See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Samenaankoop asbestattesten
Beschreibung: Raamovereenkomst voor het opmaken van asbestattesten voor de inwoners van de gemeenten van Haviland alsook voor de gemeentelijke gebouwen in deze gemeenten en de gebouwen van Haviland. De opdracht is opgedeeld in vijf percelen: Perceel 1: Pajotteland: Pajottegem, Lennik, Pepingen, Roosdaal, Liedekerke, Ternat, Affligem Perceel 2: Luchthavenregio: Hoeilaart, Kampenhout, Machelen, Overijse, Steenokkerzeel, Vilvoorde, Zaventem Perceel 3: Zennevallei: Beersel, Halle, Sint-Pieters-Leeuw, Dilbeek, Asse Perceel 4: Brabantse Kouters: Grimbergen, Kapelle-op-den-Bos, Londerzeel, Meise, Merchtem, Opwijk, Zemst Perceel 5: Faciliteitengemeenten: Beersel, Kraainem, Wezembeek-Oppem, Sint-Genesius-Rode, Drogenbos, Linkebeek, Wemmel Het voorwerp van deze opdracht bestaat in hoofdzaak uit de opmaak van asbestinventarisattesten (hierna “asbestattesten”) voor burgers in het projectgebied van het lokaal bestuur. Met een project voor de groepsaankoop voor asbestattesten beoogt de gemeente burgers op een laagdrempelige manier aan een asbestattest te helpen. Alle gebouweigenaren met een gebouw tot 2001 zijn immers decretaal verplicht om een asbestattest op zak te hebben tegen 2032, ook wanneer er geen overdracht voor het gebouw voorzien is. Voor de hoofdmoot van deze opdracht beoogt het aanbestedende lokale bestuur dan ook de opmaak van asbestattesten los van verkoop. Verder in dit bestek wordt dit type van asbestattest een ‘generiek asbestattest’ genoemd. Daarnaast wordt via dit bestek aan gebouweigenaren met verbouwplannen eveneens de mogelijkheid voorzien om een asbestattest ikv de verbouwingen aan te vragen. Verder 'asbestattest verbouwing' genoemd. Het aanbestedende lokale bestuur zal een ruime communicatiecampagne in het projectgebied uitrollen die particuliere gebouweigenaars bewust maakt over de aanwezige asbestrisico’s van vandaag. Het lokaal bestuur sensibiliseert en informeert daarbij over het opsporen en wegnemen van asbestrisico’s aan de hand van zo’n generiek asbestattest. Hierbij zal het lokaal bestuur het belang en de waarde van een asbestattest los van verkoop extra in de verf zetten op maat van de burger die ook de komende jaren nog van plan is zijn huidige huis verder te bewonen samen met zijn gezin en niet van plan is doorgedreven te gaan renoveren. Het aspect ‘gezin’ zal daarbij ook extra onderstreept worden gezien jeugdige longen extra gevoelig zijn voor de blootstellingsrisico’s aan asbestvezels. Niet wachten tot 2032, maar vandaag al actie ondernemen zal daarin de meest prominente boodschap zijn. Aandachtspunten Het raamcontract beoogt een ruime hoeveelheid aan op te maken asbestattesten. Binnen dit bestek wordt dan ook de nadruk gelegd op capaciteit, kwaliteit en timing opdat de opdrachthouder asbestattesten kwalitatief en tijdig kan opleveren aan de burger die de bestelling plaatste. Het lokale bestuur voorziet in de bekendmaking van het aanbod waardoor het ook zijn imago hieraan voor een stuk koppelt. Het spreekt voor zich dat gemaakte afspraken rond termijnen dan ook absoluut verwacht worden na te komen. Dit omvat naast het tijdig naleven van alle opgelegde termijnen ook een correcte en professionele communicatie samen met de gevraagde kwalitatieve uitvoering en oplevering van deelopdrachten. De projectleider staat hiervoor garant en is ook altijd eerste aanspreekpunt. Het bestek is zo opgebouwd dat de opdrachthouder inschrijft met een vooraf heldere capaciteit op jaarbasis die hij ook effectief dient te behalen. De opdrachthouder moet in staat zijn om 100 deelopdrachten voor asbestattesten per jaar op te leveren. Eén asbestattest is daarbij één deelopdracht. Dit is meteen ook zijn maximumcapaciteit binnen deze opdracht per jaar. Eén jaar omvat een periode van 365 dagen vanaf eerste afname. Daaropvolgende opdrachten na dit aantal worden door de opdrachthouder niet meer aanvaard. De opdrachthouder signaleert het lokaal bestuur bij bereiken van 70% van zijn capaciteit zodat eventuele communicatie hierover tijdig gevoerd kan worden. Voor de toekenning van de deelopdrachten is er een cascadesysteem voorzien (art. 58 Wet, art. 49-50 KB Plaatsing). Voor de duidelijkheid: volgende vereisten zijn voor deze opdracht verplicht toe te passen. Het nodige aantal asbestdeskundigen moet vrijgemaakt kunnen worden om het grote aantal opdrachten te kunnen verwerken, ook in vakantieperiodes, ook wanneer de opdrachthouder andere opdrachten buiten dit bestek moet verwerken. De in de inventaris van dit bestek opgenomen hoeveelheden zijn puur indicatief om een prijsvergelijking mogelijk te maken. Haviland roept haar gemeenten jaarlijks op om deel te namen aan de samenaankoop. In 2025 nemen enkel de gemeenten Kampenhout, Steenokkerzeel, Kapelle-op-den-Bos, Grimbergen en Sint-Genesius-Rode deel.
