See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Orvosi műszerbeszerzés - Újra
Beschreibung: 1) Mezőkövesd Járás összlakosságát érintő járóbeteg szakellátást nyújtó intézmény egészségügyi eszközeinek fejlesztése a Versenyképes Járások program keretében. 2) Ajánlatkérő beszerzési igénye a fejlesztési projekt keretében az alábbi eszközöket, termékeket foglalja magába: 1. Ajánlati rész: Fogászati eszközök beszerzése -Digitális fogászati panorámaröntgen beszerzése 1 db -Fogászati fali karos röntgen berendezés 1 db 2. Ajánlati rész: Képalkotó berendezés beszerzése -Teljes test röntgen berendezés 1db -Nagyfelbontású leletező munkaállomás 1 db 3. Ajánlati rész: Szemészeti eszközök beszerzése -Látótér vizsgáló berendezés 1 db -Szemészeti diagnosztikai lencse 1 db 4. Ajánlati rész: Kis értékű eszközök beszerzése -Hőlégsterilizáló berendezés 1 db -Vízdesztilláló berendezés 1 db -Vonalkód nyomtató 1 db -Elektrokauter készülék 1 db 5. Ultrahang -Ultrahang készülék 1 db 3) Ajánlatkérő az Ajánlattételi felhívásban és a műszaki dokumentációban rögzített szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás vagy típus helyett azzal műszakilag, funkcionalitás és minőség szerint egyenértékű megajánlást is elfogad, az Ajánlattételi felhívásban és Dokumentációban előforduló gyártmány, vagy típus megnevezés a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Bármely típus vagy gyártmány megjelölés a „vagy azzal egyenértékű” megjelöléssel értendő. Az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia és a megfelelő dokumentumokkal alátámasztania szükséges. (321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdése). A terméktulajdonságok pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára. 4) A beszerzendő termékekkel kapcsolatos további információkat a Közbeszerzési Dokumentáció részét képező műszaki specifikációs táblázatok tartalmazzák. 5) Egyéb elvárások valamennyi ajánlati rész esetében: 5.1. Nyertes ajánlattevő feladata a megajánlott termékek leszállítása, telepítése, üzembe helyezése és/vagy rendszerbe állítása valamennyi rész esetében. Kezelő személyzet betanítása az alábbiak szerint: 1. rész (mindkét termék): 4 fő részére a termék gyártójának előírása szerinti időtartamban. A betanítást magyarul személyes jelenléti képzés keretében szükséges elvégezni. 2. rész: teljes test röntgen berendezés 4 fő/ leletező munkaállomás esetében 4 fő részére, a termék gyártójának előírása szerinti időtartamban. A betanítást magyarul személyes jelenléti képzés keretében szükséges elvégezni. 3. rész: kizárólag a látótér vizsgáló berendezés esetében 1 fő részére a termék gyártójának előírása szerinti időtartamban. A betanítást magyarul személyes jelenléti képzés keretében szükséges elvégezni. 4. rész: hőlégsterilizáló berendezés esetében 2 fő / vízdesztilláló berendezés esetében 4 fő / vonalkód nyomtató berendezés 3 fő / sebészeti vágó berendezés esetében 3 fő részére, a termék gyártójának előírása szerinti időtartamban. A betanítást magyarul személyes jelenléti képzés keretében szükséges elvégezni. 5. rész: ultrahang berendezés 1 fő részére a termék gyártójának előírása szerinti időtartamban. A betanítást magyarul személyes jelenléti képzés keretében szükséges elvégezni. 5.2. A megajánlott termékeknek az ajánlat beadásának időpontjában rendelkezniük kell érvényes gyártói EK megfelelőségi nyilatkozattal, továbbá magasabb kockázati osztályba sorolt termékek esetében: CE megfelelőség értékelési tanúsítvánnyal, mely szerint a termék megfelel az orvostechnológiai eszközökről szóló 4/2009 (III.17.) EüM. rendeletben, és 8/2003. (III. 13.) ESzCsM rendeletben, illetve a 93/42/EEK, 98/79/EK orvosi eszközökre vonatkozó irányelvekben megfogalmazott alapelveknek, figyelemmel az Európai Parlament és a Tanács (Eu) 2017/745 rendeletére is. A dokumentumokat Ajánlattevőnek az ajánlat részeként szükséges csatolni. 