527526-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen – Acord-cadru privind servicii de asigurări auto obligatorii de răspundere civilă - RCA
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru privind servicii de asigurări auto obligatorii de răspundere civilă - RCA
Beschreibung: Acord-cadru de prestare a serviciilor de asigurări auto obligatorii RCA pentru vehiculele din dotarea I.S.U. ”Dealul Spirii” București-Ilfov pe o perioada de 12 luni, necesare pentru respectarea legilor în vigoare privind circulaţia autovehiculelor pe drumurile publice
Interne Kennung: 3394974620263
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Autoritatea contractanta va incheia un acord-cadru de prestare a serviciilor de asigurare auto obligatorie - RCA pentru vehiculele din dotarea I.S.U. ”Dealul Spirii” București-Ilfov pe o perioada de 12 luni, asigurări necesare pentru respectarea legilor în vigoare privind circulaţia autovehiculelor pe drumurile publice. Prestarea serviciilor include și emiterea polițelor de asigurare. În derularea acordului-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, în limita fondurilor bugetare alocate. Ofertanții pot depune ofertă de preț detaliată pe fiecare marcă/ tip de vehicul, așa cum este solicitat de către autoritatea contractantă, conform cerințelor din Caietul de sarcini. În situația în care, după atribuirea acordului-cadru, fondurile alocate sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractantă nu-și asumă obligația de a achiziționa serviciile la valoarea (cantitatea) maximă prezentată în fișa de date a achiziției. Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate de servicii pe care autoritatea contractantă consideră că le va achiziționa ulterior, cantități care apar la nivelul documentației de atribuire a respectivului acord-cadru, autoritatea contractanta având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate în cadrul respectivului contract subsecvent. Serviciile și produsele (polițele) aferente prestării serviciilor ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime, așa cum sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru, respectiv ale contractelor subsecvente, sunt menționate în Caietul de sarcini. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor: 15 zile. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Cantităţi estimate minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru: Minim: 443 polițe Maxim: 482 polițe Cantităţi minime şi maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului cadru: Minim: 1 poliță Maxim: 379 polițe Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului cadru este de 1.630.747,89 lei
Interne Kennung: 1