527533-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi de laborator- Acord cadru pentru o perioada de 12 luni cu un singur operator economic . Orice operator economic interesat va depune oferta si poate adresa autoritatii contractante.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator- Acord cadru pentru o perioada de 12 luni cu un singur operator economic . Orice operator economic interesat va depune oferta si poate adresa autoritatii contractante.
Beschreibung: Reactivi de laborator - Acord cadru pentru o perioada de 12 luni cu un singur operator economic - orice Operator economic interesat in a depune oferta poate adresa Autoritatii contractante solicitari de clarificari pana in a 18-a zi inainte de data limita de depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari pana in a 11-a zi inainte de data limita de depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 10
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT VIDAS
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT VIDAS " Conform caietului de sarcin " VIDAS HELICOBACTER PYLORI IgG, VIDAS TPSA, VIDAS TSH, VIDAS FT4, VIDAS VITAMINA B12, VIDAS PROCALCITONINA(BRAMS), VIDAS HAV IG M, VIDAS ANTI TPO(ATPO), VIDAS TOTAL 25-OH VITAMINA D,
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT COADATA
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT COADATA "Conform caietului de sarcin " TROMBOPLASTINA 8*5ML Labitec, FIBRINOGEN R1-5*2ml/r24*25ml/R3/1*11ml-Labitec, PLASMA DE CONTROL NIVEL 1 , PLASMA DE CONTROL NIVEL 2 , STANDARD PLASMA LABITEC, CUPE COAGULARE CU AGITATOR SI CARD 500BUC/PUNGA-,
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BS 240
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BS 240 "Conform caietului de sarcin" CRP BS2 FOSFATAZA ALCALINA BS240, TGO BS240, TGP BS240, AMILAZA BS240, BILIRUBINA DIRECTA BS240, BILIRUBINA TOTALA BS240, CALCIU BS240, CREATIN KINAZA BS240, CREATIN KINAZA MB BS 240, CREATININA BS240, GAMMAGT BS240, GLUCOZA BS240, HDL COLESTEROL DIRECT BS240, LACTAT DEHIDROGENAZA BS240, LDL COLESTEROL BS240, MAGNEZIU BS240, COLESTEROL TOTAL BS240, TRIGLICERIDE BS240, PROTEINE TOTALE BS240, ACID URIC BS240, UREE BS240, FIER BS240, MULTICALIBRATOR B240, CALIBRATOR LIPIDE BS240, CK MB CALIBRATOR BS240, SER CONTROL BIOCHIMIE VALORI NORMALE BS240, SER CONTROL BIOCHIMIE VALORI PATOLOGICE BS240, DETERGENT CD 80 BS240,
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT ANALIZOR GAZE EDAN
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT ANALIZOR GAZE EDAN " Conform caietului de sarcin " CALIBRATOR CP 100 CARTUS TESTARE BG 10
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARATUL MINDRAY BS 600
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARATUL MINDRAY BS 600 " Conform caietului de sarcin" FOSFATAZA ALCALINA BS 600, TGO/AST BS 600, AMILAZA/αAMILAZA BS 600, TGP/ALT BS 600, BILIRUBINA DIRECTA BS 600, BILIRUBINA TOTALA BS 600, CALCIU BS 600, CREATIN KINAZA BS 600, CREATIN KINAZA MB BS 600, CREATININA BS 600, CRP BS 600, GAMMA GT BS 600, GLUCOZA BS 600, HDL COLESTEROL DIRECT BS 600, LACTAT DEHIDROGENAZA BS 600, LDL COLESTEROL BS 600, MAGNEZIU BS 600, FOSFOR BS 600, COLESTEROL TOTAL BS 