5.3. Ajánlattevő ajánlatában csatolja a kitöltött, dátummal és cégszerűen aláírással ellátott ártáblázatot. A kitöltött ártáblázatot az ajánlat részeként, .pdf és szerkeszthető (.xls) formában is szükséges benyújtani! Tartalomeltérés esetén a pdf dokumentum irányadó. 5.4. Ajánlatkérő az ajánlatok összehasonlíthatósága érdekében word formátumú specifikációs táblázatot készített. A szakmai ajánlatot ezen specifikációs táblázat kitöltésével szükséges megadni. A táblázatban a terméktulajdonságok mellett rögzíteni kell -a megajánlott eszköz nevét, -gyártóját, -származási helyét, és -meg kell jelölni a termék konkrét típusát. Egyedi gyártású termék tényét szintén a specifikációs táblázatban szükséges rögzíteni. 5.5. Amennyiben Ajánlattevő nem a megajánlott termék gyártója, úgy a specifikációs táblázatban rögzített megajánlások alátámasztását az adott termék gyártója, vagy a termék forgalmazója által aláírt termékleírással/termékadatlappal szükséges igazolni. Amennyiben a termékleírás, termékadatlap nem tartalmazza a specifikációs táblázat szerint vizsgálandó valamely terméktulajdonságot, vagy a specifikációs táblázatban rögzített terméktulajdonság és az adatlap között ellentmondás merül fel, úgy a termék gyártójától, vagy a termék forgalmazójától származó cégszerű nyilatkozattal szükséges a terméktulajdonságot igazolni. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy forgalmazó által kiállított/aláírt termékleírás/termékadatlap, vagy nyilatkozat esetén csatolandó az ajánlattétel időpontjában érvényes, a termék gyártójától származó - a forgalmazási jogosultságot alátámasztó - igazolás/nyilatkozat. 5.6. Ajánlattevő köteles benyújtani nyilatkozatát arról, hogy az általa benyújtott valamennyi tanúsítvány/azzal egyenértékű dokumentum/gyártói megfelelőségi nyilatkozat az ajánlattétel időpontjában érvényes. (EKR Űrlap)
Vorherige Bekanntmachung: 195257-2025
Interne Kennung: EKR000531322026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő valamennyi rész tekintetében a legjobb ár/érték arányt tartalmazó ajálnat értékelési szempontja szerint értékeli az ajálnatokat.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Fogászati eszközök beszerzése
Beschreibung: 1) 1. ajánlati rész: Fogászati eszközök beszerzése az alábbiak szerint - Digitális fogászati panorámaröntgen beszerzése 1 db Fogászati 2D röntgenvizsgálatra alkalmas készülék Állapotjelző fény (piros-hiba, kék-alapállapot, zöld-exponálásra kész, sárga-exponálás alatt) Részegységei min.: alapgép, koponyavizsgáló áll és harapási sablontartó, orr alatti és koponyavizsgáló tartó, panorámakép érzékelő, teleröntgen kefalométer, kiegészítő padlóhoz rögzítő, távoli felvétel indító sugárgomb Fogatlan páciensek számára harapási sablon szállítása, egyszer használatos betéttel Panoráma vizsgálat esetén STANDARD üzemmódban a szkennelési idő: maximum 20 másodperc A teljes fogsor és ATM (temporomandibuláris) nézetet végrehajtja; a gyermek verzióban a gyermek morfológiájához alkalmazkodik és max. 15 másodpercig tartson 3D tomográfiai vizsgálattal történő bővítési lehetőség A szükséges legalacsonyabb sugárterhelés automatikus beállítása a páciens neme és születési dátuma (kora) alapján Fel és lefelé állítható motoros magasságállítású oszlop a különböző méretű páciensekhez Teljes röntgen egység felemelt