See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy sorbentów wapiennych do PGE EC S.A., ZEW KOGENERACJA S.A., Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. i PGE Toruń S.A. w latach 2026-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa sorbentów wapiennych (mączki kamienia wapiennego, wapna hydratyzowanego i wapna palonego) dla potrzeb PGE Energia Ciepła S.A., Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. i PGE Toruń S.A. w szacowanych ilościach wskazanych w SWZ, o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w Załączniku nr 1.1.÷1.14. do SWZ 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 14 (czternaście) niezależnych Części
Interne Kennung: POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie Ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) w trybie przetargu nieograniczonego – art. 132 w zw. z art. 378 Ustawy PZP. 2. Przetarg nieograniczony jest trybem udzielania Zamówienia, w którym w odpowiedzi na publiczne Ogłoszenie o Zamówieniu Oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy. 3. Zainteresowani Wykonawcy składają Oferty zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia. (SWZ). 4. Adres strony internetowej prowadzonego Postępowania: https://swpp2.gkpge.pl (pod tym adresem będą udostępniane SWZ, zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne Dokumenty Zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44921300 Kalkstein
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr I Dostawa wapna palonego do PGE Energia Ciepła S.A. Oddział w Szczecinie - Elektrociepłownia Pomorzany (EC Pomorzany) – transport samochodowy
Beschreibung: Część I - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział w Szczecinie – Elektrociepłownia Pomorzany (EC Pomorzany) – Część I – wapno palone (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 5 640 Mg, tj. 4 700 Mg (Zakres podstawowy) i 940 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 3 290 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr I POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Haupteinstufung (cpv): 44921200 Kalk
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji w celu i zakresie opisanym poniżej: Zwiększenie dostaw wapna palonego do EC Pomorzany, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 940 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 5 640 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr II Dostawa wapna palonego do PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy (EC Bydgoszcz) – transport samochodowy
Beschreibung: Część II - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział w Bydgoszczy – (EC Bydgoszcz) – Część II – wapno palone (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 10 680 Mg, tj. 8 900 Mg (Zakres podstawowy) i 1 780 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 6 230 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.2 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr II POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna palonego do EC Bydgoszcz, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 1 780 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 10 680 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr III Dostawa wapna hydratyzowanego do PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy (EC Bydgoszcz) – transport samochodowy
Beschreibung: Część III -PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział w Bydgoszczy – (EC Bydgoszcz) – Część III – wapno hydratyzowane (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 84 Mg, tj. 70 Mg (Zakres podstawowy) i 14 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 49 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.3 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr III POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Bydgoszcz, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 14 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 84 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Część nr IV Dostawa wapna hydratyzowanego do PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie (EC Rzeszów) – transport samochodowy
Beschreibung: Część IV - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział w Rzeszowie – Elektrociepłownia Rzeszów – (EC Rzeszów) – Część IV – wapno hydratyzowane (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 9 120 Mg, tj. 7 600 Mg (Zakres podstawowy) i 1 520 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 5 320 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.4 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr IV POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Rzeszów, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 1 520 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 9 120 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: Część nr V Dostawa wapna hydratyzowanego do PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim (EC Gorzów) – transport samochodowy
Beschreibung: Część V - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział w Gorzowie Wielkopolskim – Elektrociepłownia Gorzów – (EC Gorzów) – Część V – wapno hydratyzowane (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 696 Mg, tj. 580 Mg (Zakres podstawowy) i 116 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 406 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.5 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr V POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Gorzów, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 116 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 696 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: Część nr VI Dostawa wapna hydratyzowanego do PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział nr 1 w Krakowie (EC Kraków) – transport samochodowy
Beschreibung: Część VI - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział nr 1 w Krakowie – (EC Kraków) – Część VI – wapno hydratyzowane (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 1 152 Mg, tj. 960 Mg (Zakres podstawowy) i 192 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 672 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.6 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr VI POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Kraków, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 192 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 1 152 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0007
Titel: Część nr VII Dostawa wapna hydratyzowanego do Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże Elektrociepłownia Gdynia (EC Gdynia) – transport samochodowy
