527357-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Furnizare diverse produse alimentare - 11 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare diverse produse alimentare - 11 loturi
Beschreibung: Furnizare alimente - 11 loturi - produse diverse - cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru/contractului subsecvent - conform sectiunii II.2 Lista de loturi. Contractele subsecvente vor fi atribuite, de regula, semestrial, in anumite situatii se pot incheia lunar/ trimestrial, functie de necesar si de alocatia bugetara cu aceasta destinatie. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor este de 18 zile. Autoritatea contractanta stabileste un singur termen in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP
Interne Kennung: 4068718/2025/20.03.01/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 – Cartofi
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 6.600 kg, cantitatea maxima acord cadru = 14.299 kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 26.400,00 lei si 57.196,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 1.100 kg, cantitatea maxima contract subsecvent = 6.600 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 4.400,00 lei si 26.400,00 lei
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 = Morcovi
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 1.800 kg, cantitatea maxima acord cadru = 3.900 kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 7.200,00 lei si 15.600,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 300 kg, cantitatea maxima contract subsecvent = 1.800 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 1.200,00 lei si 7.200,00 lei
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221112 Karotten
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 = Telina radacina
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 720 kg, cantitatea maxima acord cadru = 1.560 kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre: 4.320,00 lei si 9.360,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 120 kg, cantitatea maxima contract subsecvent = 720 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 720,00 lei si 4.320,00 lei
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221110 Wurzelgemüse
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 = Mere
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 1.500 kg, cantitatea maxima acord cadru = 3.252 kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 7.500,00 lei si 16.260,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 250 kg, cantitatea maxima contract subsecvent = 1.500 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 1.250,00 lei si 7.500,00 lei
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - mazare congelata
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 1.500 kg, cantitatea maxima acord cadru = 3.250kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 16.500,00 lei si 35.750,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 250 kg, cantitatea maxima contract subsecvent =1.500 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 2.750,00 lei si 16.500,00 lei
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 = Pateu de porc, 200 grame
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 1.500 buc, cantitatea maxima acord cadru = 3.251 buc; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 5,250,00 lei si 11.378,50 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 250 buc, cantitatea maxima contract subsecvent = 1.500 buc; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 875,00 lei si 5.250,00 lei
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131310 Pastete
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 = Miere poliflora, 20 grame
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 12.600 buc, cantitatea maxima acord cadru = 27.015 buc; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 8.820,00 lei si 18.910,50 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 2.100 buc, cantitatea maxima contract subsecvent = 12.600 buc; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 1.470,00 lei si 8.820,00 lei
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 = Orez
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 900 kg, cantitatea maxima acord cadru = 1.950 kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 6.300,00 lei si 13.650,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 150 kg, cantitatea maxima contract subsecvent = 900 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 1.050,00 lei si 6.300,00 lei
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15614100 Langkornreis
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9 = Ulei de palmier
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 300 litri, cantitatea maxima acord cadru = 650 litri; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 6.000,00 lei si 13.000,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 50 litri, cantitatea maxima contract subsecvent = 300 litri; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 1.000,00 lei si 6.000,00 lei
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0010
Titel: Lot 10 = Pulpe de pui, intregi cu spata - refrigerate
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 9.000 kg, cantitatea maxima acord cadru = 19.100kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 121.500,00 lei si 257.850,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 1.500 kg, cantitatea maxima contract subsecvent = 9.000 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 20.250,00 lei si 121.500,00 lei
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112130 Hühner
Los: LOT-0011
Titel: Lot 11 = Sunca presata din carne de porc
Beschreibung: Cantitatea minima acord cadru = 360 kg, cantitatea maxima acord cadru = 780 kg; Valoarea estimata acord cadru fara TVA intre : 7.920,00 lei si 17.160,00 lei; Cantitatea minima contract subsecvent = 60 kg, cantitatea maxima contract subsecvent = 360 kg; Valoarea estimata contract subsecvent fara TVA intre: 1.320,00 lei si 7.920,00 lei
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15551300 Joghurt