maximális oszlopmagasság állapotban: maximum 2500 mm Röntgen alapterülete kefalometrikus egységgel: maximum 1700x2100 mm Röntgen generátor jellemzők Generátor feszültség: min. 60 – 85 KV tartományt is magában foglaló tartományban Generátor feszültséges max. 1 kV-os lépéssel állítható Anód áram: min. 4 – 10 mA tartományban állítható automatikusan vagy kézzel választható 1 mA lépésekben Röntgen cső jellemzők Fókusz mérete: max 0,5 mm Detektorok Panoráma érzékelő, detektor jellemzők (PAN) Teleröntgen / Kefalometria érzékelő, detektor jellemzők (CEPH) Vezérlés Gép konzolon min. 10” méretű érintőképernyős kijelző (Touchscreen) Az érintő képernyőn elérhető funkciók min.: - Aktuális vizsgálati képernyő ikon - Műszaki tényezők beállítása - ATM és CEPH vizsgálati beállítások Röntgen vezérlő munkaállomás/számítógép 1 db Röntgenkép megjelenítés és mentés - alap szoftver használata 2D (legalább panoráma és kefalometriás) vizsgálatokhoz - páciens vagy másik kezelőorvos számára, akkor az alap szoftver automatikusan segíti egy DVD vagy USB létrehozásában - a röntgen felvételek exportálása standard formátumban (DICOM 3.0) Egyéb elvárások: - Magyar nyelvű elektronikusan kereshető felhasználói kézikönyv biztosítása a berendezés leszállításakor, - Illesztés és kommunikáció kialakítása a helyi HIS rendszerrel külön díjazás nélkül. - Illesztés a helyi PACS rendszerhez külön díjazás nélkül. - Az elkészült felvételek automatikus küldése a helyi PACS rendszerbe (A készüléknek biztosítaniuk kell a DICOM és a HL7 szabványok szerinti integrációt. Képeseknek kell lenniük a képek PACS szerverre küldésére, illetve munkalisták kezelésére a PACS szerveren keresztül.) - Ajánlattevő feladata, hogy kiépítse röntgen berendezések közötti biztonságos működtetést elősegítő „váltókapcsolót”, mely azt a célt szolgálja, hogy a berendezések egy időben nem használhatóak a helyiségen belül. A kiépítéssel kapcsolatos műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. - Fogászati fali karos röntgen berendezés 1 db Min. 30cm-es hosszabbító karral szerelt verzió A flexibilis / több irányba mozgatható karnak köszönhetően könnyen pozícionálható Digitális szenzorral is használható Állítható filmérzékenység Fogtípus beállítási lehetőség Automata és kézi beállítások elérhetők Felnőtteknél és gyermekeknél is használható Csőfeszültség: min. 70 kV Csőáram: min. 3,5 mA Fókuszpont: min. 0,4 mm Expozíciós idő max.: 25 mAs Szállítandó tartozék: Állítható magasságú páciens szék Háttámla magassága állítható Gördíthető kivitel Min. 120 kg terhelhetőségű Sugárvédelmi paraván Min. 80 x 190 cm Ólomüveg betekintőablakkal Képlemez scanner Vezeték nélkül kommunikál Kis méretű kialakítás Szék mellett használható Teljesen automatizált működés (automatikus nyitás, képlemez méret felismerés, szkennelés, törlés és kiejtés) Érintőképernyős kivitel 2) Ajánlatkérő az Ajánlattételi felhívásban és a műszaki dokumentációban rögzített szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás vagy típus helyett azzal műszakilag, funkcionalitás és minőség szerint egyenértékű megajánlást is elfogad, az Ajánlattételi felhívásban és Dokumentációban előforduló gyártmány, vagy típus megnevezés a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Bármely típus vagy gyártmány megjelölés a „vagy azzal egyenértékű” megjelöléssel értendő. Az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia és a megfelelő dokumentumokkal alátámasztania szükséges. (321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdése). A terméktulajdonságok pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára.
