See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru - Furnizare Reactivi de laborator - 19 loturi
Beschreibung: Loturi: Furnizare reactivi pentru determinarea grupelor sanguine - SERURI (lotul 1), reactivi pentru determinarea grupelor sanguine - CARDURI (lotul 2), reactivi compatibili cu analizor determinari imunohematologice tip CELLBIND (lotul 3), reactivi compatibili cu analizor biochimie tip Beckman Coulter DxC 700AU (lotul 4), reactivi compatibili cu analizor biochimie tip SMT 120 (lotul 5 ), reactivi compatibili cu analizor gazometrie tip Gem Premier 3500 (lotul 6), reactivi compatibili cu analizor gazometrie tip Gastat-Navi (lotul 7), reactivi compatibili cu analizor coagulare tip Hemochron Signature Elite (lotul 8), reactivi compatibili cu analizor coagulare tip Sysmex CA-600 (lotul 9), reactivi compatibili cu analizor ionograme tip Diestro (lotul 10), reactivi compatibili cu analizor tip Pathfast (lotul 11), reactivi combatibili cu analizor imunologie tip Architect-I 1000 (lotul 12), reactivi combatibili cu echipamentul de determinare PCR tip Quik Read Go (lotul 13), reactivi compatibili cu analizor hematologie tip MS4s (lotul 14), reactivi compatibili cu analizor hematologie tip BECKMAN COULTER DxH 600 (lotul 15), reactivi compatibili cu analizor imunologie tip MINIVIDAS (lotul 16), reactivi compatibili cu analizor microbiologie tip VITEK (lotul 17), reactivi compatibili cu analizor electroforeza tip MINICAP (lotul 18), reactivi compatibili cu analizor pentru urologie tip FUS 2000 (lotul 19), in cantitatile din caietul de sarcini si formularul de oferta. Orice operator economic interesat de procedura de achizitie care solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire aferenta acesteia, va transmite solicitarea prin intermediul SEAP, cu cel putin 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor prin accesarea sectiunii dedicate "Intrebari" din detaliul procedurii de atribuire aflate in desfasurare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi fata de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3346980_2026_PAAPD1609267
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE-SERURI
Beschreibung: Furnizare de REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE-SERURI, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
Los: LOT-0002
Titel: REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE-CARDURI
Beschreibung: Furnizare de REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE-CARDURI, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR DETERMINARI IMUNOHEMATOLOGICE TIP CELLBIND
Beschreibung: Furnizare de REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR DETERMINARI IMUNOHEMATOLOGICE TIP CELLBIND, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL DE BIOCHIMIE TIP BECKMAN COULTER DxC 700AU
Beschreibung: Furnizare de REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL DE BIOCHIMIE TIP BECKMAN COULTER DxC 700AU, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0005
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL DE BIOCHIMIE USCATA TIP SMT 120
Beschreibung: Furnizare de REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL DE BIOCHIMIE USCATA TIP SMT 120, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR GAZOMETRIE TIP GEM PREMIER 3500
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor gazometrie tip GEM PREMIER 3500, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Los: LOT-0007
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR GAZOMETRIE TIP GASTAT-NAVI
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor gazometrie tip GASTAT-NAVI, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR COAGULARE TIP HEMOCHRON SIGNATURE ELITE
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor cuagulare tip HEMOCHRON SIGNATURE ELITE conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR COAGULARE TIP SYSMEX CA - 600
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor coagulare tip SYSMEX CA - 660, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR IONOGRAME TIP DIESTRO
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor ionograme tip DIESTRO, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR TIP PATHFAST
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor tip PATHFAST, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR IMUNOLOGIE TIP ARCHITECT-I 1000
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor imunologie tip ARCHITECT-I 1000, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ECHIPAMENTUL DETERMINARE PCR TIP QUIK READ GO
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu echipamentul de determinare PCR tip QUIK READ GO, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR HEMATOLOGIE TIP MS4s
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor hematologie tip MS4s, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR HEMATOLOGIE TIP BECKMAN COULTER DxH 600
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor hematologie tip BECKAM COULTER DxH 600, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR IMUNOLOGIE TIP MINIVIDAS
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor imunologie tip MINIVIDAS, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR MICROBIOLOGIE TIP VITEK
Beschreibung: Furnizare de reactivi compatibili cu analizor microbiologie tip VITEK, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR ELECTROFOREZA TIP MINICAP
Beschreibung: Furnizare de REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR ELECTROFOREZA TIP MINICAP, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696600 Reagenzien für die Elektrophorese
Los: LOT-0019
Titel: REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR PENTRU UROLOGIE TIP FUS 2000
Beschreibung: Furnizare de REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZOR PENTRU UROLOGIE TIP FUS 2000, conform cantitatilor si specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 19