymania i gwarancji systemu] 11. Zapewnienie przez Wykonawcę przez okres od 36 do 60 miesięcy (wg kryterium oceny ofert) usług w odniesieniu do oprogramowania oraz wszystkich komponentów dostarczonych w ramach: 11.1. utrzymania Systemu do windykacji należności w okresie gwarancji, 11.2. zapewnienia gwarancji oraz wsparcia technicznego na System, 11.3. świadczenia usług serwisowych i usuwania wad, usterek i błędów Systemu w okresie gwarancji, 11.4. ponoszenia kosztów utrzymania dedykowanej bramki SMS do wysyłania wiadomości z Urządzeń Kontrolerskich (wezwań do zapłaty), 11.5. Świadczenie usług Wsparcia programistycznego w okresie obowiązywania umowy w ustalonej liczbie roboczogodzin, 12. Ponoszenie przez Wykonawcę kosztów działania systemu w okresie utrzymania (w tym przeglądów gwarancyjnych, kosztów łączności w ustalonej liczbie miesięcy. II. Zakres PRAWA OPCJI zawiera: dostawę dodatkowych Urządzeń Kontrolerskich w liczbie nie większej niż 10 sztuk, które będą jednakowe pod względem wszystkich cech i funkcjonalności jak Urządzenia Kontrolerskie dostarczone w zakresie podstawowym umowy. Szczegółowe postanowienia dotyczące uruchomienia prawa opcji zawierają projektowane postanowienia umowy tj. Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.P.11.D.2026.KB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub okoliczności wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2025 r. poz. 514). 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)2) i 4)7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Procedura przygotowania, składania, badania, oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty jest uregulowana przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w szczególności w Dziale V Zamówienia sektorowe.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: PRAWA OPCJI zawiera: dostawę dodatkowych Urządzeń Kontrolerskich w liczbie nie większej niż 10 sztuk, które będą jednakowe pod względem wszystkich cech i funkcjonalności jak Urządzenia Kontrolerskie dostarczone w zakresie podstawowym umowy. Szczegółowe postanowienia dotyczące uruchomienia prawa opcji zawierają projektowane postanowienia umowy tj. Załącznik nr 1 do SWZ.