Interne Kennung: EKR000531322026/1
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Los: LOT-0002
Titel: Képalkotó berendezés beszerzése
Beschreibung: 1) 2. ajánlati rész: Képalkotó berendezés az alábbiak szerint Teljes test röntgen berendezés 1 db A készülék és tartozékainak gyártási ideje 2025-nél nem régebbi Páciensasztal Padlóra szerelt és nem mobil kialakítású páciens asztal Asztallap magassága motorikusan állítható Asztallap mérete: Min. 80x220 cm Asztallap teherbírása: Min. 300 kg Asztallap keresztirányú mozgás: Min. 20 cm Asztallap hosszirányú mozgás: Min. 82 cm Vizsgálóasztal legalacsonyabb pozíciója: Max. 60 cm Vizsgálóasztal motorikus mozgástartománya: Min. 30 cm Autotracking: a detektor követi a röntgencső mozgását Padlóra szerelt csőtartó oszlop Röntgencső vertikális mozgástartománya, Min. 145 cm Röntgencső hosszirányú mozgástartománya: Min. 200 cm Rtg. cső elfordíthatósága vízszintes tengely mentén: Min. +/-130° Rtg. cső elfordíthatósága függőleges tengely mentén: Min. +/-180° Autotracking: röntgencső követi a detektor mozgását az asztali buckyban és a fali buckyban Motoros mozgatás a röntgencső függőleges mozgatásakor A csőtartón lévő érintőkijelzős LCD konzol: min. 10” A csőtartón lévő érintőképernyős kijelzőn legalább az SID, kVp, mAs, paciens adatok (név, születési idő) megjelenítve vannak. kVp, mAs állítható. Távfellvételi állvány Fixen padlóra szerelt távfelvételi állvány Függőlegesen álló detektor- középpontjának magassága a padlótól mérve: max. 29 cm Bucky függőleges mozgási tartománya: min. 140cm 3 mezős AEC kamra Röntgengenerátor Névleges teljesítmény: Min. 65 kW kV tartomány: Min. 40-150 kV mAs határok: Min. 0,5 – 630 mAs mA tartomány: Min. 10-800 mA Beépített protokollok száma: Min. 500 db Beépített DAP Röntgencső, kollimátor Anód fordulatszám Min. 9500 / perc Kis fókusz mérete Max. 0,6 mm Nagy fókusz mérete Max. 1,3 mm Anód hőkapacitása Min. 300 kHU Csőbúra hőkapacitása Min. 1200 kHU RDSR (Radiaton Dose Structured Report) az egyes felvételekhez kapcsolódó páciensdózis adatok automatikusan továbbításra kerülnek a PACS rendszerbe LED technológiás mezőfény Kollimátor kiforgathatósága Min. +/-45° Automatikus és manuális kollimátor kontroll Wireless flat detektor 1 Wireless Direkt digitális detektor Detektorok mérete: Min 42 cm x 42 cm A detektorok felcserélhetőek (kompatibilisek) az állvány és az asztal között Pixel mérete: Max. 140 µm (Értékelési szempont, előny a kisebb érték! Legkedvezőbb érték 100 µm vagy kisebb) Jel mintavételezési AD konverzió: Min. 16 bit Szcintillátor anyaga Cézium-jodid A detektor súlya: Max. 5 kg DQE @ 0lp/mm: Min 69% Detektor terhelhetősége: Min. 300 kg Detektor pixel mátrix: Min. 3000x3000 Detektor töltése automatikusan történik a buckyban Wireless flat detektor 2 Wireless Direkt digitális detektor Detektorok mérete: Min 42 cm x 42 cm A detektorok felcserélhetőek (kompatibilisek) az állvány és az asztal között Pixel mérete: Max. 140 µm (Értékelési szempont, előny a kisebb érték! Legkedvezőbb érték 100 µm vagy kisebb) Jel mintavételezési AD konverzió: Min. 16 bit Szcintillátor anyaga Cézium-jodid A detektor súlya: Max. 5 kg DQE @ 0lp/mm: Min 69% Detektor terhelhetősége: Min. 300 kg Detektor pixel mátrix: Min. 3000x3000 Detektor töltése automatikusan történik a buckyban Képfeldolgozás, vezérlés Előnézeti kép megtekintése, max. 4 másodperc Teljeskörű DICOM 3.0 kompatibilitás megléte: Modality Worklist, MPPS, Storage, Storage commitment, Query/Retrieve, print Adathordozó csere: CD / DVD vagy USB – DICOM képek exportálása és importálása. Min 21” képernyős vezérlőfelület Post processing funkciói: min. ablakozás, elforgatás, nagyítás, feliratozás Képfeldolgozáshoz használt mesterséges intelligencia szoftver Egyéb Távszervíz lehetősége Elektromos kapcsolószekrény Gyárilag integrált live streaming kamera a pozícionálás megkönnyítésére, melynek segítségével megtekinthető a kollimáció által meghatározott terület A funkció, amely lehetővé teszi a kollimáció vetületének megjelenítését a páciensről készült videoképre, hogy segítse a pozicionálást, ezáltal csökkenti a hibásan