See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Stacji Dializ Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej
Beschreibung: dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Stacji Dializ
Vorherige Bekanntmachung: 647909-2025
Interne Kennung: ZP/PN/41/07/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 4. Istotne informacje dotyczące postępowania 1. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zostanie zastosowana tzw. "odwrócona kolejność oceny ofert", o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 3. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 5. Zamawiający nie przewiduje w niniejszym postępowaniu wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 ustawy PZP. 6. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy pakiet jest do osobnego rozpatrywania. W danym pakiecie należy zaoferować cały asortyment zawarty w Załączniku Nr 1. Liczba zadań: 18. Uwaga: Zamawiający nie przewiduje możliwości wydzielenia pozycji z danego pakietu do osobnego rozpatrywania, bądź łączenia pakietów i pozycji z danego pakietu. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, o których mowa w art. 92 ustawy PZP. 8. Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy PZP. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, a w szczególności koszty sporządzenia oferty, pokrywa Wykonawca. 12. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w pkt 13 SWZ. 13. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 14. Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą wyłącznie z uwzględnieniem waluty polskiej. 15. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego w Załączniku Nr 1 do SWZ, bez prawa do roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę. 16. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od dnia zrealizowania zamówienia. 8. Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków oraz podstawy wykluczenia z postępowania Zamawiający ustala następujące warunki udziału w postępowaniu odpowiednio w zakresie: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2. Uprawnień do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Zamawiający uzna, że warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca posiada zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w myśl przepisów ustawy z dnia 06.03.2018 r. Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 236 ze zm.) lub złoży oświadczenie, iż zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620), nie jest wymagane posiadanie koncesji na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej do obrotu wyrobami medycznymi zaoferowanymi w postępowaniu. Wykonawca ma obowiązek posiadania stosownych zezwoleń, pozwoleń, zgód, zgłoszeń, koncesji, licencji, itp. zwanych dalej "zezwoleniami" przez cały okres trwania umowy oraz ich okazywania Zamawiającemu na każde jego wezwanie. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 5. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ustawy PZP oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 6. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy O szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, oraz spełniających przesłanki z art. 7, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP. 7. Na podstawie art. 1 Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczających dostęp Wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031, wyklucza się z niniejszego postępowania wszystkich Wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej. 8. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na podstawie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33181000 Ausrüstung für Nierendialyse, 33141324 Dialysenadeln, 33141220 Kanülen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Igły do hemodializy z systemem zabezpieczenia igły (przeciwzakłuciowym)
Beschreibung: 2 pozycje asortymentowe
Interne Kennung: pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33181000 Ausrüstung für Nierendialyse, 33141324 Dialysenadeln
Los: LOT-0006
Titel: Dializatory niskoprzepływowe do hemodializy - poliamiksowe
Beschreibung: 1 pozycja asortymentowa
Interne Kennung: pakiet nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33181000 Ausrüstung für Nierendialyse
Los: LOT-0009
Titel: Cewnik dwuświatłowy, prosty, udowy, czasowy - do hemodializy
Interne Kennung: pakiet nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33181000 Ausrüstung für Nierendialyse, 33141220 Kanülen
Los: LOT-0010
Titel: Zestaw linii do dializy dwuigłowej do aparatów firmy GAMBRO
Interne Kennung: pakiet nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Cewnik dwuświatłowy, typu "J", szyjny, czasowy - do hemodializy
Interne Kennung: pakiet nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Zestaw linii do dializy dwuigłowej do aparatu DIALOG PLUS EVOLUTION firmy B\Braun A
Interne Kennung: pakiet nr 12