Interne Kennung: PPP0KU-487/5059/124012.16
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Asbestattesten voor de gemeenten in de regio Pajottenland
Beschreibung: Dit perceel omvat de opmaak van asbestattesten voor de inwoners en gemeentelijke gebouwen van de gemeenten in de regio Pajotteland (uitz. Bever). Het voorwerp van deze opdracht bestaat in hoofdzaak uit de opmaak van asbestinventarisattesten (hierna “asbestattesten”) voor burgers in het projectgebied van het lokaal bestuur. Het projectgebied bestaat uit het volledige grondgebied van GEMEENTE(N) en de gebouwen die in dit projectgebied gelegen zijn. Bij publiceren van het bestek vermeldt de benchmarktool in JAAR voor lokale besturen alvast volgend percentage van niet-asbestveilige gebouwen: x% met y inwoners in GEMEENTE biedt dat alvast een indicatie van het potentieel aan deelopdrachten.
Interne Kennung: 124012.16_1
Los: LOT-0002
Titel: Asbestattesten voor de luchthavenregio
Beschreibung: Dit perceel omvat de opmaak van asbestattesten voor de inwoners en gemeentelijke gebouwen van de luchthavenregio. Het voorwerp van deze opdracht bestaat in hoofdzaak uit de opmaak van asbestinventarisattesten (hierna “asbestattesten”) voor burgers in het projectgebied van het lokaal bestuur. Het projectgebied bestaat uit het volledige grondgebied van GEMEENTE(N) en de gebouwen die in dit projectgebied gelegen zijn. Bij publiceren van het bestek vermeldt de benchmarktool in JAAR voor lokale besturen alvast volgend percentage van niet-asbestveilige gebouwen: x% met y inwoners in GEMEENTE biedt dat alvast een indicatie van het potentieel aan deelopdrachten.
Interne Kennung: 124012.16_2
Los: LOT-0003
Titel: Asbestattesten voor de regio Zennevallei
Beschreibung: Dit perceel omvat de opmaak van asbestattesten voor de inwoners en gemeentelijke gebouwen van de gemeenten in de Zennevallei. Het voorwerp van deze opdracht bestaat in hoofdzaak uit de opmaak van asbestinventarisattesten (hierna “asbestattesten”) voor burgers in het projectgebied van het lokaal bestuur. Het projectgebied bestaat uit het volledige grondgebied van GEMEENTE(N) en de gebouwen die in dit projectgebied gelegen zijn. Bij publiceren van het bestek vermeldt de benchmarktool in JAAR voor lokale besturen alvast volgend percentage van niet-asbestveilige gebouwen: x% met y inwoners in GEMEENTE biedt dat alvast een indicatie van het potentieel aan deelopdrachten.
Interne Kennung: 124012.16_3
Los: LOT-0004
Titel: Asbestattesten voor de regio Brabantse Kouter
Beschreibung: Dit perceel omvat de opmaak van asbestattesten voor de inwoners en gemeentelijke gebouwen van de gemeenten in de regio Brabantse Kouteri. Het voorwerp van deze opdracht bestaat in hoofdzaak uit de opmaak van asbestinventarisattesten (hierna “asbestattesten”) voor burgers in het projectgebied van het lokaal bestuur. Het projectgebied bestaat uit het volledige grondgebied van GEMEENTE(N) en de gebouwen die in dit projectgebied gelegen zijn. Bij publiceren van het bestek vermeldt de benchmarktool in JAAR voor lokale besturen alvast volgend percentage van niet-asbestveilige gebouwen: x% met y inwoners in GEMEENTE biedt dat alvast een indicatie van het potentieel aan deelopdrachten.
Interne Kennung: 124012.16_4
Los: LOT-0005
Titel: Asbestattesten voor de faciliteitengemeenten
Beschreibung: Opmaak van asbestattesten voor de gemeenten en de inwoners van de faciliteitengemeenten. Het voorwerp van deze opdracht bestaat in hoofdzaak uit de opmaak van asbestinventarisattesten (hierna “asbestattesten”) voor burgers in het projectgebied van het lokaal bestuur. Het projectgebied bestaat uit het volledige grondgebied van GEMEENTE(N) en de gebouwen die in dit projectgebied gelegen zijn. Bij publiceren van het bestek vermeldt de benchmarktool in JAAR voor lokale besturen alvast volgend percentage van niet-asbestveilige gebouwen: x% met y inwoners in GEMEENTE biedt dat alvast een indicatie van het potentieel aan deelopdrachten. Inwoners van faciliteitengemeenten moeten steeds kunnen worden geholpen in hun voorkeurstaal (NL/FR). Alle communicatie en ook de opmaak van de attesten moet gebeuren in de voorkeurstaal. De informatievergadering dient tweetalig te gebeuren.
Interne Kennung: 124012.16_5