készült felvételek számát A páciens megnyitásának és vizsgálat elindításának lehetősége a munkalistáról a csőtartó érintőképernyős kijelzőjén a vizsgálati helységben a páciens mellett (Előny a funkció megléte!) A készülék bővíthető legyen a gyártó által dedikált képösszefűző szoftverrel. Opcionális tartozék: Asztalra szerelhető detektortartó állvány Egyebek: -Magyar nyelvű elektronikusan kereshető felhasználói kézikönyv biztosítása a berendezés leszállításakor -Illesztés és kommunikáció kialakítása a helyi HIS rendszerrel külön díjazás nélkül. -Illesztés a helyi PACS rendszerhez annak minden költségévelkülön díjazás nélkül. -Az elkészült felvételek automatikus küldése a helyi PACS rendszerbe. (A készüléknek biztosítaniuk kell a DICOM és a HL7 szabványok szerinti integrációt. Képeseknek kell lenniük a képek PACS szerverre küldésére, illetve munkalisták kezelésére a PACS szerveren keresztül.) - Nagyfelbontású leletező munkaállomás 1 db Gyári építésű munkaállomás (Ajánlatkérő elfogadja olyan gyári építésű munkaállomás megajánlását, amely nem azonos a megajánlásra kerülő röntgen berendezés gyártójával.) Processzor min. I5-9500 (3GHz) Operatív memória min. 16 GB RAM Háttértár kapacitás min. 512 GB SSD 1 db min. 24” színes LCD adminisztrációs monitor 2 db. min. 20”, 3 MP, radiológiai leletező monitor, beépített DICOM kalibrációs egységgel, PÁRBAN 1 db radiológiai monitorokat vezérlő dual-head kártya, és kábelszett Operációs rendszer: min. 64 bites, grafikus rendszerrel
Interne Kennung: EKR000531322026/2
Haupteinstufung (cpv): 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen
Los: LOT-0003
Titel: Szemészeti eszközök beszerzése
Beschreibung: 1) 3. ajánlati rész: Szemészeti eszközök beszerzése - Látótér vizsgáló berendezés 1 db Rendszer: Goldmann standard szerinti projekciós perimeter Fehér stimulus méretek: min. Goldmann 1., III., V Stimulus fényerő tartomány: min. 0,1 - 318 cd/m2-ig (1000 asb) Stimulus lépték legfinomabb felbontása legalább 0,1 log Háttérmegvilágítás: szabványos 10cd/m2 (31.416 asb) Gömbrész sugara: r=30cm Terület mérete: minimum 90° Páciens pozícionálás: motoros álltartó segítségével oldal- és fel-le irányban, CCD kamerakép segítségével Adattárolás: külső számítógéppel Nyomtatás: külső lézernyomtató segítségével Kezelés: számítógépről, magyar vagy angol nyelvű program segítségével Színes perimetria lehetősége, legalább 3 szín választási lehetősége: fehér, piros és kék Fixáció ellenőrzés legalább háromféle módszerrel: kamerával, automatikus centrális küszöbellenőrzéssel, vakfolt ellenőrzéssel Statikus perimetriás programok legalább: klasszikus küszöb stratégia, gyors küszöb stratégia, küszöb orientált stratégiák, SPARK-stratégia (vagy egyenértékű), CLIP-stratégia (vagy egyenértékű), kombinálhatóak különböző vizsgálati területekkel, és opciókkal, Kinetikus perimetriás programok legalább: automatikusan és manuálisan is, a számítógép egér segítségével kezelhető, Nyomtatási formátum legalább: 6 térkép, 1 Bebie-görbe, statisztikai értékek, egyéb adatok, Motorosan mozgatható műszerasztal - Szemészeti diagnosztikai lencse 1 db Magas törésmutatójú, dupla aszférikus üveglencse, többrétegű anti-reflex bevonattal Diagnosztikai célra Nagyítás: 0.67x Spot nagyítás: 1.49x Statikus látómező: 94° Dinamikus látómező: 163° Munkatávolság: 5 mm Optikai átmérő: min. 19 mm Lencse tömege: max:10 gr 2) Ajánlatkérő az Ajánlattételi felhívásban és a műszaki dokumentációban rögzített szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás vagy típus helyett azzal műszakilag, funkcionalitás és minőség szerint egyenértékű megajánlást is elfogad, az Ajánlattételi felhívásban és Dokumentációban előforduló gyártmány, vagy típus megnevezés a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Bármely típus vagy gyártmány megjelölés a „vagy azzal egyenértékű” megjelöléssel értendő. Az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia és a megfelelő dokumentumokkal alátámasztania szükséges. (321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdése). A terméktulajdonságok pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára.
