2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt EU udbud om kontrakt vedr. af udvidelse af eksisterende DAS-løsning til Herlev Hospital
Beschreibung: Offentligt EU udbud om kontrakt vedr. af udvidelse af eksisterende DAS-løsning til Herlev Hospital samt service, overvågning, vedligeholdelse og support af Herlev Hospitals samlede DAS-løsning.
Interne Kennung: 26036188
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Udbudsloven §§56-57.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64200000 Fernmeldedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32500000 Fernmeldebedarf, 32510000 Drahtloses Fernmeldesystem, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32560000 Glasfasermaterial, 32570000 Kommunikationsanlage
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten rummer følgende optioner: Option 1: Konsolidering af DAS-løsninger Option 2: Udvidelse af frekvenser på DAS-løsninger