600, TRIGLICERIDE BS 600, PROTEINE TOTALE BS 600, ACID URIC BS 600, UREE BS 600, FIER BS 600, LIPAZA BS 600, HEMOGLOBINA GLICOZILATA BS 600, ALBUMINA BS 600, FERITINA BS 600, ASO II BS 600, FACTOR REUMATOID BS 600, IgA-BS 600, IgM-BS 600, IgG-BS 600, MICROALBUMINA BS 600, D DIMERI BS 600, MALB CALIBRATOR BS 600, MALB CONTROL BS 600, MULTICALIBRATOR BS 600, CALIBRATOR LIPIDE BS 600, CALIBRATOR PROTEINE SPECIFICE BS 600, ASO/CRP/RF II CONTROL BS 600 , CK MB CALIBRATOR BS 600, CALIBRATOR HBA1C BS 600, CALIBRATOR ASO II BS 600, CONTROL HBA1C NIVEL NORMAL BS 600, CONTROL HBA1C NIVEL PATOLOGIC BS 600, D DIMERI CONTROL BS 600, SER CONTROL BIOCHIMIE VALORI NORMALE BS 600, SER CONTROL BIOCHIMIE VALORI PATOLOGICE BS 600, REAGENT KIT ISE CAL A&B WASTE BS 600, DETERGENT CD 80 BS 600,
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT CARETIUM
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT CARETIUM " Conform caietului de sarcin" PACHET ISE, Soluție pentru controlul intern de calitate cu valori de referință, Soluție de spălare zilnică pentru analizorul de electroliți,
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY CL 1000
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY CL 1000 "Conform caietului de sarcin" FREE T4 CL 1000, TSH CL 1000, TPSA CL 1000, CORTISOL CL 1000, ANTI -TPO CL 1000, PARATHORMON CL 1000, AFP CL 1000, CEA CL 1000, CA 125 CL 1000, CA 15-3 CL 1000, FREE PSA CL 1000, CA 19-9 CL 1000 , PROCALCITONINA CL 1000, ACID FOLIC CL 1000, VITAMINA B12 CL 1000, TROPONINA I CL 1000, 25-OH VITAMINA D CL 1000, ACID FOLIC CALIBRATOR CL 1000, VITAMINA B12 CALIBRATORV CL 1000 , FT4 CALIBRATOR CL 1000 , TSH CALIBRATOR CL 1000, TPSA CALIBRATOR CL 1000, Cortizol CALIBRATOR CL 1000, ATPO CALIBRATOR CL 1000, TROPONINA I CALIBRATOR CL 1000, 25-OH VITAMIN D CALIBRATOR CL 1000, AFP CALIBRATOR CL 1000, CEA CALIBRATOR CL 1000, CA 15-3 CALIBRATOR CL 1000, CA 125 CALIBRATOR CL 1000, CA 19-9 CALIBRATOR CL 1000, PTH CALIBRATOR CL 1000, PCT(PROCALCITONINA) CALIBRATOR CL 1000, FREE PSA CALIBRATOR CL 1000, THYROID FUNCTION MULTICONTROL LOW CL 1000, THYROID FUNCTION MULTICONTROL HIGH CL 1000, TUMOR MARKER MULTICONTROL LOW CL 1000, TUMOR MARKER MULTICONTROL HIGH CL 1000, MULTI IMMUNOASSAY CONTROL LOW CL 1000, MULTI IMMUNOASSAY CONTROL HIGH CL 1000, Anti tyroid antibodies low CL 1000, Anti tyroid antibodies high CL 1000, Cardiac marker multicontrol low CL 1000, Cardiac multicontrol high CL 1000, METABOLIC MULTICONTROL LOW CL 1000, METABOLIC MULTICONTROL HIGH-CL 1000 , PCT CONTROL LOW CL 1000, PCT CONTROL HIGH CL 1000, SUBSTRATE SOLUTION CL 1000 , WASH BUFFER CL 1000, SAMPLE DILUENT(MANUAL) CL 1000, SAMPLE DILUENT(AUTO) CL 1000, DETERGENT CD 80 CL 1000 ,
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BC 5390
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BC 5390 "Conform caietului de sarcin" M-53 D DILUENT MINDRAY BC 5390, M-5 LEO (I )LYSE MINDRAY BC 5390, M-5 LEO (II )LYSE MINDRAY BC 5390, M-53 LH LYSE MINDRAY BC 5390, Probe cleanser MINDRAY BC 5390, Set sange de control 5 DIFF (1 fl normal, 1 fl patologic low , 1fl patologic high)-MINDRAY BC 5390, Sange de calibrare CBC-Cal Plus MINDRAY BC 5390,