Interne Kennung: EKR000531322026/3
Haupteinstufung (cpv): 33122000 Ophtalmologische Geräte
Los: LOT-0004
Titel: Kis értékű eszközök beszerzése
Beschreibung: 1) 4. ajánlati rész: Kis értékű eszközök beszerzéseaz alábbiak szerint. - Hőlégsterilizáló berendezés 1 db Rozsdamentes külső és belső A készülék megfelel az EN ISO 20857:2013 szabályozásainak Min. 100 literes kapacitás Digitális érintőképernyő rendelkezik Kijelzőn beállítható értékek min.: hőmérséklet (Celsius vagy Fahrenheit), ventilátor sebesség, program idő, időátállítás Ethernet port a napló file-ok küldésére Időzítés funkció Min. 4 tálca elhelyezhető a készülékben Teljesítmény min. 2500W Belső méretek min. 55x40x45 cm Külső méretek max.: 90x80x100 cm Súlya max: 100 kg - Vízdesztilláló berendezés 1 db Automatikus működésű, felügyeletet nem igénylő készülék A készülékben min. 15l kapacitású rozsdamentes acél tartály Amennyiben a tartály megtelik a készülék leáll Folyamatos üzemmód elérhető Nemzetközi előírásoknak megfelelő minőségű desztilláció (2,3µS, Bi-desztilláció esetén 1,6µS) Fali konzolra szerelhető Működési kapacitás min. 7l / óra Teljesítményfelvétel max 10 kW Méretek: 750x400x500 +- 20% Súlya max: 50 kg -Vonalkód nyomtató 1 db Hőírós asztali címke nyomtató készülék Min. 300 DPI felbontás Nyomtatási sebesség min. 100 mm / sec USB csatlakozás -Elektrokauter készülék 1 db Monopoláris és bipoláris vágásra és bipoláris koagulálásra alkalmazható mikroprocesszoros készülék Egyszer és többször használatos neutrális elektródák alkalmazhatósága Érintők kijelzős vagy fóliatasztatúrás kezelőfelület Minimum 1 db monopoláris és 1 db bipoláris kimenet Vezérlés lábpedálról vagy kézidarabról Monopoláris vágási teljesítmény legalább 200W (min. 1 üzemmódban) Pure és Blend monopoláris vágási üzemmódok Monopoláris koagulálási teljesítmény legalább 100W (min. 1 üzemmódban) Legalább 2 monopoláris koagulálási üzemmód Bipoláris koagulálási teljesítmény legalább 100W Tartozékok: (A tartozékok többször használatosak!) 1 db kétpedálos lábkapcsoló 1 db Neutrális elektróda kábellel 2 db Kétkapcsolós elektródanyél kábellel 2 db kés elektróda 2 db gömb elektróda 1 db tű elektróda 2 db hurok elektróda különböző méretben 2 db bipoláris csipesz (egyenes kb. 195mm) 2 db bipoláris csatlakozókábel 2) Ajánlatkérő az Ajánlattételi felhívásban és a műszaki dokumentációban rögzített szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás vagy típus helyett azzal műszakilag, funkcionalitás és minőség szerint egyenértékű megajánlást is elfogad, az Ajánlattételi felhívásban és Dokumentációban előforduló gyártmány, vagy típus megnevezés a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Bármely típus vagy gyártmány megjelölés a „vagy azzal egyenértékű” megjelöléssel értendő. Az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia és a megfelelő dokumentumokkal alátámasztania szükséges. (321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdése). A terméktulajdonságok pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára.