Beschreibung: Część VII - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział Wybrzeże – Elektrociepłownia w Gdyni – (EC Gdynia) – Część VII – wapno hydratyzowane (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 24 Mg, tj. 20 Mg (Zakres podstawowy) i 4 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 14 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.7 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr VII POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Gdynia, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 4 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 24 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0008
Titel: Część nr VIII Dostawa wapna hydratyzowanego do ZEW KOGENERACJA S.A. – Zakład Elektrociepłownia Wrocław (EC Wrocław) – transport kolejowy
Beschreibung: Część VIII - Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. – Elektrociepłownia Wrocław – (EC Wrocław) – Część VIII – wapno hydratyzowane (transport kolejowy) w ilości maksymalnej 360 Mg, tj. 300 Mg (Zakres podstawowy) i 60 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 210 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.8 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr VIII POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Wrocław, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 60 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 360 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0009
Titel: Część nr IX Dostawa wapna hydratyzowanego do Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. (EC Zielona Góra) – transport samochodowy
Beschreibung: Część IX - Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. – (EC Zielona Góra) – Część IX – wapno hydratyzowane (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 552 Mg, tj. 460 Mg (Zakres podstawowy) i 92 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 322 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.9 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr IX POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Zielona Góra, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 92 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 552 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0010
Titel: Część nr X Dostawa wapna hydratyzowanego do PGE Toruń S.A. (EC Toruń) – transport samochodowy
Beschreibung: Część X - PGE Toruń S.A. – (EC Toruń) – Część X – wapno hydratyzowane (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 48 Mg, tj. 40 Mg (Zakres podstawowy) i 8 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 28 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.10 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr X POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw wapna hydratyzowanego do EC Toruń, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 8 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 48 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0012
Titel: Część nr XI Dostawa mączki kamienia wapiennego do PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział nr 1 w Krakowie (EC Kraków) – transport samochodowy/kolejowy
Beschreibung: Część XI - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział nr 1 w Krakowie – (EC Kraków) – Część XI – mączki kamienia wapiennego (transport samochodowy/kolejowy) w ilości maksymalnej 32 760 Mg, tj. 27 300 Mg (Zakres podstawowy) i 5 460 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 19 110 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.11 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr XI POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw mączki kamienia wapiennego do EC Kraków, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 5 460 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 32 760 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0013
Titel: Część nr XII Dostawa mączki kamienia wapiennego do Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże Elektrociepłownia Gdańsk (EC Gdańsk) – transport samochodowy
Beschreibung: Część XII - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział Wybrzeże – Elektrociepłownia w Gdańsku – (EC Gdańsk) – Część XII – mączki kamienia wapiennego (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 28 800 Mg, tj. 24 000 Mg (Zakres podstawowy) i 4 800 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 16 800 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.12 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr XII POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw mączki kamienia wapiennego do EC Gdańsk, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 4 800 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 28 800 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0014
Titel: Część nr XIII Dostawa mączki kamienia wapiennego do Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże Elektrociepłownia Gdynia (EC Gdynia) – transport samochodowy
Beschreibung: Część XIII - PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział Wybrzeże – Elektrociepłownia w Gdyni – (EC Gdynia) – Część XIII – mączki kamienia wapiennego (transport samochodowy) w ilości maksymalnej 8 760 Mg, tj. 7 300 Mg (Zakres podstawowy) i 1 460 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 5 110 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.13 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr XIII POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw mączki kamienia wapiennego do EC Gdynia, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 1 460 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 8 760 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.
Los: LOT-0015
Titel: Część nr XIV Dostawa mączki kamienia wapiennego do ZEW KOGENERACJA S.A. – Zakład Elektrociepłownia Wrocław (EC Wrocław) – transport samochodowy/kolejowy
Beschreibung: Część XIV - Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. – Elektrociepłownia Wrocław – (EC Wrocław) – Część XIV – mączki kamienia wapiennego (transport samochodowy/kolejowy) w ilości maksymalnej 28 440 Mg, tj. 23 700 Mg (Zakres podstawowy) i 4 740 Mg (Opcja), w ilości minimalnej 16 590 Mg Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1.14 do SWZ. Dostawy będą realizowane, zgodnie z warunkami określonymi w Projektowanych postanowieniach Umowy
Interne Kennung: Część nr XIV POST/PGE/PGE/DZ/00158/2025
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 Ustawy PZP, Zwiększenie dostaw mączki kamienia wapiennego do EC Wrocław, jednak nie więcej niż o 20% Zakresu podstawowego (tj. nie więcej niż dodatkowe 4 740 Mg, przy czym łączna ilość dostarczonego wapna hydratyzowanego nie przekroczy 28 440 Mg) o parametrach jakościowych i wg specyfikacji określonej w OPZ. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w § 1 ust. 3 Projektowanych postanowień Umowy, stanowiących Załącznik do SWZ.