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: ACHIZITIE REACTVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BC 5390 CRP
Beschreibung: ACHIZITIE REACTVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BC 5390 CRP "Conform caietului de sarcin" M-53 D DILUENT MINDRAY BC 5390 CRP, M-5 LEO (I )LYSE MINDRAY BC 5390 CRP, M-5 LEO (II )LYSE MINDRAY BC 5390 CRP,, M-53 LH LYSE MINDRAY BC 5390 CRP, Probe cleanser(solutie spalare) MINDRAY BC 5390 CRP, Set sange de control 5 DIFF (1 fl normal, 1 fl patologic low , 1fl patologic high)MINDRAY BC 5390 CRP, Sange de calibrare CBC-Cal Plus MINDRAY BC 5390 CRP,
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat :Analizor automat de coagulare ACL ELITE PRO
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat :Analizor automat de coagulare ACL ELITE PRO "Conform caietului de sarcin" FACTOR DILUENT ACL ELITE PRO, CLEANING SOLUTION (CLEAN A) ACL ELITE PRO, CLEANING AGENT (CLEAN B) ACL ELITE PRO , ROTORS ACL ELITE PRO, RECOBIPLASTIN 2G ACL ELITE PRO, WASH-R ACL ELITE PRO , APTT ACL ELITE PRO, , FIBRINOGEN CLAUSS ACL- ELITE PRO, "CONTROL ASSAYED NORMAL ACL ELITE PRO.", CONTROL ASSAYED LOW-- ACL ELITE PRO,. CONTROL ASSAYED HIGH ACL ELITE PRO, PLASMA DE CALIBRARE ACL ELITE PRO, CUPE PROBE(0,5ml) ACL ELITE PRO ,
Los: LOT-0011
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat :Analizor semiautomat de urina URILYZER 100
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat :Analizor semiautomat de urina URILYZER 100 "Conform caietului de sarcini" - la sublotul 1- (11.1) - 150 stripuri/kit in loc de 100stripuri/kit STRIPURI COMBISCREEN 11SYS PLUS URILYZER 100, COMBISCREEN DIP CHECK URILYZER 100,
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat: Analizor automat de urina MINDRAY EU 5600
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat: Analizor automat de urina MINDRAY EU 5600 " Conform caietului de sarcin" STRIPURI URINA 11 PARAMETRI (100 /FLACON) MINDRAY EU 5600 REACTIV SPALARE MINDRAY EU 5600 CONTROL URINAR LEVEL1&2 MINDRAY EU 5600 PROBE CLEANSER 50ML-reactiv de spalare la inchiderea aparatului MINDRAY EU 5600
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: ACIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat: Analizor TIP POINT OF CARE WESAIL
Beschreibung: ACIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat: Analizor TIP POINT OF CARE WESAIL"Conform caietului de sarcin" TRIPLU TEST WESAIL, NT-PRO BNP WESAIL, D-DIMERI WESAIL, CRP/HS CRP WESAIL,
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL Aparat : Analizor MNCHIP
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL Aparat : Analizor MNCHIP "Conform caietului de sarcin " PANEL BIOCHIMIE USCATA IV MNCHIP, PANEL ELECTROLITI MNCHIP,
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBILI CU Aparat: MINDRAY BC 5150
Beschreibung: ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBILI CU Aparat: MINDRAY BC 5150 " Conform caietului de sarcin" DILUENT MINDRAY BC 5150, LH LYSE MINDRAY BC 5150, LYSE DIFF MINDRAY BC 5150, Probe cleanser MINDRAY BC 5150, Set sange de control 5 DIFF (1 fl normal, 1 fl patologic low , 1fl patologic high MINDRAY BC 5150, Sange de calibrare CBC-Cal Plus MINDRAY BC 5150,
Interne Kennung: 15