Interne Kennung: EKR000531322026/4
Los: LOT-0005
Titel: Ultrahang berendezés beszerzése
Beschreibung: 1) Ultrahang berendezés beszerzése - Ultrahang készülék 1 db Beépített gyári monitor LCD vagy OLED Felbontása min. 1920x1080 Képátló min. 21,5" Minden irányban forgatható dönthető, karon mozgatható Kezelőszervek Állítható magasságú és forgatható kezelőfelület Alfanumerikus billentyűzet Érintőképernyő min. 12" TGC potméterek száma min 8 db Fizikai TGC potméterek (Értékelési szempont, előny a funkció megléte) Általános adatok Maximális vizsgálati mélység min. 50 cm Alkalmazási területek Felnőtt 2D transthoracalis kardiológiai vizsgálatok Továbbfejleszthető bal kamra és bal pitvar automata 3D volumen és EF kalkulációs szoftverrel, mely egy adathalmaz felvételéből egyidőben mindkét kamra volument kiszámolja Előírt üzemmódok 2D vagy B-mód M-mód Valós idejű anatómiai M-mód Color Doppler Power Doppler vagy Angio képalkotás Pulsed Wave Doppler (PW) CW Doppler Spektrális és color szöveti Doppler Valós idejű triplex üzemmód (B+color Doppler + PW Doppler) Képminőség Szöveti harmonikus képalkotás Teljesképernyős ultrahang kép megjelenítési mód élő- és freezelt képen (MaxVue vagy ezzel egyenértékű) Többfokozatú valós idejű compound képalkotás Többfokozatú szemcsésség csökkentő eljárás Egygombos képoptimalizálás 2D és Doppler módban Maximális másodpercenkénti képfrekvencia B módban min. 1900 kép/mp Mérések Kardiológiai mérőcsomag Automatikus kardiológiai Doppler mérések automatikus spektrum felismeréssel. Min. LVOT Vmax, LVOT Trace, AV Vmax, AV Trace, MV E/A. A doppler méréseket a készülék EKG használata nélkül is elvégzi (Értékelési szempont, előny a funkció megléte) A készülék beépített AI szoftverrel felismeri, hogy a felhasználó mely billentyűről készít PW és CW doppler felvételt, és ennek megfelelően egy gombnyomással elvégzi azokat (Értékelési szempont, előny a funkció megléte) Teljesen automata (végpontok manuális lerakása néküli) bal kamrai 2D Strain szoftver GLS és EF értékekkel A 2D Strain szoftver működése és értékek kalkulálása EKG használata nélkül (Értékelési szempont, előny a funkció megléte) Képtárolás Cine memória Készülékbe gyárilag beépített HDD vagy SSD háttértároló Háttértároló mérete min. 1TB Képek exportja USB eszközökre közvetlenül az ultrahang készülékről Állóképek exportja JPG vagy BMP vagy TIFF vagy PNG formátumban Mozgóképek exportja AVI vagy MPEG vagy MP4 formátumban Kimenetek, kommunikáció VGA vagy DVI vagy HDMI vagy Display Port csatlakozó USB csatlakozó Ethernet csatlakozó DICOM funkciók (min. send, worklist) Vizsgálófejek Tűnélküli (pinless) vizsgálófejcsatlakozók Phased-array szektor vizsgálófej felnőttek vizsgálatára Monokristályos vagy mátrix felépítés Minimális képalkotó frekvenciája max. 1,0 MHz Maximális képalkotó frekvenciája min. 5,0 MHz Egyéb elvárások: -Magyar nyelvű elektronikusan kereshető felhasználói kézikönyv biztosítása a berendezés leszállításakor -Illesztés és kommunikáció kialakítása a helyi HIS rendszerrel külön díjazás nélkül. -Illesztés a helyi PACS rendszerhez annak minden költségévelkülön díjazás nélkül. -Az elkészült felvételek automatikus küldése a helyi PACS rendszerbe. (A készüléknek biztosítaniuk kell a DICOM és a HL7 szabványok szerinti integrációt. Képeseknek kell lenniük a képek PACS szerverre küldésére, illetve munkalisták kezelésére a PACS szerveren keresztül.) 2) Ajánlatkérő az Ajánlattételi felhívásban és a műszaki dokumentációban rögzített szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás vagy típus helyett azzal műszakilag, funkcionalitás és minőség szerint egyenértékű megajánlást is elfogad, az Ajánlattételi felhívásban és Dokumentációban előforduló gyártmány, vagy típus megnevezés a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Bármely típus vagy gyártmány megjelölés a „vagy azzal egyenértékű” megjelöléssel értendő. Az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia és a megfelelő dokumentumokkal alátámasztania szükséges. (321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdése). A terméktulajdonságok pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára. 3) A szerződéskötés feltételeként ajánlatkérő előírja, hogy a nyertes ajánlattevőnek biztosítania kell a megajánlott ultrahang tekintetében a gyártó által elismert/feljogosított szervizelési jogosultsággal rendelkező, magyar nyelven beszélő legalább 1 fő szervizmérnököt, aki közreműködik a berendezés beüzemelésében, és a jótállás ideje alatt támogatást biztosít. A szerzvizmérnök tekintetében a szerződéskötésig meg kell nevezni a szakembert, és be kell mutatni a jogosultságot igazoló dokumentum másolatát.
Interne Kennung: EKR000531322026/5
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage