527578-2026 - Ergebnis
Ungarn – Beratungsdienste von Architekten – Mérnöki szolg.ker.meg.-Református Egyetemváros(új)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mérnöki szolg.ker.meg.-Református Egyetemváros(új)
Beschreibung: Szerződés megnevezése: „Megbízási keretmegállapodás a Református Egyetemváros megvalósításához szükséges beruházáslebonyolítói, műszaki ellenőri, tervvéleményezési,tervellenőrzési és kapcsolódó mérnöktanácsadói feladatok ellátására” Eljárás fajtája: Kbt. Második rész 81. § szerinti nyílt közbeszerzési eljárás. Ajánlatkérő (AK) az eljárást a Kbt. 105. § (1) bek. b) pont szerinti keretmegállapodás megkötése céljából indítja. A szolgáltatások megrendelésére vagy közvetlen megrendelés [az ajánlattevő (AT) által az ajánlata keretében benyújtott Árazott Ártáblázatban foglalt ajánlati árak alapján] (Közvetlen Megrendelés) vagy a Megbízó (Ajánlatkérő) konzultációra történő felhívását követően a megbízott (Nyertes Ajánlattevő vagy Megbízott) egyedi ajánlatára tekintettel megküldött megrendelés (Megrendelés) keretében kerül sor a lentiekben meghatározott keretösszegtípusok erejéig a keretmegállapodásban szabályozott módon. A Keretmegállapodás vonatkozásában két projektelem kerül meghatározásra: I. Campus Projektelem, amely jelenti különösen a Kinizsi utca 30-36. (hrsz: 36840/7) és Üllői út 27. (hrsz: 36840/8) ingatlanok tekintetében elvégzendő feladatokat II. Markusovszky tér Projektelem, amely jelenti a Budapest Főváros IX. kerület, Ferencváros Önkormányzatának tulajdonában álló, a Budapest IX. kerület, Markusovszky tér, hrsz.:36847 területet érintő feladatokat Teljesítési szakaszok az alábbiak: I. Campus Projektelem: 1:Projektelőkészítési Szakasz 2: Tervezési Szakasz Vázlattervtől 3: Tendereztetési Szakasz 4.: 4. Kivitelezési Szakasz II. Markusovszky tér Projektelem: 1. Tervezési Szakasz Vázlattervtől 2. Tendereztetési Szakasz, 3. Kivitelezési Szakasz a műszaki leírásban meghatározottak szerint A Keretmegállapodás keretösszege (Keretösszeg), a Közvetlen Megrendelések Keretösszegének és a Konzultációs Keretösszegnek az összege. A Közvetlen Megrendelések Keretösszege az Árazatlan Ártáblázat kitöltésével képzett Árazott Ártáblázat meghatározott rovatában foglalt Ajánlati Árral egyezik meg, mint az Árazott Ártáblázatban soronként meghatározott Alapfeladatokra meghatározott díjak összege. A Konzultációs Keretösszeg nettó 100.000.000,- Ft + Áfa, azaz százmillió Ft + Áfa. A Közvetlen Megrendelések Keretösszegére figyelemmel kerülhet sor a közvetlen megrendelés(ek)-, a Konzultációs Keretösszegre figyelemmel pedig a konzultáción alapuló megrendelés(ek) kibocsátására.. Kifejezetten a Szerződésben foglalt feltételekkel a Konzultációs Keretösszeg szintén felhasználható az egyes Teljesítési 2.1.4. 2.1.1. Szakaszok esetében meghatározott Átfutási Idők meghosszabbodása, valamint az inflációs indexálás végrehajtásának következményeként a Közvetlen Megrendelések Megbízási Díja emelkedésének kiegyenlítésére időarányosan vagy mérnök napidíj alapon. A kapcsolódó beruházásról: A Kormány 2023. nyarán döntött úgy, hogy támogatja a Magyarországi Református Egyház fenntartásában működő Károli Gáspár Református Egyetem (Egyetem) új campusának megépítését. Egyetértett azzal, hogy központi költségvetési forrás kerüljön biztosításra a Károli Gáspár Református Egyetem részére új, átfogó egyetemi campus létrehozásához szükséges beruházás (Beruházás vagy Projekt) megvalósítása érdekében. A Beruházás előkészítési feladatait és a lebonyolítását a Magyarországi Református Egyház és a Református Egyetemváros Kft. (Ajánlatkérő vagy AK vagy Megbízó) látja el. A beruházás során érintett helyszínek: 1092 Budapest, Kinizsi utca 30-36. (hrsz: 36840/7) (Ingatlan 1); 1085 Budapest, Üllői út 27. (hrsz: 36840/8) (Ingatlan 2) Általános összefoglaló a projekttel és az elvégzendő feladatokkal összefüggésben (az előzetes tervezési programra figyelemmel) Az összes felépítmény várható nettó alapterülete: 26.610 négyzetméter + a szabványoknak megfelelően várhatóan 7.838 négyzetméter mélygarázs. Az épületekben helyet kap az Állam- és Jogtudományi Kar előadótermekkel, irodákkal, tanulmányi osztályokkal és egyéb oktatási és tanulási célú területekkel, összességében várhatóan 4.298 négyzetméteren. Ezen felül, ugyanezen funkciókat megkapó Pszichológiai és Egészségtudományi Kar egysége is ide költözik, várhatóan 3.281 négyzetméteren. Közös előadók, irodai terek, valamint közösségi terek, egyetemi étterem, könyvtár és könyvesbolt biztosítja majd a diákok és az itt dolgozók mindennapi életét, tanulását és a karok közötti kapcsolódási lehetőségeket. A nagyobb rendezvények és sportesemények megrendezésének a biztosítására várhatóan 2.385 négyzetméteren fog létesülni egy sportpálya, valamint a hozzá kapcsolódó kiszolgáló egységek. Az Egyetem és a Magyarországi Református Egyház szellemiségét megőrizve, várhatóan 270 négyzetméteren egyetemi lelkészség és egy kápolna fog helyet kapni. Az Egyetem teljeskörű működését biztosító alapvető helyiségek, mint például mosdók, öltözők, biztonságtechnikai helyiségek, gépészeti és elektromos terek a szabványoknak megfelelően ki lesznek alakítva. Mindkét telek esetében a zöldfelületi arány megtartása mellett 10% zöldfelület kerül kiépítésre, melyet részben vagy egészben a sportcsarnok födémjén kialakítandó zöld-terasz elégít majd ki. A teraszon a többféle, aktív rekreációra alkalmas, valamint kisebb egyeztetések és konzultációk megtartására is használható ülőfelületek kialakítására fog sor kerülni. Környezeti szempontból fontos, hogy mindkét ingatlant körülölelő Markusovszky teret építészeti és tájépítészeti megoldásokkal integrálni fogja a beruházás, így az aktívan kapcsolódni fog az intézményhez. A beruházás tekintetében a generáltervezővel a Tervezési Szerződés 2024. december 12-én megkötésre került, így a jelen eljárás nyertes ajánlattevője, a megbízott mérnök, mindkét projektelem tekintetében várhatóan a Vázlattervi szakasztól kapcsolódik be a teljesítésbe a Műszaki Leírásban meghatározottak szerint. A beruházással kapcsolatos további részleteket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Vorherige Bekanntmachung: 580298-2025
Interne Kennung: EKR000187222025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71210000 Beratungsdienste von Architekten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 15. sz. Közvetlen Megrendelés
Beschreibung: 15. sz. Közvetlen Megrendelés: A Közvetlen Megrendelés tárgya: a KM 4.14.2 pont szerinti TERVEZÉSI SZAKASZ feladatai közül a KM 3. sz. mellékletét képező árazott ártáblázat (Árazott Ártáblázat) CD30 cellájában található „Műszaki Leírásban meghatározott Alapfeladatok ellátása a Kiviteli Terv vonatkozásában(Teljes várható átfutási idő: 77 munkanap, amelyből 50 munkanap tervezés a bírálati szállításig, 27 munkanap megrendelői két körben történő ellenőrzés és tervjavítás) a Tervcsomag véleményezése, tervellenőri jelentés kiadása a Tervezési Szerződésben foglalt határidők alapján. A szakasz teljesítése a tervszakasz Megrendelő által írásban elfogadásával teljesül” megnevezésű feladatának a KM 3.3. pontja alapján történő közvetlen megrendelése.
Interne Kennung: EKR000187222025/1
Haupteinstufung (cpv): 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau