527876-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dieselkraftstoff – Achizitie publica de combustibili auto: Motorina cu cifra cetanica de min. 51 si benzina cu cifra octanica de min. 95, sub forma de carduri
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie publica de combustibili auto: Motorina cu cifra cetanica de min. 51 si benzina cu cifra octanica de min. 95, sub forma de carduri
Beschreibung: Benzina si motorina necesare functionarii parcului auto propriu precum si a motoutilajelor/motouneltelor aflate in dotarea societatii GOSPODARIRE URBANA S.R.L. Galati, in perioada, 01.09.2026 – 31.08.2029. a) Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru: min.: 44.665 litri – max.: 463.792 litri. b) Cantitatea maximala estimata de combustibili auto pentru care se va depune oferta si in functie de care va fi formulata propunerea financiara, este 463.792 litri, pentru perioada de derulare a acordului-cadru de 36 de luni, care curge de la data atribuirii acestuia, din care: - Motorina: 327.027 litri; - Benzina: 136.765 litri c) Cantitatea minimala estimata de combustibili auto pentru perioada de derulare a acordului-cadru de 36 de luni, care curge de la data atribuirii acestuia, este 44.665 litri din care: - Motorina: 31.990 litri; - Benzina: 12.675 litri In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in a 10-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor - 16.
Interne Kennung: 12437
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru: - min.: 44.665 litri, din care: Motorina: 31.990 litri; Benzina: 12.675 litri. – max.: 463.792 litri, din care : Motorina: 327.027 litri; Benzina: 136.765 litri. Cantitatile minime si maxime a celui mai mare contract subsecvent: - min.: 10.340 litri, din care Motorina: 7.565 litri; Benzina: 2.775 litri. -max.: 154.629 litri, din care Motorina: 109.399 litri; Benzina: 45.230 litri.
Interne Kennung: 1